Skrzynia Skarbów Wychowawcy

377,00Cena netto: 359,05 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Kompleksowe narzędzie do pracy z uczniami. Stworzone w odpowiedzi na ogromną potrzebę dzieci i młodzieży, które chcą rozmawiać z nauczycielami  w szkole, a często nie maja na to przestrzeni. Uczniowie czują dużą presję, martwią się o oceny, trudno im się skupić na nauce, nie umieją sobie poradzić z kotłującymi się emocjami, więc takie rozmowy na godzinach wychowawczych mogą mieć zbawienny wpływ na ich psychikę.

Używając tego produktu możecie być pewni, że zajęcia będą ciekawe i inspirujące, a dzięki dokładnej instrukcji przygotowanie ich łatwe i bezstresowe dla nauczyciela. Scenariusze są rozpisane w taki sposób, że przeprowadzenie lekcji nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy, ani żadnych innych materiałów.


W skład Skrzyni wchodzą:

  1. Scenariusze lekcji  poruszające takie tematy jak: budowanie tożsamości grupy, poczucie wspólnoty, docenianie siebie i innych, rozpoznawanie uczuć, mówienie o emocjach, radzenie sobie z emocjami nieprzyjemnymi w odczuwaniu, skupianie się na pozytywach czy tworzenie planów i marzeń.
  2. Dodatkowe karty pracy (dołączone do książeczki ze scenariuszami) – czyli materiały do kopiowania dla uczniów z miejscem na ich przemyślenia, zapiski, rysunki.
  3. 9 dużych, drewnianych kości podzielonych na kategorie: emocje przyjemne w odczuwaniu, emocje nieprzyjemne w odczuwaniu, wdzięczność, uważność, plany i marzenia, zasoby i łamacze lodu. Kości mogą służyć do pracy w parach lub w grupach. Można ich używać indywidualnie lub jako komplet. Należy jedynie pamiętać o tym, że w przypadku kości emocji rzucamy je zawsze razem w dwóch opcjach: kość emocji przyjemnych w odczuwaniu + pytania do emocji lub kość emocji nieprzyjemnych w odczuwaniu + pytania do emocji.
  4. Karty emocji – 9 kart do pracy w parach lub w grupach, każda z nich pozwala przyjrzeć się bliżej jednej emocji (złość, spokój, wstyd, obawa, smutek, radość, rozczarowanie, sympatia, duma)


Autorki:

MAGDALENA WÓJTOWICZ (scenariusze godzin wychowawczych)
AGNIESZKA REJA (scenariusze godzin wychowawczych)
ANNA NAKONIECZNA – WIĄCEK (karty pracy dla uczniów/karty emocji/kości)
 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij