Zasoby – twoje kompetencje

352,00Cena netto: 286,18 zł
Zasoby - wersje:
 • podstawowy PL
 • podstawowy UK
 • rozszerzony PL
Zapytaj o produkt

Opis produktu


Zasoby – twoje kompetencje to unikalne, użyteczne  i profesjonalne narzędzie przeznaczone do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Z powodzeniem mogą z niego korzystać m.in. psychologowie, psychoterapeuci, coachowie, nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, doradcy HR i wszyscy ci, którzy w swojej pracy zajmują się pomaganiem ludziom i odkrywaniem w nich tego, co najlepsze. To znakomite narzędzie jest nieocenione podczas terapii czy coachingu - ułatwia rozpoczęcie i przyspiesza cały proces.

W kartach wykorzystano wizerunki różnorodnych zwierząt. Na obrazkach przedstawiających zdjęcia dopisano ich charakterystyczne cechy, np. antylopa - szybka, pelikan - patrzący z góry itd.  Stanowią one inspirację i pomoc w odszukaniu własnych zasobów oraz kompetencji. Sprawiają, że klient/pacjent łatwiej może odkryć swoje mocne strony i cechy osobowości. Dzięki temu, że osoba nie mówi o sobie bezpośrednio, łatwiej jest jej w ogóle mówić o sobie w pozytywny sposób. Powiedzenie "Ja, Małgorzata, jestem mądra" może być postrzegane negatywnie, dlatego wiele osób tak o sobie nie powie. O wiele łatwiej powiedzeć: "Jestem jak sowa, sowa jest mądra". Wykorzystanie metafory w taki sposób ułatwia też zmierzenie się z trudnymi sytuacjami lub emocjami.


Korzyści z pracy z kartami:


Dzięki tym kartom, użytym zgodnie z propozycją autroki, dzieci, młodzież i dorośli wzmocnią wiarę we własne siły. Rozwiną poczucie własnej wartości, pewność i akceptację siebie, świadomość swoich kompetencji, kreatywność i odporność na stres. Tego rodzaju wzmocnienie przełoży się na wyższą samoocenę oraz efektywne, skuteczne i sprawcze działania.

Karty skutecznie wzmacniają  zasoby już istniejące, jednocześnie wyzwalając potencjał służący uwalnianiu coraz to nowych obszarów. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spektrum zastosowań. Jeden zestaw może być wykorzystywany do pracy z jedną osobą lub z niewielką grupą. Podczas godzin wychowawczych czy większych warsztatów przyda się więcej kompletów.


Zestaw podstawowy zawiera:

 • 39 kart wskazujących na 87 zasobów
 • 1 karta ze znakiem zapytania, pomocne w wykreowaniu zasobów jeszcze nieodkrytych
 • 8 numerowanych kart odrębnych, które mają istotny wpływ na przebieg sesji terapeutycznej czy coachingowej
 • 1 karta do użycia przez klienta/pacjenta do instrukcji nr 2.
 • Całość spakowana jest w poręczne drewniane pudełko.

Do kart dołączone są także 2 przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia 2 niezależnych sesji. Dzięki tym instrukcjom narzędzia używać mogą zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie, jak i profesjonaliści. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań. praca z kartami może trwać albo kilka minut, albo kilka spotkań. Dla terapeuty mogą być inspiracją do stawiania hipotez, a klientom/pacjentom pomogą wyrazić siebie. 

Zestaw rozszerzony zawiera:

 • 49 kart wskazujących na ponad 100 zasobów; 
 • 1 karta ze znakiem zapytania, pomocna  w wykreowaniu zasobów jeszcze nieodkrytych
 • 8 numerowanych kart odrębnych, które mają istotny wpływ na przebieg sesji terapeutycznej czy coachingowej
 • 1 karta do użycia przez klienta/pacjenta do instrukcji nr 2.
 • Całość spakowana jest w poręczne drewniane pudełko.

Do kart dołączone są także 3 przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia 3 niezależnych sesji. Instrukcja jest wzbogacona o ćwiczne wizualizacujne dotyczace zwierzecia o super mocy. Instrukcja nr 3 jest przeznaczona dla młoszych dzieci i nastolatków.  Dzięki tym instrukcjom narzędzia używać mogą zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie, jak i profesjonaliści. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań. praca z kartami może trwać albo kilka minut, albo kilka spotkań. Dla terapeuty mogą być inspiracją do stawiania hipotez, a klientom/pacjentom pomogą wyrazić siebie


Autorka:


dr Małgorzata Karolczuk - psychoterapeuta, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki z zakresu psychologii rozwojowej, pedagog autorka licznych publikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Tytuł doktora nauk humanistycznych wg. klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych (pedagogika i psychologia) uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską pisała na temat Efektywnego Przywództwa.

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 5

Autor opinii: Terapeuta Justyna Janiec-Palczewska

Dodano: 03 października 2021Karty „Zasoby - twoje kompetencje” to wspaniałe narzędzie do pracy z klientami pomocne nie tylko klientom, ale również terapeutom. Pozwala nakierować uwagę klientów na ich mocne strony. Buduje ich sprawczość i poszerza świadomość. Zmienia tok myślenia i sprawia, że podejmując kolejne decyzje opierają się na nieuświadomionych aż do tej pory zasobach i modyfikują swoje utrwalone zachowania. Serdecznie polecam.

Autor opinii: Emilia

Dodano: 07 lutego 2021Karty świetnie sprawdzają się w pracy z dziećmi i młodzieżą szczególnie w odkrywaniu ich zasobów i budowania na tej podstawie poczucia własnej wartości, samooceny. Dają poczucie większej pewności siebie, sprawczości, wspierają ukierunkowanie zawodowe.

Autor opinii: Majka

Dodano: 13 listopada 2020Karty "Twoje kompetencje" wykorzystuję w pracy indywidualnej z młodzieżą, pracując nad ich zasobami i mocnymi stronami. Metafora zwierząt jest bezpieczna i nieingerująca w proces. Wymaga jednak autorefleksji i samoświadomości. Stosuję je ze starszą młodzieżą. Pozdrawiam Majka

Autor opinii: psychoterapeuta, pedagog Marta Podolecka

Dodano: 09 kwietnia 2020Karty „Zasoby - twoje Kompetencje” są bardzo pomocnym narzędziem w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Karty posiadają bardzo szeroką instrukcję dającą wiele inspiracji do pracy indywidualnej z klientem. Ułatwiają również zbudowanie relacji terapeutycznej, a klientowi pomagają odnaleźć i dostrzec swoje zasoby, a także wyjść poza narrację problemową klienta. Polecam i zachęcam do pracy z tym narzędziem wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się pomaganiem innym ludziom.

Autor opinii: psycholog, psychoonkolog , terapeuta Iwona Neumann

Dodano: 16 marca 2020Pracując od lat w zawodzie psychologa z wielkim zaciekawieniem przyjmuję narzędzia wzbogacające warsztat pracy z pacjentem/klientem. Karty „Zasoby - twoje Kompetencje” spełniają pokładane w nich nadzieje – na narzędzie o szerokim zastosowaniu, możliwe do wykorzystania przez psychologów, pedagogów, doradców zawodowych. Niewątpliwą zaletą kart jest ich uniwersalność, możliwość wykorzystania w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz z osobami dorosłymi. Skutecznie można wykorzystywać narzędzie również w pracy z parami, rodzinami i małymi grupami, w przypadku dysponowania większą liczbą kompletów także z większymi zespołami. Z kartami zasobów pracuje się bardzo intuicyjnie, możliwe jest więc nie tylko wykorzystanie czytelnej i przejrzystej instrukcji załączonej przez autorkę narzędzia, ale i wykorzystanie własnych pomysłów i inspiracji. Narzędzie to może sprawdzić się w pracy nad zasobami pacjenta, kształtowaniem i rozwojem samowiedzy, wglądu i adekwatnej samooceny. Karty są pomocne w pracy z młodszymi dziećmi, które mogą w prosty i metaforyczny sposób wybrać reprezentantów swojej rodziny, opisując przy tym łączące ich relacje. Ta sama zasada dotyczy rozpoznawania sytuacji w grupie rówieśniczej. Takie wykorzystanie narzędzia umożliwia specjalistom pracującym z dziećmi poszerzenie pespektywy spostrzegania i rozumienia zgłaszanych trudności, jednocześnie jest źródłem rozpoznawania różnorodnych zasobów rodzinnych czy grupowych. Ponadto na uwagę zasługuje możliwość wykorzystywania narzędzia w nawiązywaniu kontaktu i relacji oraz w wyznaczaniu możliwych obszarów zmian. Podsumowując narzędzie jest łatwe i komfortowe w użytkowaniu zarówno dla profesjonalistów jak i dla pacjentów, co stanowi jego niezaprzeczalną zaletę. Sadzę, że karty mają szerokie spektrum zastosowania, zarówno w placówkach oświatowych jak i w specjalistycznych gabinetach.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij