Zestaw Zasoby - Emocje, Kompetencje, Zawód

900,00951,00Cena netto: 731,71 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Zestaw to 3 narzędzia tej samej autorki. 

W skład zestawu wchodzą: Zawodowa Podróż w Czasie, Karty Emocje w Praktyce, Karty Zasoby Twoje Kompetencje
 

Zawodowa Podróż w Czasie


to użyteczne i profesjonalne narzędzie przydatne do pracy, zarówno z młodymi osobami (klasy maturalne), które stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej, jak i z osobami, które rozważają przekwalifikowanie się, zmianę pracy czy rozwój zawodowy.


Narzędzie dla:

 • doradców zawodowych,
 • coachów kariery, psychologów,
 • psychoterapeutów,
 • doradców HR
 • oraz wszystkich tych, którzy specjalizują się w tematach pracy i rozwoju zawodowego. 

To intuicyjne i unikalne narzędzie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy pracować nad zmianą zawodu albo nad wyborem drogi zawodowej. Jest też użyteczne w sytuacji, gdy cel zawodowy jest precyzyjnie określony ale ścieżka do niego nie jest jasna. Pozwala zidentyfikować zasoby i cechy osobowości co pomaga w stworzeniu efektywnej strategii działania zawodowego.
Karty wspierają podejmowanie decyzji zawodowych. Praca z nimi opiera się na wydobywaniu potencjału, talentów i zasobów osoby. Dzięki zdefiniowaniu predyspozycji dążenie do celów zawodowych będzie łatwiejsze i bardziej efektywne.
W kartach wykorzystano wizerunek różnorodnych zwierząt. Stanowią one inspirację i źródło zasobów i cech osobowości. Sprawiają, że klient łatwiej może dotrzeć do swoich mocnych stron i cech osobowości. Dzięki nim Twoi klienci rozwiną w sobie: poczucie wartości, pewność siebie, świadomość swoich mocnych stron, kreatywność, marzenia i akceptację siebie. Przełoży się to na ich wyższą samoocenę, a docelowo efektywne oraz sprawcze działania.
Karty skutecznie wzmacniają zasoby już istniejące, wyzwalając jednocześnie potencjał służący uwalnianiu nowych obszarów w pracy z zasobami i cechami osobowości. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spectrum zastosowań.


W zestawie znajduje się:

 • 49 kart wskazujących na 101  zasobów , jakie może  klient posiadać;
 • 1 karta ze znakiem zapytania, która pomaga wykreować zasoby jeszcze nie odkryte;
 • 7 kart odrębnych numerowanych, które stanowią o przebiegu sesji;
 • 1 karta do użycia przez klienta na potrzeby instrukcji nr 2
 • Instrukcja w formie zeszytu
 • Całość spakowana jest w poręczny dżinsowy woreczek.


Karty Emocje w Praktyce

ą przejrzystym, uniwersalnym i intuicyjnym narzędziem, którego można używać w różnorodny i swobodny sposób, również zgodnie z własną inwencją.


Do czego wykorzystać?

 • podczas terapii,
 • coachingu,
 • w pracy pedagogicznej,
 • indywidualnie w rozwoju osobistym.
Odpowiednie do pracy z dorosłymi jak i z młodszymi osobami

Karty ułatwiają zbudowanie relacji terapeutycznej, wzbogacają warsztat pracy z klientem /pacjentem. Można z emocjami pracować całą sesję lub zaczynać ją jedną z kart.


Korzyści z pracy z kartami 

Dzięki tym kartom , użytym zgodnie z propozycją autorki
 • Rozwiniesz umiejętności rozpoznawania i nazywania swoich emocji;
 • Ukształtujesz umiejętności radzenia sobie z emocjami ;
 • Zrealizujesz ćwiczenia wspierające regulację emocji i pogłębiające wgląd w siebie ;
 • Poszerzysz świadomość emocjonalna klientów i zbudujesz ich sprawczość .
Narzędzie możesz wykorzystać pracując m.in. w obszarach : emocji, relacji, potrzeb, wyznaczania granic, komunikacji, współpracy i wielu innych. Z kartami emocje w praktyce pracuje się bardzo intuicyjnie co oznacza , że można korzystać z załączonych 2 instrukcji ale i można sugerować się własnymi pomysłami i inspiracjami. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań.

 

Zasoby – Twoje Kompetencje

to unikalne, użyteczne  i profesjonalne narzędzie przeznaczone do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Z powodzeniem mogą z niego korzystać m.in. psychologowie, psychoterapeuci, coachowie, nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, doradcy HR i wszyscy ci, którzy w swojej pracy zajmują się pomaganiem ludziom i odkrywaniem w nich tego, co najlepsze. To znakomite narzędzie jest nieocenione podczas terapii czy coachingu - ułatwia rozpoczęcie i przyspiesza cały proces.

W kartach wykorzystano wizerunki różnorodnych zwierząt. Na obrazkach przedstawiających zdjęcia dopisano ich charakterystyczne cechy, np. antylopa - szybka, pelikan - patrzący z góry itd.  Stanowią one inspirację i pomoc w odszukaniu własnych zasobów oraz kompetencji. Sprawiają, że klient/pacjent łatwiej może odkryć swoje mocne strony i cechy osobowości. Dzięki temu, że osoba nie mówi o sobie bezpośrednio, łatwiej jest jej w ogóle mówić o sobie w pozytywny sposób. Powiedzenie "Ja, Małgorzata, jestem mądra" może być postrzegane negatywnie, dlatego wiele osób tak o sobie nie powie. O wiele łatwiej powiedzeć: "Jestem jak sowa, sowa jest mądra". Wykorzystanie metafory w taki sposób ułatwia też zmierzenie się z trudnymi sytuacjami lub emocjami.
Korzyści z pracy z kartami:
Dzięki tym kartom, użytym zgodnie z propozycją autroki, dzieci, młodzież i dorośli wzmocnią wiarę we własne siły. Rozwiną poczucie własnej wartości, pewność i akceptację siebie, świadomość swoich kompetencji, kreatywność i odporność na stres. Tego rodzaju wzmocnienie przełoży się na wyższą samoocenę oraz efektywne, skuteczne i sprawcze działania.

Karty skutecznie wzmacniają  zasoby już istniejące, jednocześnie wyzwalając potencjał służący uwalnianiu coraz to nowych obszarów. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spektrum zastosowań. Jeden zestaw może być wykorzystywany do pracy z jedną osobą lub z niewielką grupą. Podczas godzin wychowawczych czy większych warsztatów przyda się więcej kompletów.

 

Zestaw zawiera:

 • 25 kart emocji/uczuć wraz z ćwiczeniami wzmacniającymi wgląd w siebie,
 • 2 karty ze znakiem zapytania pomocne w wykreowaniu emocji, których nie ma na kartach,
 • przykładowe 2 instrukcje służące do przeprowadzenia dwóch niezależnych sesji, które nie wyczerpują pomysłów na posługiwanie się kartami,
 • wygodny woreczek do przechowywania.
 • 39 kart wskazujących na 87 zasobów
 • 2 karty ze znakiem zapytania, pomocne w wykreowaniu zasobów jeszcze nieodkrytych
 • 8 numerowanych kart odrębnych, które mają istotny wpływ na przebieg sesji terapeutycznej czy coachingowej
 • 1 karta do użycia przez klienta/pacjenta do instrukcji nr 2.
 • Całość spakowana jest w poręczne drewniane pudełko.
Dodatki:Do kart dołączone są także 2 przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia 2 niezależnych sesji. Dzięki tym instrukcjom narzędzia używać mogą zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie, jak i profesjonaliści. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań. praca z kartami może trwać albo kilka minut, albo kilka spotkań. Dla terapeuty mogą być inspiracją do stawiania hipotez, a klientom/pacjentom pomogą wyrazić siebie. Autorka:

dr Małgorzata Karolczuk - psychoterapeuta, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki z zakresu psychologii rozwojowej, pedagog autorka licznych publikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Tytuł doktora nauk humanistycznych wg. klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych (pedagogika i psychologia) uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską pisała na temat Efektywnego Przywództwa. Autorka ksiżaki Dbaj  o udany związek. Pułapki - zagrożenia- porady - propozycje.

 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij