Zestaw dla psychologa

595,00Cena netto: 483,74 zł
Zestaw dla psychologa:
 • Zasoby + emocje
 • Zasoby + emocje + zawód
 • Zasoby + emocje +zawód +zmiany
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Zestaw dla psychologa to narzędzia służące do pracy z młodzieżą i dorosłymi w gabinecie psychologa

Każde z narzędzi zestawu można zakupić osobno, można też wybrać, któryś z zestawów dzięki temu zrobić zakupy taniej.


Co kryje się pod skróconymi nazwami do wyboru zestawu?

 • Zasoby + emocje - dwa narzędzia:
 • Zasoby + emocje + zawód - trzy narzędzia:
 • Zasoby + emocje + zawód + zmiany - cztery narzędzia: 

 


Zasoby – Twoje Kompetencje

to unikalne, użyteczne  i profesjonalne narzędzie przeznaczone do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Z powodzeniem mogą z niego korzystać m.in. psychologowie, psychoterapeuci, coachowie, nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, doradcy HR i wszyscy ci, którzy w swojej pracy zajmują się pomaganiem ludziom i odkrywaniem w nich tego, co najlepsze. To znakomite narzędzie jest nieocenione podczas terapii czy coachingu - ułatwia rozpoczęcie i przyspiesza cały proces.

W kartach wykorzystano wizerunki różnorodnych zwierząt. Na obrazkach przedstawiających zdjęcia dopisano ich charakterystyczne cechy, np. antylopa - szybka, pelikan - patrzący z góry itd.  Stanowią one inspirację i pomoc w odszukaniu własnych zasobów oraz kompetencji. Sprawiają, że klient/pacjent łatwiej może odkryć swoje mocne strony i cechy osobowości. Dzięki temu, że osoba nie mówi o sobie bezpośrednio, łatwiej jest jej w ogóle mówić o sobie w pozytywny sposób. Powiedzenie "Ja, Małgorzata, jestem mądra" może być postrzegane negatywnie, dlatego wiele osób tak o sobie nie powie. O wiele łatwiej powiedzeć: "Jestem jak sowa, sowa jest mądra". Wykorzystanie metafory w taki sposób ułatwia też zmierzenie się z trudnymi sytuacjami lub emocjami.
Korzyści z pracy z kartami:
Dzięki tym kartom, użytym zgodnie z propozycją autroki, dzieci, młodzież i dorośli wzmocnią wiarę we własne siły. Rozwiną poczucie własnej wartości, pewność i akceptację siebie, świadomość swoich kompetencji, kreatywność i odporność na stres. Tego rodzaju wzmocnienie przełoży się na wyższą samoocenę oraz efektywne, skuteczne i sprawcze działania.

Karty skutecznie wzmacniają  zasoby już istniejące, jednocześnie wyzwalając potencjał służący uwalnianiu coraz to nowych obszarów. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spektrum zastosowań. Jeden zestaw może być wykorzystywany do pracy z jedną osobą lub z niewielką grupą. Podczas godzin wychowawczych czy większych warsztatów przyda się więcej kompletów.

 

Zestaw zawiera:
 • 25 kart emocji/uczuć wraz z ćwiczeniami wzmacniającymi wgląd w siebie,
 • 2 karty ze znakiem zapytania pomocne w wykreowaniu emocji, których nie ma na kartach,
 • przykładowe 2 instrukcje służące do przeprowadzenia dwóch niezależnych sesji, które nie wyczerpują pomysłów na posługiwanie się kartami,
 • wygodny woreczek do przechowywania.
 • 39 kart wskazujących na 87 zasobów
 • 2 karty ze znakiem zapytania, pomocne w wykreowaniu zasobów jeszcze nieodkrytych
 • 8 numerowanych kart odrębnych, które mają istotny wpływ na przebieg sesji terapeutycznej czy coachingowej
 • 1 karta do użycia przez klienta/pacjenta do instrukcji nr 2.

Całość spakowana jest w poręczne drewniane pudełko.Dodatki:Do kart dołączone są także 2 przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia 2 niezależnych sesji. Dzięki tym instrukcjom narzędzia używać mogą zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w zawodzie, jak i profesjonaliści. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań. praca z kartami może trwać albo kilka minut, albo kilka spotkań. Dla terapeuty mogą być inspiracją do stawiania hipotez, a klientom/pacjentom pomogą wyrazić siebie. 


Karty Emocje w Praktyce

są przejrzystym, uniwersalnym i intuicyjnym narzędziem, którego można używać w różnorodny i swobodny sposób, również zgodnie z własną inwencją.

Do czego wykorzystać?
 • podczas terapii,
 • coachingu,
 • w pracy pedagogicznej,
 • indywidualnie w rozwoju osobistym.
Odpowiednie do pracy z dorosłymi jak i z młodszymi osobami


Karty ułatwiają zbudowanie relacji terapeutycznej, wzbogacają warsztat pracy z klientem /pacjentem. Można z emocjami pracować całą sesję lub zaczynać ją jedną z kart.


Korzyści z pracy z kartami 

Dzięki tym kartom , użytym zgodnie z propozycją autorki

 • Rozwiniesz umiejętności rozpoznawania i nazywania swoich emocji;
 • Ukształtujesz umiejętności radzenia sobie z emocjami ;
 • Zrealizujesz ćwiczenia wspierające regulację emocji i pogłębiające wgląd w siebie ;
 • Poszerzysz świadomość emocjonalna klientów i zbudujesz ich sprawczość .
Narzędzie możesz wykorzystać pracując m.in. w obszarach : emocji, relacji, potrzeb, wyznaczania granic, komunikacji, współpracy i wielu innych. Z kartami emocje w praktyce pracuje się bardzo intuicyjnie co oznacza , że można korzystać z załączonych 2 instrukcji ale i można sugerować się własnymi pomysłami i inspiracjami. Osoby korzystające z tych kart znajdą z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań.


Zawodowa Podróż w Czasie

to użyteczne i profesjonalne narzędzie przydatne do pracy, zarówno z młodymi osobami (klasy maturalne), które stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej, jak i z osobami, które rozważają przekwalifikowanie się, zmianę pracy czy rozwój zawodowy.

Narzędzie dla:

 • doradców zawodowych,
 • coachów kariery, psychologów,
 • psychoterapeutów,
 • doradców HR
 • oraz wszystkich tych, którzy specjalizują się w tematach pracy i rozwoju zawodowego. 


To intuicyjne i unikalne narzędzie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy pracować nad zmianą zawodu albo nad wyborem drogi zawodowej. Jest też użyteczne w sytuacji, gdy cel zawodowy jest precyzyjnie określony ale ścieżka do niego nie jest jasna. Pozwala zidentyfikować zasoby i cechy osobowości co pomaga w stworzeniu efektywnej strategii działania zawodowego.
Karty wspierają podejmowanie decyzji zawodowych. Praca z nimi opiera się na wydobywaniu potencjału, talentów i zasobów osoby. Dzięki zdefiniowaniu predyspozycji dążenie do celów zawodowych będzie łatwiejsze i bardziej efektywne.
W kartach wykorzystano wizerunek różnorodnych zwierząt. Stanowią one inspirację i źródło zasobów i cech osobowości. Sprawiają, że klient łatwiej może dotrzeć do swoich mocnych stron i cech osobowości. Dzięki nim Twoi klienci rozwiną w sobie: poczucie wartości, pewność siebie, świadomość swoich mocnych stron, kreatywność, marzenia i akceptację siebie. Przełoży się to na ich wyższą samoocenę, a docelowo efektywne oraz sprawcze działania.
Karty skutecznie wzmacniają zasoby już istniejące, wyzwalając jednocześnie potencjał służący uwalnianiu nowych obszarów w pracy z zasobami i cechami osobowości. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spectrum zastosowań.

W zestawie znajduje się:

 • 49 kart wskazujących na 101  zasobów , jakie może  klient posiadać;
 • 1 karta ze znakiem zapytania, która pomaga wykreować zasoby jeszcze nie odkryte;
 • 7 kart odrębnych numerowanych, które stanowią o przebiegu sesji;
 • 1 karta do użycia przez klienta na potrzeby instrukcji nr 2
 • Instrukcja w formie zeszytu
 • Całość spakowana jest w poręczny dżinsowy woreczek.

 

Kreator zmian

Jeśli chcesz urzeczywistniać różnorodne zmiany klientów/pacjentów, to narzędzie będzie właśnie dla Ciebie. Kreator zmian to użyteczne i profesjonalne narzędzie przydatne do pracy, zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi. To idealne rozwiązanie do pracy dla psychologów, psychoterapeutów, coachów, nauczycieli, pedagogów, doradców zawodowych oraz wszystkich tych, którzy specjalizują się w rozwoju osobistym czy zawodowym.
To intuicyjne i unikalne narzędzie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcesz pracować nad zmianą. Jest też przydatne, gdy potrzebujesz zidentyfikować zasoby i cechy osobowości swoich klientów/pacjentów. Inspiracją do powstania tego narzędzia był: dialog motywujący oraz idea terapii systemowej i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu.
Narzędzie „Kreator zmian” ma wiele sposobów zastosowania. Karty wspierają ludzi w procesie zmiany, zwiększają ich świadomość i wzbudzają motywację do działania. Kreator zmian jest idealny dla osób, które wiedzą, nad jaką zmianą chcą pracować. To może być m.in.: schudnięcie, większa aktywność fizyczna, równowaga, rzucenie palenia papierosów, zajmowanie się bałaganem, asertywnością, poprawą relacji, pewnością siebie, prokrastynacją, oddelegowaniem zadań, zmianą pracy itd. To narzędzie może również być użyteczne w procesie pracy z zespołami, które poszukują najlepszej drogi dotarcia do zmiany (np. zwiększenie sprzedaży, promocja produktów). Narzędzie stanowi pomoc dla tych klientów/pacjentów, którzy chcą wprowadzić w życie trwałe zmiany, zwiększając swoją świadomość. Stosując je, wydobędziesz ze swoich klientów maksymalny potencjał i wiarę we własne możliwości, talenty i predyspozycje, umożliwiając im harmonijny rozwój.
W kartach wykorzystano wizerunek różnorodnych zwierząt. Stanowią one inspirację i źródło zasobów i cech osobowości. Sprawiają, że klient łatwiej może dotrzeć do swoich mocnych stron i cech osobowości. Dzięki nim Twoi klienci/pacjenci rozwiną w sobie poczucie wartości, pewność siebie, świadomość swoich mocnych stron, kreatywność i akceptację siebie. Przełoży się to na ich wyższą samoocenę, a docelowo efektywne oraz sprawcze działania.
Karty skutecznie wzmacniają zasoby już istniejące, wyzwalając jednocześnie potencjał służący uwalnianiu nowych obszarów w pracy z zasobami i cechami osobowości. Jedną z podstawowych właściwości tych kart jest ich szerokie, niemal nieograniczone spektrum zastosowań.

W zestawie znajduje się:

 • 49 kart wskazujących na 101 zasobów, jakie klient/pacjent może posiadać;
 • 1 karta ze znakiem zapytania, która pomaga wykreować zasoby jeszcze nie odkryte;
 • 8 kart odrębnych numerowanych, które stanowią o przebiegu sesji;
 • 1 karta do użycia przez klienta na potrzeby instrukcji nr 2;
 • 83 karty z wartościami;
 • 1 karta do wykreowania dodatkowych wartości, których nie zaprezentowano;
 • 3 karty kategoryzujące wartości.Całość spakowana jest w poręczny jutowy woreczek.

Karty pomagają w poszukiwaniu i nazywaniu własnego systemu wartości. Mogą być też inspiracją do tworzenia kolejnych ćwiczeń rozwojowych. W trakcie pracy poszerzają perspektywę, prowadząc w drodze do zmiany i planowaniu działań. Wspierają też rozważania nad własnymi wyborami, pomagając lepiej zrozumieć samego siebie. Odkrycie i nazwanie własnego systemu wartości to ważny krok w procesie świadomego rozwoju i planowania realizacji zmiany. To jest dla nas najważniejsze. System ten może być najsilniejszym stymulatorem rozwoju, ale także demotywatorem, jeśli zmiana nie jest z nim spójna. Wartości określają nasze potrzeby i cele, przez pryzmat których wybieramy sposób działania oraz postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość. Wpływają one także na samoocenę i ocenę wyników podjętych działań.
„Kreator zmian” to dwie talie kart. Pierwsza kreuje zmianę. Druga pokazuje wartości klienta/pacjenta i drogę do jego zmiany, którą te karty wyznaczają. Talii możemy używać niezależnie od siebie albo łącznie. Do kart dołączone są także dwie przykładowe instrukcje, służące do przeprowadzenia dodatkowych niezależnych sesji. Dzięki nim z narzędziem poradzą sobie osoby z dużym doświadczone, jak i te, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie.
Myśl przewodnia kart jest taka, że każda osoba posługująca się nimi może odnaleźć dla nich nowe zastosowanie i to bez żadnych spisanych zasad. Twórczość i kreatywność to najlepsi pomocnicy. Karty można zatem dostosować do swoich potrzeb, a zatem praca z tym narzędziem może trwać kilka minut albo kilka spotkań.Autorka:

dr Małgorzata Karolczuk - psychoterapeuta, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki z zakresu psychologii rozwojowej, pedagog autorka licznych publikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Tytuł doktora nauk humanistycznych wg. klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych (pedagogika i psychologia) uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską pisała na temat Efektywnego Przywództwa. Autorka ksiżaki Dbaj  o udany związek. Pułapki - zagrożenia- porady - propozycje.

 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij