Kreator Zmian

580,00Cena netto: 471,54 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Jeśli chcesz urzeczywistniać różnorodne zmiany klientów/pacjentów, to narzędzie będzie właśnie dla Ciebie. Kreator zmian to użyteczne i profesjonalne narzędzie przydatne do pracy, zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi. To idealne rozwiązanie do pracy dla psychologów, psychoterapeutów, coachów, nauczycieli, pedagogów, doradców zawodowych oraz wszystkich tych, którzy specjalizują się w rozwoju osobistym czy zawodowym.
To intuicyjne i unikalne narzędzie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcesz pracować nad zmianą. Jest też przydatne, gdy potrzebujesz zidentyfikować zasoby i cechy osobowości swoich klientów/pacjentów. Inspiracją do powstania tego narzędzia był: dialog motywujący oraz idea terapii systemowej i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu.
Narzędzie „Kreator zmian” ma wiele sposobów zastosowania. Karty wspierają ludzi w procesie zmiany, zwiększają ich świadomość i wzbudzają motywację do działania. Kreator zmian jest idealny dla osób, które wiedzą, nad jaką zmianą chcą pracować. To może być m.in.: schudnięcie, większa aktywność fizyczna, równowaga, rzucenie palenia papierosów, zajmowanie się bałaganem, asertywnością, poprawą relacji, pewnością siebie, prokrastynacją, oddelegowaniem zadań, zmianą pracy itd. To narzędzie może również być użyteczne w procesie pracy z zespołami, które poszukują najlepszej drogi dotarcia do zmiany (np. zwiększenie sprzedaży, promocja produktów). Narzędzie stanowi pomoc dla tych klientów/pacjentów, którzy chcą wprowadzić w życie trwałe zmiany, zwiększając swoją świadomość. Stosując je, wydobędziesz ze swoich klientów maksymalny potencjał i wiarę we własne możliwości, talenty i predyspozycje, umożliwiając im harmonijny rozwój.
W kartach wykorzystano wizerunek różnorodnych zwierząt. Stanowią one inspirację i źródło zasobów i cech osobowości. Sprawiają, że klient łatwiej może dotrzeć do swoich mocnych stron i cech osobowości. Dzięki nim Twoi klienci/pacjenci rozwiną w sobie poczucie wartości, pewność siebie, świadomość swoich mocnych stron, kreatywność i akceptację siebie. Przełoży się to na ich wyższą samoocenę, a docelowo efektywne oraz sprawcze działania.
Karty skutecznie wzmacniają zasoby już istniejące, wyzwalając jednocześnie potencjał służący uwalnianiu nowych obszarów w pracy z zasobami i cechami osobowości. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spektrum zastosowań.


Dla kogo?

  • dla psychologów i perapeutów
  • doradców zawodowych
  • osób pracujących z młodzieżą i dorosłymi w okresie zmiany


W zestawie znajduje się:

  • 49 kart wskazujących na 101 zasobów, jakie klient/pacjent może posiadać;
  • 1 karta ze znakiem zapytania, która pomaga wykreować zasoby jeszcze nie odkryte;
  • 8 kart odrębnych numerowanych, które stanowią o przebiegu sesji;
  • 1 karta do użycia przez klienta na potrzeby instrukcji nr 2;
  • 83 karty z wartościami;
  • 1 karta do wykreowania dodatkowych wartości, których nie zaprezentowano;
  • 3 karty kategoryzujące wartości.Całość spakowana jest w poręczny jutowy woreczek.

Karty pomagają w poszukiwaniu i nazywaniu własnego systemu wartości. Mogą być też inspiracją do tworzenia kolejnych ćwiczeń rozwojowych. W trakcie pracy poszerzają perspektywę, prowadząc w drodze do zmiany i planowaniu działań. Wspierają też rozważania nad własnymi wyborami, pomagając lepiej zrozumieć samego siebie. Odkrycie i nazwanie własnego systemu wartości to ważny krok w procesie świadomego rozwoju i planowania realizacji zmiany. To jest dla nas najważniejsze. System ten może być najsilniejszym stymulatorem rozwoju, ale także demotywatorem, jeśli zmiana nie jest z nim spójna. Wartości określają nasze potrzeby i cele, przez pryzmat których wybieramy sposób działania oraz postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość. Wpływają one także na samoocenę i ocenę wyników podjętych działań.
„Kreator zmian” to dwie talie kart. Pierwsza kreuje zmianę. Druga pokazuje wartości klienta/pacjenta i drogę do jego zmiany, którą te karty wyznaczają. Talii możemy używać niezależnie od siebie albo łącznie. Do kart dołączone są także dwie przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia dodatkowych niezależnych sesji. Dzięki nim z narzędziem poradzą sobie osoby z dużym doświadczone, jak i te, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie.
Myśl przewodnia kart jest taka, że każda osoba posługująca się nimi może odnaleźć dla nich nowe zastosowanie i to bez żadnych spisanych zasad. Twórczość i kreatywność to najlepsi pomocnicy. Karty można zatem dostosować do swoich potrzeb, a zatem praca z tym narzędziem może trwać kilka minut albo kilka spotkań.


Autorka:

dr Małgorzata Karolczuk - psychoterapeuta, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki z zakresu psychologii rozwojowej, pedagog autorka licznych publikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Tytuł doktora nauk humanistycznych wg. klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych (pedagogika i psychologia) uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską pisała na temat Efektywnego Przywództwa.
 

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 3

Autor opinii: Natalia Miszczyszyn psycholog, psychoterapeutka

Dodano: 06 maja 2023Polecam bardzo narzędzia do pracy autorstwa Pani Małgorzaty. Bardzo pomocne w pracy terapeutycznej z Klientami. Narzędzia bardzo przemyślane, niosą ogromną wartość. W mojej praktyce szczególnie pomagają w pracy z traumami i przy wprowadzaniu zmian. Używam w rożny sposób czyli zgodnie z instrukcją, która szczególnie na początku jest pomocna oraz w twórczy sposób wykorzystuje w zależności od bieżącej potrzeby. Bardzo solidne, pięknie wydane. Polecam bardzo. Z niecierpliwością czekam na kolejne narzędzia.

Autor opinii: Justyna

Dodano: 05 lutego 2023Wspaniałe narzędzie do pracy psychoterapeutycznej. Gorąco polecam każdemu do pracy z pacjentami.

Autor opinii: Magdalena

Dodano: 04 lutego 2023Bardzo wartościowe narzędzie. Aktywuje zasoby klientów również te nie uświadomione. Bardzo fajna, ciekawa forma narzędzia, inspirująca. Można to narzędzie wykorzystać na kilku sesjach. Narzędzie można wykorzystać do pracy z wartościami. Bardzo polecam;)

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij