Miraże Kolaże

355,00Cena netto: 288,62 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

MIRAŻE KOLAŻE to kolejny zestaw Zwrotnicy, dający możliwość łączenia się za pomocą metafory z intuicją i emocjami, intelekt i racjonalizację zostawiając na drugim planie.
Narzędzie jest zbiorem sześćdziesięciu unikatowych kart pełnych symboliki i bogatych w różnorodne szczegóły. Karty z kolażami pozwalają w interesujący sposób przejść przez procesy poznawcze i rozwojowe.

Zestaw powstał z myślą o coachach, trenerach, psychoterapeutach i pedagogach. Dedykowany jest wszystkim tym, którzy chcą zapewnić swoim klientom wysoką jakość treningów, sesji terapeutycznych i coachingowych, warsztatów oraz spotkań poświęconych rozwojowi osobistemu. Karty są szczególnie przydatne w pracy z klientami, pragnącymi osiągnąć długotrwałe efekty dzięki sesjom coachingowym. Praca z narzędziem pozwala im lepiej poznać siebie, a także uświadomić sobie obszary do rozwoju i zmiany.


Użycie kart MIRAŻE KOLAŻE pozwala:

 • pracować nieszablonowo z klientami, którzy poszukują odpowiedzi na nurtujące i ważne dla nich pytania,

 • w niebanalny sposób pobudzić do kreatywnego myślenia i poszukiwania konstruktywnych rozwiązań,

 • pomóc dotrzeć do przełomowych odkryć dzięki pogłębionej refleksji, pozwalającej dostrzec nowe możliwości i oswoić zmiany,

 • wspierać w poznawaniu, nazywaniu i porządkowaniu źródeł własnej motywacji,

 • nauczyć oswajania i wykorzystania trudnych emocji, by mogły nadać życiu barwę,

 • wzmacniać samoakceptację, poczucie własnej wartości, wiarę we własne możliwości i zaufanie do siebie,

 • nauczyć współpracy z wewnętrznym krytykiem, aby pozytywnie wykorzystać jego siłę,

 • dzięki holistycznemu podejściu wzmacniać potencjał, by uczynić życie lepszym.


Fragment wstępu do instrukcji:

"Zanim użyjesz kart podczas swojej pracy, zachęcam Cię do wypróbowania ich w autocoachingu. Mam nadzieję, że magiczny świat kolażu pobudzi Twój umysł do wyjścia poza schematy i kalki mentalne. A także, że tak jak Alicja, która wpadając do króliczej nory znalazła się w miejscu pełnym czarów, tak Ty — dzięki kartom — przeniesiesz się w zaskakujący, mniej znany Ci świat. Zapraszam do odkrywania różnych jego odsłon i odcieni".

Tworząc ćwiczenia, autorka sięgnęła do znanych teorii i modeli opartych o metaforę, upraszczając je dla celów coachingowych. Te metody to:
 • Zasada Jeża, koncepcja wprowadzona do zarządzania przez Jima Collinsa, który przez kilka lat badał organizacje odnoszące sukcesy.
 • Analiza Transakcyjna, teoria Erica Berne badająca różne typy transakcji, jakich dokonują ludzie pomiędzy sobą na różnych poziomach społecznych i psychologicznych, korzystając przy tym z trzech stanów ego.
 • Sześć Kapeluszy Mentalnych Edwarda de Bono, technika rozwiązywania problemów polegająca na analizie danego zagadnienia z sześciu różnych punktów widzenia, dająca możliwość odkrywania jego nowych aspektów.
 • Archetypy Marki, koncepcja Margaret Mark i Carol S. Pearson pomagająca wyróżnić się na rynku, przy wykorzystaniu archetypicznych wzorców.
 • Dom Zmiany Claesa F. Janssena, model symbolizujący stany emocjonalne towarzyszące procesowi zmiany i pokazujący dynamikę tego procesu.

Być jak jeż, mieć w sobie różne postacie i wzorce, zmieniać kolorowe kapelusze mentalne albo przechadzać się po domu, w którym mieszkają emocje, to metafory sposobu naszego funkcjonowania w świecie. Praca z ich wykorzystaniem ułatwia zrozumienie procesów, zachodzących w każdym z nas. Co więcej, ożywiony dzięki kartom umysł zaczyna generować wnioski już w trakcie samych ćwiczeń, a często ten proces trwa długo po ich zakończeniu.


Zestaw zawiera:

 • Na 60 kartach znajdują się kolaże utworzone ze 150 autorskich fotografii. Do zestawu dołączona jest instrukcja zawierająca opisy pracy z wykorzystaniem metafory.
 • W instrukcji do kart można znaleźć 12 ćwiczeń i scenariuszy do pracy z kartami metaforycznymi oraz zestaw kilkudziesięciu pytań coachingowych przydatnych w pracy z emocjami. 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij