Magia metafory

405,00Cena netto: 329,27 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Zestaw zawiera 40 kartoników do ułożenia w dowolny sposób. W efekcie można uzyskać planszę do pracy z kartami coachingowymi MAGIA METAFORY, dostosowaną do konkretnej sesji. Scenariusz typowej sesji coachingowej najczęściej opiera się na modelu GROW. Ciąg czterech etapów prowadzi klienta od wyznaczenia celu, poprzez analizę rzeczywistości, opracowanie możliwych planów działania, do wyznaczenia konkretnych kroków, które zmobilizują go i przybliżą do realizacji celu.

Na 30 kartach z tego zestawu znajdują się fotografie zrobione przez osiem kobiet. Stanowią starannie dobrany zbiór metaforycznych kadrów, które zostały dodatkowo poddane malarskim efektom. Zestawione z pytaniem, mogą pobudzić do innego spojrzenia na temat poruszany podczas sesji. Pozwalają utworzyć inspirującą asocjację pomiędzy tym, co znajduje się na karcie, a rozwiązaniem problemu.

Zestaw został wzbogacony o 30 kart z detalami fotografii. Nadano im kształt intrygującej plamy, która pozwala uruchomić fantazję i wyjść poza schematy mentalne. Można dorysować w myślach lub na karcie (mazakiem suchościeralnym) to, co wydaje się być uzupełnieniem widzianego fragmentu. Pracując z tym narzędziem, klient w bezpieczny sposób dokonuje eksploracji niedostrzeganych do tej pory aspektów analizowanego problemu.

W procesie coachingowym zasadniczą rolę odgrywają umiejętnie dobrane pytania, najlepiej krótkie, rzeczowe, działające jak wewnętrzny monolog. W zestawie MAGIA METAFORY znajduje się 48 kart z pytaniami coachingowymi odwołującymi się do modelu GROW:


G (GOAL)
CZYLI DOPRECYZOWANIE CELU

Jednym z najtrudniejszych etapów coachingu jest ustalenie celu sesji. Czasem coach zakłada, że wie, co jest celem sesji, podczas gdy rzeczywisty cel jest inny. Klient również może być nieświadomy swojego celu lub nie potrafi go nazwać. Ustalanie celów jest najbardziej efektywne wtedy, gdy bazuje na silnych stronach klienta. Postawa Jak mogę być jeszcze lepszy w tym, w czym już jestem dobry? jest efektywniejsza niż Jak mogę zwalczyć tę słabość?.


R (REALITY CHECK)
CZYLI ANALIZA RZECZYWISTOŚCI

Ocena rzeczywistości umożliwia dostrzeżenie posiadanych zasobów, co skutkuje pojawieniem się pierwszych pomysłów i rozwiązań. Nieraz na spotkanie z coachem klient przynosi cały zestaw spraw, różnego rodzaju trudności, dokuczliwe problemy i pilne dylematy. Olbrzymią wartość ma każde pytanie, które porządkuje realia i wymusza na kliencie analizę tego, co go powstrzymuje.
 

O (OPTIONS)
CZYLI SZUKANIE OPCJI

Kolejny krok to etap kreatywnego poszukiwania możliwych rozwiązań. To moment, w którym klient może przemyśleć sprawy i wybrać jedną najbardziej wartościową możliwość.
 

W (WAY FORWARD/WRAP UP)
CZYLI PRZYSTĘPOWANIE DO DZIAŁANIA

Ostatni krok dotyczy działania po zakończeniu sesji coachingowej. Pozwala przełożyć wybrane rozwiązania na konkretne kroki. Klient opracowuje takie działania, które faktycznie mogą zostać wykonane.

Karty z pytaniami, fotografiami oraz plamami można kłaść na wcześniej ułożonej planszy. Piktogramy oznaczają, jakie karty mogą znajdować się na poszczególnych polach.
Oko - to miejsce na kartę z fotografią lub jej fragmentem.
Pytajnik - to miejsce na kartę z pytaniem z zaproponowanego zestawu lub takiego, które jest napisane mazakiem suchościeralnym na pustej karcie.
Taśma filmowa - to miejsce na kartę z fotografią. Kartoniki z symbolem taśmy filmowej można układać tak, żeby tworzyły inspirującą historię, z której klient zaczerpnie inspirację.
Skala - to miejsce na położenie pionka, kamyczka, czegokolwiek co symbolizuje zaangażowanie klienta w rozwiązanie problemu (w skali od 1 do 10).
Joda - to zachęcenie do pracy z wybranym bohaterem*, który ma być źródłem cennych wskazówek.

W przygotowaniu jest suplement do zestawu MAGIA METAFORY oparty o teorię archetypów.

W układaniu kartoników i kart jest zupełna dowolność. Ważne jest podążanie za klientem.
Praca z zestawem MAGIA METAFORY to propozycja na jedną z sesji. Ma to dać możliwość oderwania się od sztampowego myślenia, a także twórczego podejścia do tematu. 


Zalety zestawu:

📌  kartoniki dają możliwość układania dowolnej planszy
📌  kartę z fotografią można połączyć z kartą, która zawiera jej fragment, dając w ten sposób możliwość dostrzeżenia nieuświadomionych obszarów
📌  pytania są przetłumaczone na język angielski, co umożliwia pracę z klientem anglojęzycznym
📌  zadrukowana strona kartoników oraz karty powlekane są folią i można je delikatnie przecierać środkiem dezynfekującym


Zastosowanie zestawu MAGIA METAFORY:

📌  sesje coachingowe z klientem,
📌  autocoaching,
📌  sesje terapeutyczne,
📌  praca zespołów nad poszukiwaniem nowych rozwiązań.
 

W zestawie MAGIA METAFORY znajduje się:

📌  30 kart ze zdjęciami i cytatami,
📌  30 kart z intrygującymi plamami,
📌  48 kart z pytań odwołującymi się do modelu GROW,
📌  12 pustych kart do zapisania dodatkowych pytań,
📌  40 kartoników do układania planszy w dowolny sposób,
📌  2 karty z instrukcją. 
📌  instrukcja do pobrania -  Magia Metafory - instrukcja


 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij