Opis produktu
Zasoby – twoje kompetencje to unikalne, użyteczne i profesjonalne narzędzie przeznaczone do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Z powodzeniem mogą z niego korzystać m.in. psychologowie, psychoterapeuci, coachowie, nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, doradcy HR i wszyscy ci, którzy w swojej pracy zajmują się pomaganiem ludziom i odkrywaniem w nich tego, co najlepsze. To znakomite narzędzie jest nieocenione podczas terapii czy coachingu - ułatwia rozpoczęcie i przyspiesza cały proces.
W kartach wykorzystano wizerunki różnorodnych zwierząt. Na obrazkach przedstawiających zdjęcia dopisano ich charakterystyczne cechy, np. antylopa - szybka, pelikan - patrzący z góry itd. Stanowią one inspirację i pomoc w odszukaniu własnych zasobów oraz kompetencji. Sprawiają, że klient/pacjent łatwiej może odkryć swoje mocne strony i cechy osobowości. Dzięki temu, że osoba nie mówi o sobie bezpośrednio, łatwiej jest jej w ogóle mówić o sobie w pozytywny sposób. Powiedzenie "Ja, Małgorzata, jestem mądra" może być postrzegane negatywnie, dlatego wiele osób tak o sobie nie powie. O wiele łatwiej powiedzeć: "Jestem jak sowa, sowa jest mądra". Wykorzystanie metafory w taki sposób ułatwia też zmierzenie się z trudnymi sytuacjami lub emocjami.
Korzyści z pracy z kartami:
Dzięki tym kartom, użytym zgodnie z propozycją autroki, dzieci, młodzież i dorośli wzmocnią wiarę we własne siły. Rozwiną poczucie własnej wartości, pewność i akceptację siebie, świadomość swoich kompetencji, kreatywność i odporność na stres. Tego rodzaju wzmocnienie przełoży się na wyższą samoocenę oraz efektywne, skuteczne i sprawcze działania.
Karty skutecznie wzmacniają zasoby już istniejące, jednocześnie wyzwalając potencjał służący uwalnianiu coraz to nowych obszarów. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spektrum zastosowań. Jeden zestaw może być wykorzystywany do pracy z jedną osobą lub z niewielką grupą. Podczas godzin wychowawczych czy większych warsztatów przyda się więcej kompletów.
Zestaw podstawowy zawiera:
- 39 kart wskazujących na 87 zasobów
- 1 karta ze znakiem zapytania, pomocne w wykreowaniu zasobów jeszcze nieodkrytych
- 8 numerowanych kart odrębnych, które mają istotny wpływ na przebieg sesji terapeutycznej czy coachingowej
- 1 karta do użycia przez klienta/pacjenta do instrukcji nr 2.
- Całość spakowana jest w poręczne drewniane pudełko.
Do kart dołączone są także 2 przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia 2 niezależnych sesji. Dzięki tym instrukcjom narzędzia używać mogą zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie, jak i profesjonaliści. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań. praca z kartami może trwać albo kilka minut, albo kilka spotkań. Dla terapeuty mogą być inspiracją do stawiania hipotez, a klientom/pacjentom pomogą wyrazić siebie.
Zestaw rozszerzony zawiera:
- 49 kart wskazujących na ponad 100 zasobów;
- 1 karta ze znakiem zapytania, pomocna w wykreowaniu zasobów jeszcze nieodkrytych
- 8 numerowanych kart odrębnych, które mają istotny wpływ na przebieg sesji terapeutycznej czy coachingowej
- 1 karta do użycia przez klienta/pacjenta do instrukcji nr 2.
- Całość spakowana jest w poręczne drewniane pudełko.
Do kart dołączone są także 3 przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia 3 niezależnych sesji. Instrukcja jest wzbogacona o ćwiczne wizualizacujne dotyczace zwierzecia o super mocy. Instrukcja nr 3 jest przeznaczona dla młoszych dzieci i nastolatków. Dzięki tym instrukcjom narzędzia używać mogą zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie, jak i profesjonaliści. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań. praca z kartami może trwać albo kilka minut, albo kilka spotkań. Dla terapeuty mogą być inspiracją do stawiania hipotez, a klientom/pacjentom pomogą wyrazić siebie
Autorka:
dr Małgorzata Karolczuk - psychoterapeuta, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki z zakresu psychologii rozwojowej, pedagog autorka licznych publikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Tytuł doktora nauk humanistycznych wg. klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych (pedagogika i psychologia) uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską pisała na temat Efektywnego Przywództwa.