Opaska na oczy

opaska na oczy, ślepiec, satynowa opaska, akcesoria do ćwiczeń szkoleniowych
3,80Cena netto: 3,09 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Satynowa opaska na oczy - do wszystkich tych aktywności edukacyjnych w których chcemy pozwolić uczestnikom doświadczyć wpływu braku dostępu do pełnych informacji na ich umiejętności i zachowania.

Jak wykorzystać?
I
Najbardziej znaną aktywnością edukacyjną, w ramach której zasłaniamy uczestnikom oczy, jest Ślepiec.
Gra polega na tym, że prosimy osoby o dobranie się w pary. Następnie zapraszamy, by jedna osoba odegrała rolę ślepca, zaś druga jej przewodnika po świecie. Uczestnicy poruszają się parami po sali lub większej przestrzeni - o ile jest taka możliwość. Przewodnik kieruje osobą z zasłoniętymi oczyma i pozwala jej na doświadczanie otoczenia z wykorzystaniem pozostałych zmysłów. Po 10 minutach osoby zamieniają się rolami.

W ramach omówienia należy zapytać o trudności związane z określoną rolą, przemyślenia i doświadczenia.
 
II
Ograniczenie dostępu do informacji jest również sposobem na naukę instruowania. Szczególnie przydatne pracownikom, których zadaniem jest wdrażanie nowych osób w firmie, ale również odpowiednie dla menadżerów dowolnego szczebla.

Prosimy, aby na ochotnika zgłosiła się jedna osoba. Uprzedzamy, że będzie poruszała się z zasłoniętymi oczami. Jeśli się na to zgadza, zapraszamy drugą osobę, by była pomocnikiem w dotarciu do celu. Można też poprosić 2 lub 3 osoby do tej roli jednocześnie.

Osoba z zasłoniętymi oczyma ma pokonać drogę z jednego punktu do wyznaczonego celu. Droga ta powinna być w miarę skomplikowana, przynajmniej wymagać kilkukrotnego skręcania.
Osoby kierujące nie mogą się same poruszać ani dotykać osoby idącej, mogą jedynie porozumiewać się z nią głosem.
W trakcie ćwiczenia należy zwrócić uwagę na precyzję komunikatów, na to, czy kierujący dbają o bezpieczeństwo i komfort osoby prowadzonej.

W omówieniu z grupą prosimy osoby uczestniczące o odpowiedź na pytania co było łatwe, co trudne. Następnie dyskusja może zostać skierowana na analogie związane z potrzebami pracownika, który otrzymuje nowe zadania lub w ogóle jest w nowej dla siebie sytuacji.
 
III
Kombinacje powyższych opisów. Gra, w ramach której osoby z zasłoniętymi oczyma muszą wykonać określone zadania, natomiast osoby widzące mogą się z nimi komunikować tylko w ookreślony sposób. Ilość wersji jest nieograniczona.


Można zasłaniać oczy uczestnikom apaszkami lub szalikami. Polecamy jednak satynowe opaski. Dlaczego:
  • są bardzo lekkie i małe, czyli łatwe w transporcie,
  • łatwe do utrzymania w czystości, po każdym użyciu cały komplet wystarczy przeprać w wodzie z mydłem lub w pralce na programie do ubrań delikatnych,
  • są estetyczne, a to przecież też ważne, szczególnie jeśli chcemy zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij