Inspirujące Pytania - Metamorfozy Świadomości™

595,32Cena netto: 484,00 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Inspirujące pytania™ to już 5 wydanie serii Metamorfozy Świadomości™.

Zbiór 100 pytań osadzonych w kontekście wartości, emocji, kompetencji i przekonań, pozwalających w pełni odkryć i zrozumieć drzemiący w nas potencjał.

Jest to bardzo praktyczne i uniwersalne narzędzie do pracy zarówno w formie coachingu, jak i szkolenia. Sprawdzają się w pracy z dorosłymi, młodzieża, a nawet starszymi dziećmi.
Świadomy rozwój konfrontuje nas z koniecznością zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Realizując wyznawane wartości, kreujemy przekonania, doświadczając różnorodności emocji.Jak i o co pytać aby żyć w zgodzie z samym sobą, mieć poczucie spełnienia i samorealizacji?

W trakcie pracy grupowej poszerzają perspektywę i ułatwiają zrozumienie intencji. Pomagają budować głęboką refleksję

PYTANIE, to zwrot prowadzący do znajdowania odpowiedzi.

Pytanie – może być rozumiane jako lingwistyczne wyrażenie będące prośbą uzyskania informacji lub jako sama ta prośba.
Celem pytania jest otrzymanie odpowiedzi, choć istnieją pytania na które nie trzeba jej udzielać, gdyż jest ona znana (np. Pytania retoryczne).
Jest tylko jeden sposób aby się czegoś dowiedzieć, trzeba zadać pytanie!

Odwaga kwestionowania tego co znane i zadawanie pytań, inspirują do zmiany, motywują do działania. Zadając sobie pytania, zmieniasz perspektywę, widzisz i rozumiesz więcej. Odpowiadając na postawione sobie pytania, kreujesz nową rzeczywistość, zaczynasz działać, to co robisz nabiera innego wymiaru. Dobrze zadane pytanie prowokuje do poszukiwania rozwiązań, bywa niewygodne, pozostaje w pamięci i zmusza do szukania nowych odpowiedzi.

Bądźmy wdzięczni za każde pytanie. Cieszmy się, kiedy ludzie kwestionują nasze poglądy, opinie, wiedzę, zadając nam pytania. Bądźmy życzliwi dla tych, którzy dają nam szansę dzięki zadanemu pytaniu, zastanowić się nad zagadnieniem raz jeszcze, spojrzeć z innej perspektywy. Jak prowadzą mnie pytania przez meandry mojej własnej świadomości i wiedzy o mnie samym?


Przykłady zastosowań:

 

Jak pracować kartami Inspijujące pytania™?

 •  coaching indywidualny - tworzenie koła wartości, poszukiwanie celu, motywacja, tworzenie wizji i misji
 •  coaching grupowy, zespołowy - tworzenie misji i wizji zespołu, zawieranie kontraktu, rozwiązywanie konfliktów, budowanie zespołu projektowego
 •  mentoring - budowanie ścieżki kariery, 
 •  szkolenie  - nauka wartości, szkolenie psychologów, coachów, trenerów, nauczycieli
 •  doradztwo - tworzenie strategii organizacji, budowanie systemów premiowych i motywacyjnych
 •  mediacje biznesowe i rodzinne - poszukiwanie źródeł konfliktów oraz obszarów konsensusu
 •  nauczanie dzieci i młodzieży - poznawanie wartości i ich znaczenia w życiu, 
 •  lekcje wychowawcze  - poznanie różnych systemów wartości, nauka komunikacji i współpracy w grupach zróżnicowanych
 •  gry i zabawy rozwojowe
 •  indywidualna praca rozwojowa  poszukiwanie własnego systemu wartości, automotywacja, planowanie 

Autorzy narzędzia: 

 

Ewa Lach - coach na poziomie PCC (Professional Certified Coach)™, twórca modeli WARTOŚCI oraz Integrity™, które pomagają w zarzadzaniu organizacją i budowaniu kulktury relacji w oparciu o wartości, interesuje się kognitywistyką, kocha podróże i kino.

Marzena Suchocka - coach na poziomie ACC (Associat Certified Coach)™, mediator organizacyjny, doadca i trener, specjalizucje się w obszarze budowania marki, etykiety w biznesie oraz negocjacji. W centrum jej zainteresowań jest człowiek, wraz z całą swoją złożoną naturą. 

Recenzja:

 

METAMORFOZY ŚWIADOMOŚCI™ jest to zarazem inspirujące jak też praktyczne narzędzie, oferujące olbrzymią ilość możliwości do twórczego wykorzystania podczas pracy coachingowej, mentoringowej, trenerskiej, managerskiej, a także partnerskiej, rodzicielskiej i osobistej. Przy ich użyciu można pracować z klientami indywidualnie – wówczas karty stają się narzędziem do eksplorowania i pogłębiania samoświadomości oraz poszukiwania wewnętrznej spójności. Karty wpierają rozwój emocjonalnych i intuicyjnych aspektów naszego umysłu, porządkują świat wewnętrznych dylematów oraz budują pełne zrozumienie znaczenia określeń dla najważniejszych sfer naszego życia jakimi są Wartości, Kompetencje,  Emocje i Przekonania. 

dr Lidia D. Czarkowska http://lidiaczarkowska.pl/o-autorce/

Zawartość zestawu:

 • 100 dwustronnych kart z pytaniami w języku polskim i angielskim
 • plastikowe opakowani ochronne
 • Manual do pobrania >>> kliknij 

Uwaga! Wszystkie karty zawierają pytania zapisane zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Pozostałe części to: Bezmiar Przekonań™, Siła Kompetencji™, Głębia Emocji™ Potęga Wartości™.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij