Sztuka rozmawiania - dla par i przyjaciół

125,00Cena netto: 101,63 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Sztuka rozmawiania. Usłysz, zanim powiesz to talia kart, która lekko i sympatycznie pozwoli Ci lepiej zrozumieć drugiego człowieka. Jest instrukcja, jest szereg pytań i tematów prowokujących do opowieści, ale też do zwierzeń. 
Co ważne pytania i tematy są skonstruowane tak, aby nie dotykać bezpośrednio tematyki krępującej lub zbyt intymnej. Karty pozostawiają przestrzeń rozmówcom na decyzję, jak bardzo osobista będzie ta rozmowa. Dialog potoczy się na takim poziomie prywatności, na jaką osoba będzie miała gotowość w danym momencie. Do talii można wracać wielokrotnie i w różnych sytuacjach. 
Instrukcja zachęca też do tego, aby jednak bardziej słuchać, niż mówić. Sama konstrukcja kart sprzyja budowaniu silnej więzi i bliskości między rozmówcami.


Dla kogo? Dla:

  • par w dbałości o jakość relacji,
  • przyjaciół (maksymalnie 6 osób) po to, aby budować silne więzi,
  • psychologów i terapeutów jako narzędzie wspierające pracę z parami,
  • live coachów,
  • dla mediatorów rodzinnych.

Karty Sztuka Rozmawiania poruszają wiele ważnych tematów, takich jak: dbanie o siebie, stawianie granic, sposób spędzania czasu, potrzeby, marzenia, akceptacja, ale i finanse, życie zawodowe, humor i wiele innych.


Instrukcja:

  • do pracy w grupie
Przed rozpoczęciem rozmowy zadbaj o przestrzeń. Niech nic Was nie rozprasza, niech to będzie spotkanie ze sobą.
Rozmowa z wykorzystaniem kart polega na tym, że jedna osoba losuje kartę i dokańcza rozpoczęte na niej zdanie. W tej rozmowie to ona udziela odpowiedzi na pytania. Rolą rozmówcy (lub pozostałych) jest zadawanie pytań otwartych, które pogłębiają rozmowę. Podczas wypowiedzi osoby pytanej można wyłącznie słuchać. Nie wolno przerywać, wtrącać się czy opowiadać własną historię.
Po zadaniu pytań i uzyskaniu odpowiedzi rozmówcy robią „stop-klatkę”. Dopiero wtedy mogą wyrazić swoje przemyślenia i podsumować rozmowę. Po tym etapie kolejna osoba losuje kartę i schemat się powtarza.
Na koniec rozmówcy podsumowują całe spotkanie. Opowiadają o tym, jak czuli się podczas rozmowy, czego nowego dowiedzieli się o sobie i jaką wartość z rozmowy zabierają dla siebie.
  • do rozmowy w parze
Dobrym pretekstem do skorzystania z kart jest wspólne spędzenie wieczoru, ze smaczną kolacją, jedynie we dwoje, w nastrojowym klimacie. 
Połóżcie karty w zasięgu ręki. Umówcie się, że wylosujecie po 3-5 kart. Losowanie będzie na przemian. 
Osoba, która wylosowała kartę, odpowiada na pytanie, opowiada historię, a może skojarzenie. Zadaniem drugiej osoby jest uważnie słuchać. Możecie się umówić, że do jednej odpowiedzi, osoba słuchająca może zadać jedno pytanie. 
Po wylosowaniu umówionej ilości kart warto się dowiedzieć od drugiej osoby, czy to, co usłyszała zaskoczyło ją? Czy zgadłaby, że taka będzie odpowiedź? 


Zestaw składa się z:

  • 60 kart z niedokończonymi zdaniami,
  • instrukcji, czyli zbioru najważniejszych zasad rozmowy,
  • solidnie wykonanego pudełka.


O autorce:

Monika Janicka - trenerka komunikacji interpersonalnej współpracująca z psychoterapeutami, coachmi, trenerami, mediatorami rodzinnymi, psychologami, nauczycielami, trenerami NVC, pedagogami, wykładowcami.

Karty Sztuka rozmawiania to efekt mojej ponad 6-letniej pracy i testów. Zależało mi, by karty miały wymiar edukacyjny i poprzez rozmowę realnie przyczyniały się do budowania bliskości w relacjach z ludźmi. Przeprowadziłam tysiące rozmów z wykorzystaniem kart. Rozmawiałam indywidualnie i w grupie. Podczas autorskich warsztatów gościłam psychoterapeutów, psychologów, coachów, przedsiębiorców oraz ludzi, którym zależy na budowaniu wartościowych relacji z najbliższymi. Rozmowy przeprowadzałam na sali szkoleniowej, w gabinecie, podczas spotkań z rodziną, przyjaciółmi, podczas pikników z bliskimi, pobytu nad jeziorem, nad morzem i z zupełnie obcymi ludźmi. Moi klienci korzystają z kart Sztuka rozmawiania również samodzielnie, aby pogłębiać samoświadomość.
Cieszę się, że udało mi się stworzyć uniwersalne a zarazem wyjątkowe narzędzie, by móc wspierać ludzi w pogłębianiu relacji. Prowadzę również blog, na którym opisuję pomysły na rozmowy z wykorzystaniem kart. Jestem przekonana, że wniosą ogromną wartość do codziennych rozmów w wielu polskich domach.

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 1

Autor opinii: Marika Żyrek

Dodano: 07 lutego 2022Polecam zestaw kart "Sztuka rozmawiania". W pracy psychologa wykorzystuję je zarówno do pracy z dorosłymi, jak i młodzieżą.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij