Karty Wartości - Values Cards

369,00Cena netto: 300,00 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktuKarty Wartości / Values Cards to narzędzie rozwojowe do stosowania w procesach coachingowych (zarówno indywidualnych jak i zespołowych oraz grupowych), mentoringowych i na szkoleniach. Ułatwia odkrywanie, identyfikowanie i zrozumienie własnych wartości, będących kluczowymi motywatorami w naszym życiu. Narzędzie oparte jest na koncepcji Siedmiu Poziomów Świadomości   Richarda Barretta, zgodnie z którym każdą wartość można przypisać do określonego poziomu świadomości. Poziomy te odzwierciedlają ewolucję ludzkiej świadomości, podobnie jak w szerzej znanym modelu Maslova, z tym, że poziom samoaktualizacji jest u Barretta rozłożony na kilka poziomów. Według Richarda Barretta w trakcie naszego życia dokonuje się ewolucja naszej samoświadomości, której wskaźnikiem może być to, co jest dla nas ważne na danym etapie rozwoju. 
Dlaczego WARTOŚCI? Wartości to skrócony sposób definiowania tego, co jest dla nas ważne. Np. szacunek, zaufanie, współpraca, rodzina, wolność. Wartości odzwierciedlają ludzkie aspiracje i intencje, są naszymi motywatorami, gdyż wskazują na nasze potrzeby. Dlatego odkrywanie wartości zarówno na początku procesu rozwojowego, jak i w trakcie jego trwania jest doskonałym sposobem na zwiększanie samoświadomości. Identyfikując własne wartości, rozumiejąc je i postępując zgodnie z nimi rozwijamy się. Jeśli przeżywajmy frustracje, nie odczuwamy satysfakcji w życiu to być może dlatego, że nie żyjemy zgodnie ze swoimi wartościami, a nasze potrzeby nie są spełnione. Przed wyznaczeniem sobie celu i rozpoczęciem pracy nad jego realizacją, zbadanie wartości, które stoją za celem jest niezbędne dla powodzenia całego procesu. Wartości mogą być również mostem prowadzącym do porozumienia z innymi ludźmi i źródłem naszej empatii dla innych. Mówienie o własnych wartościach, o tym co jest dla nas ważne, zwiększa naszą energię i sprawia, że rozmowa staje się bardziej znacząca. Wartości mogą być także podstawą do podejmowania ważnych decyzji. Ludzie, którzy podejmują decyzje bazując na wartościach i zachowują się zgodnie z nimi, są postrzegani jako spójni i godni zaufania. Wartości mogą się zmieniać w trakcie naszego życia, a także w związku ze zmianą różnych życiowych okoliczności. Wartości łączą ludzi, gdyż na głębokim poziomie wszyscy dzielimy te same, uniwersalne wartości.
W koncepcji Richarda Barretta występują dwa typy wartości – pozytywne oraz potencjalnie ograniczające. Pozytywne to na przykład otwartość, przyjaźń czy uczciwość. Potencjalnie ograniczające to takie jak obwinianie, ostrożność czy zazdrość. Zostały one włączone do grupy wartości mimo negatywnego wydźwięku, ponieważ według autora koncepcji muszą mieć jakąś wartość dla naszej psychiki, gdyż wpływają na nasze zachowania. Podstawowa różnica między pozytywnymi a potencjalnie ograniczającymi wartościami wynika z tego, że pozytywne wartości wynikają z troski o siebie lub o innych, a potencjalnie ograniczające wywodzą się z lęku przed nie spełnieniem naszych potrzeb. Wartości potencjalnie ograniczające stawiają nasze potrzeby nad potrzebami innych i mogą ograniczać nasz rozwój.
 

DO CZEGO TO JEST?

Narzędzie Karty Wartości / Values Cards może być przydatne dla coachów, mentorów, trenerów oraz innych zawodów pomocowych, gdyż pomaga eksplorować zarówno obszar wartości jak i wyciągać wnioski, co do poziomu samoświadomości, który Klient osiągnął na danym etapie swojego życia. Może to być pomocne w pogłębianiu samoświadomości Klienta oraz w doborze pytań oraz interwencji coacha. Coachowie pracujący z zespołami mogą wykorzystać Karty Wartości / Values Cards do lepszego poznania się i integrowania członków zespołu poprzez dzielenie się informacjami o osobistych wartościach i wypracowywanie wartości wspólnych. Trenerzy mogą wykorzystywać Karty do np. otwierania szkolenia i przedstawiania się uczestników w niebanalny i interesujący dla innych sposób. Karty dzięki zawartym w zestawie pytaniom można też wykorzystać do indywidualnego procesu rozwojowego postępując według instrukcji i odpowiadając sobie na kolejne pytania. 


DLA KOGO?

  • Dla coachów, mentorów, trenerów, facylitatorów
  • i dla każdego, kto chciałby zgłębiać temat swoich wartości i motywacji. 


ZAWARTOŚĆ

  • 93 karty ze zdjęciami i napisami w języku polskim i angielskim,
  • 10 dwustronnych (polsko-angielskich) kart z opisem koncepcji Richarda Barretta,
  • 5 dwujęzycznych kart z przykładami zastosowań,
  • praktyczny eko-woreczek do przechowywania i przenoszenia kart. 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij