Karty Siły Charakteru

319,80Cena netto: 260,00 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu


Karty Siły Charakteru to narzędzie coachingowe, trenerskie, warsztatowe oparte na typologii sił charakteru stworzonej przez M.Seligmana i C.Petersona będącej centralnym narzędziem psychologii pozytywnej. 

Dwu-języczne (polsko-angielskie) karty dzięki zastosowaniu autorskich fotografii w prosty sposób wprowadzają do typologii sił charakteru ułatwiając klientom wgląd i autorefleksję. Oprócz 96 kart ze zdjęciami produkt zawiera 12 kart z opisem typologii i przykładowymi zastosowaniami w różnych momentach pracy rozwojowej.

Twórcy typologii uważają, że 24 siły charakteru prowadzą nas do dobrostanu, a częste wykorzystywanie naszych największych sił sprawia że doświadczamy: więcej pozytywnych emocji, pełniejszego zaangażowania, lepszych relacji, zwiększania poczucia sensu i zwiększania osiągnięć. Każdy z nas posiada wszystkie 24 siły charakteru, ale w różnym stopniu nasilenia, co stwarza nasz unikalny profil.

Psychologia Pozytywna to względnie nowy nurt w badaniach i praktyce psychologicznej, który bardzo dynamicznie się rozwija. Zakłada on, że ludzie chcą przeżyć satysfakcjonujące życie, które ma sens.  Psychologowie tego nurtu zachęcają do koncentrowania się na ludzkich zasobach i talentach i postulują codzienne wykorzystywanie w  życiu i pracy własnych silnych stron, dzięki czemu możemy realizować swój potencjał. Również odkrycia neurobiologii potwierdzają, że  kierowanie uwagi na mocne strony zwiększa naszą zdolność do ich wykorzystania. Poznanie własnych sił charakteru jest więc nie tylko dostarczeniem interesujących informacji. Jeśli we właściwy sposób wykorzystamy swoje siły, może to mieć znaczący pozytywny wpływ na nasze życie. Badania potwierdzają, że używanie swoich sił charakteru może pomóc w: radzeniu sobie z problemami, podniesieniu jakości relacji, poprawie zdrowia i ogólnego samopoczucia.


Zastosowanie:

  • Praca w obszarze zwiększania świadomości klienta na temat tożsamości, ról, wartości,
  • Praca z zasobami klienta, zwiększanie świadomości klienta co do swoich mocnych stron, zalet. Identyfikacja zasobów niezbędnych do przeprowadzenia zmiany, przełamania impasu czy rozwiązania dylematu,
  • Well-being - wsparcie klienta w dążeniu do dobrostanu poprzez planowanie działań prowadzących do przeżywania życia zgodnie ze swoim unikalnym profilem sił charakteru,
  • Budowanie zespołu (np. identyfikacja podobieństw i różnic wśród członków zespołu),
  • Coaching zespołowy (np. mapowanie mocnych stron i zasobów zespołu),
  • Auto-coaching (np. losowanie karty z siłą na dany dzień - Co może wnieść to siła? Do czego mnie dzisiaj zaprasza? lub losowanie karty w obliczu dylematu - Jak mogę sobie pomóc stosując daną siłę?)

Zestaw zawiera:

  • 12 kart ze wstepem o psychologii pozytywnej, klasyfikacja sil charakteru i przykladowymi cwiczeniami z wykorzysaniem kart.
  • 96 kart ze zdjęciami oraz dwujęzycznymi (polski, angielski) podpisami
  • woreczek eco do transportu i przechowywania.

Autorka:


Anna Rajtar-Klepuszewska - jej główne siły charakteru to: 1. docenianie piękna i doskonałości, 2. szczerość / autentyczność, 3. ocenianie / krytyczne myślenie / otwartość, 4. samokontrola / samoregulacja, 5. ciekawość / zainteresowanie światem.
Jest coachem PCC ICF, trenerem, facylitatorem i konsultantem transformacji kulturowej Barrett Values Centre. Z wykształcenia psycholog. Ponad 20 lat pracowała w obszarze HR w firmach różnych branż. Żona, matka, joginka, wegetarianka, amatorka fotografii, tenisistka, właścicielka kota (albo odwrotnie).
www.arksolutions.com.pl

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij