Karty do budowy granic

169,00Cena netto: 137,40 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu


Zapytanie kogoś:
- czy i jak dbasz o swoje granice?
jest pytaniem szalonym, z kategorii niemożliwych. Odpowiedź na nie też.


Kiedy stosować?

 • W ramach terapii, zarówno indywidualnej, jak i grupowej,
 • W trakcie sesji coachingowej,
 • Na warsztacie asertywności lub rozwoju osobistego,
Temat granic, dbania o nie, mądrego ustalania, gdzie są i kiedy jest to szczególnie ważne, pojawia się we wszystkich powyższych sytuacjach.
Karty do budowy granic są narzędziem, które ułatwią te ważne i niecodzienne rozmowy.


Jak ich używać?


Na warsztacie:
(Nie należy rozpoczynać warsztatu tymi kartami, do rozmów o granicach należy grupę przygotować. Zadbać o komfort wspólnego bycia, otwartość i bezpieczeństwo. Warto również zadbać o wstęp teoretyczny dotyczący tego, czym są granice osobiste i do czego są nam potrzebne).
 1. Rozdaj uczestnikom po jednej karcie i poproś, aby jej od razu nie oglądali. Zadbaj, aby każda osoba, mimo że jest w grupie, zajęła miejsce, które pozwoli jej na zachowanie odrobiny intymności.
 2. Poproś, aby uczestnicy odkryli karty i przeczytali, co na nich jest. Na kartach znajdą stwierdzenia, które mówią o ich prawach i możliwościach. Stwierdzenia są pozytywne, jednak nie każdy korzysta z praw i możliwości w pełni, mogą więc wywołać bolesne emocje.
 3. Poproś aby, osoby patrzące na swoją kartą zastanowiły się teraz: czy tak jest w Twoim życiu? Czy zawsze tak było? Czy chcesz, aby tak było? Co zrobiłeś/aś, aby tak było? Co planujesz zrobić? Po każdym pytaniu daj osobom 2-3 minuty ciszy na zastanowienie się.
 4. Po zadaniu kilku pytań, jeśli w grupie zbudowane jest bezpieczeństwo i otwartość, możesz zaprosić osoby chętne do podzielenia się swoimi przemyśleniami. Poproś pozostałych, aby powstrzymali się od wszelkich komentarzy.
 5. Na bazie tego, co zostanie powiedziane, buduj dalej treść warsztatu.
W ramach autorozwoju:
 1. Codziennie zaplanuj sobie chwilę na sesję z sobą. Przekładaj kartę za kartą, czytaj na głos tekst z każdej karty i minutę się nad nim zastanawiaj.
 2. Codziennie rano losuj jedną kartę z talii i myśl cały dzień o granicy, której dotyczy. Zadawaj sobie pytania:
– Jak dbam o tę granicę?
– W jaki sposób pozwalam tę granicę przekraczać innym?
– Co zrobię, aby tej granicy lepiej strzec?


Zestaw zawiera:

 • 54 karty w dyskretnym rozmiarze (63 x 89 mm)
 • kartonowe opakowanie na karty

O autorce:


Małgorzata Gabryś - specjalizuję się w szkoleniach z zakresu efektywności osobistej czyli zarządzania sobą w czasie, rozwiązywania problemów, skutecznej komunikacji. Jako coach prowadzę lifecoachingi oraz biznescoachingi. Pracuję również mentoringowo z osobami, które wkraczają w świat rozwoju osobistego lub planują założyć, rozkręcić biznes. Jestem dyplomowanym trenerem i coachem. Więcej na https://malgorzatagabrys.pl/


 

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 1

Autor opinii: Agnieszka Bielewicz

Dodano: 25 lipca 2023Przeglądając karty z do budowania granic zdałam sobie sprawę jak bardzo niektóre z nich są oczywiste inne zaś wręcz niespotykane.O tyle o ile każdy zgodzi się, że : ma prawo by powiedzieć nie o tyle już prawo do tego by "nie brać opinii innych ludzi w podejmowaniu decyzji jest dość rzadko wymieniane.Zajmuję się sztuką łagodnej stanowczości czyli asertywnością od 15 lat.Budowanie granic to absolutnie podstawowa umiejętność w nauce asertywności. Dlatego z przyjemnością odkrywam wartość kart i dziękuję Ci Małgosiu za ich stworzenie.Wszystkiego dobrego.Agnieszka

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij