Karty Lękless - do pracy z lękiem

179,00Cena netto: 145,53 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Prof. UAM dr hab. Ewa Karmolińska-Jagodzik- naukowczyni, dydaktyczka i psychoterapeutka, stworzyła karty do samodzielnej pracy z lękiem, atakami paniki, które pomagają w radzeniu sobie w sytuacjach stresowych.

W oparciu o holistyczną wiedzę o funkcjonowaniu  psychobiologicznym człowieka, stworzyła narzędzie, które ułatwi osobom borykającym się z atakami paniki i zaburzeniami  lękowymi w poradzeniu sobie w trudnych chwilach. Być może bez konieczności wizyty u psychoterapeuty.

Karty zostały opracowane w taki sposób, by każdy mógł z nich korzystać w sposób intuicyjny.


Dla kogo?

  • Narzędzie przeznaczone jest do samodzielnej pracy dla  młodzieży i dorosłych, tak aby w domowych warunkach mogli sobie sami pomóc, korzystając ze skutecznych i sprawdzonych metod.
  • Karty pracy są również dedykowane osobom prowadzącym psychoterapie, udzielającym pomocy psychologicznej oraz dla edukatorów i nauczycieli, by wiedzieli jak pomagać swoim podopiecznym w trudnych dla nich chwilach.

Szczególnie teraz w obliczu wielu kryzysów ekonomicznych, społecznych czy indywidualnych, młodzi ludzie i dzieci doświadczają zaburzeń lękowych, ataków paniki i nie radzą sobie z wszechogarniającymi wymaganiami i zmianami, które generują stres. Wiele badań wskazuje, że osoby z nimi pracując nie posiadają odpowiednich narzędzi pracy by w takich sytuacjach pomagać. Prezentowane Karty Pracy są doskonałą odpowiedzią na takie zapotrzebowanie.


Co znajdziesz w zestawie?

Zestaw kart podzielony jest na dwie kategorie:

KARTY MAŁE:  Karty odwracające uwagę.

Wśród nich są dwa rodzaje kart, takie które możesz stosować w dowolnym miejscu, w domu, w pracy, w autobusie, wśród innych ludzi i one mają obramowanie zielone
oraz: takie, które możesz stosować tylko w domu, w bezpiecznym środowisku i te mają obramowanie niebieskie  

Ponadto kolor napisu/nazwy ćwiczenia sugeruje jaki to jest rodzaj ćwiczenia:

Wśród KART MAŁYCH są 4 zestawy, w zależności od koloru napisu i wykonywanej aktywności, są to:
Zestaw ćwiczeń oddechowych:
podczas ataku paniki oddech najczęściej przyspiesza, staje się płytki; ćwiczenia oddechowe mają za zadanie pogłębić oddech i uspokoić ciało, a w konsekwencji niespokojne myśli i zachowania, które z nich wynikają.

Zestaw ćwiczeń związanych z pracą z ciałem: 
Mają one  na celu skupienie uwagi na odczuciach płynących z ciała, tak byś był/a bardziej świadomy/a tego jak ono reaguje  w sytuacji paniki i lęku oraz miał/a poczucie świadomego wpływu na dalsze zachowania. Mają one na celu zwiększenie poczucia bycia w ciele, tak jak odczuwają swoje ciało małe dzieci, by było one bardziej elastyczne i sprężyste, by krew, limfa i energia krążyła swobodnie. Ponadto zalecam ćwiczenie jogi, zajęcia TRE, ćwiczenia bioenergetyczne, bieganie lub uprawianie innych sportów wzmacniających ciało i świadomość ciała.

Zestaw ćwiczeń związanych z operacjami myślowymi:
Osoby z zaburzeniami lękowymi uruchamiają ciąg tzw. myśli katastroficznych, które prowadzą do ataku paniki, zmiana myśli może spowodować przerwanie tego ciągu i tym samym uspokojenie umysłu i ciała.

Zestaw ćwiczeń urealniających:
Podczas ataku paniki, odrealniamy się, tracimy kontakt z tym, co dzieje się dookoła nas, mamy skłonność do odpływania w myślach do przestrzeni, które nie są związane z rzeczywistym czasem i miejscem. Te zadania mają na celu urealnienie nas w otaczającej nas rzeczywistości poprzez stymulowanie poszczególnych zmysłów.

We wczesnej fazie rozwoju zaburzenia lękowego ta technika jest użyteczna, jednak na dłuższą metę odracza jedynie następny atak np. paniki. Te metody służą uspokojeniu się, gdy już atak paniki się pojawił lub znajdujesz się w sytuacji, którą uznajesz za stresująca dla Ciebie. Warto je stosować, by zmieniać nawyki naszego mózgu. Im szybciej się nauczysz, że masz kontrolę nad swoimi myślami, emocjami i zachowaniem, tym szybciej i łatwiej będzie Ci się pozbyć tych ataków.

KARTY DUŻE: Karty przeciwdziałające, dzięki którym nauczysz jak zadbać o siebie, by ataki paniki i lęki i natrętne myśli, które przychodzą do głowy w sytuacji stresu, nie pojawiały się w przyszłości. Te karty są w kolorze fioletowym.

Strach przed strachem to główna przyczyna napadów paniki, a odwracanie uwagi (jest skuteczne w danym momencie i do tego służą karty małe) to krótkotrwałe odroczenie, nierozwiązujące problemu. Należy zatem pozbyć się stałych wzorców zachowań i reakcji oraz nauczyć nasz mózg reagować na rzeczywistość w bardziej konstruktywny sposób.

Metody odwracania uwagi służą do natychmiastowej interwencji, ale dużo skuteczniejsze na dłuższą metę jest świadome zatrzymywanie myśli lękowych niż odsuwanie ich od siebie. Karty odwracające uwagę to tak zwane odpychacze lękowe, działają tylko krótkotrwale, jednak nie rozwiązują problemu, gdyż odpychane przez nas wyobrażenia odżywają, wracają jak bumerang i nie dają spokoju. Są natomiast bardzo skuteczne na pierwszych etapach radzenia sobie z lękiem i atakami paniki.

Naszym zadaniem jest przyjrzenie się lękowi, który „w nas mieszka”, zaakceptowanie go i zrozumienie. Wówczas będziesz mógł/mogła świadomie dokonać zmian w swoim życiu i odzyskać nad nim kontrolę. To są Karty uczące nowych schematów myślenia i przeciwdziałające napadom paniki i lękom.

Każda karta posiada awers: rysunek, który pozwoli Tobie szybko skojarzyć go sobie z wykonywanym ćwiczeniem oraz  rewers, na którym znajduje się dokładny opis ćwiczenia.

Zestaw kart zawiera dokładny opis kart wraz z instrukcją, w której znajdziesz informacje o samym zaburzeniu lękowym i atakach paniki wraz z podana literaturą oraz propozycję stosowania kart. 
 

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 6

Autor opinii: bogdan

Dodano: 07 października 2023polecam W dobie rudnosci dotarcia do specjalisty Niewydolności Skuzby Zdrowis o cenach usług nie wspomnę jest do bardzo ciekawa pomocna ba rewelacyjna sprawa Warta rozpowszechnienia Lek itp zdominował młode pokolenie które nie radzi sobie w życiu Oferta b profesjonalna widać fachowiec Sprawdziłem autorka to prof znanego Ubiwersytetu tj.UAM w Poznaniu W imieniu wieku zainteresowanych dziekuje pani prof

Autor opinii: Paweł

Dodano: 16 września 2023Karty sprawdzają się rewelacyjne, są bardzo dobrym narzędziem do samodzielnej pracy w domu. Czytając karty i wykonując poszczególne zadania widzę zmiany w sobie które ułatwiają mi codzienne funkcjonowanie w żuciu. Polecam !!!

Autor opinii: Monika

Dodano: 14 września 2023Karty po prostu pomagają mi radzić sobie w sytuacjach, w których wcześniej poradzić sobie nie potrafiłam. Lęk i stres można opanować dzięki wskazaniom, jakie przedstawione są graficznie, ale też oczywiście opisowo tak by wiedzieć co robić i jak. Widać, że przygotowane zostały przez osobę, która ma wiedzę, doswiadczenie, która pracuje z osobami mającymi ataki paniki i lęku. Zdecydowanie polecam, warto mieć je zawsze przy sobie

Autor opinii: Mara R.

Dodano: 14 września 2023Polecam

Autor opinii: Lena

Dodano: 25 sierpnia 2023Najlepsze narzędzie do radzenia sobie z lękiem jakie kiedykolwiek napotkałam. Karty są niesamowicie pomocne w sytuacjach kryzysowych, ale i pomagają w ogólnej pracy nad lękiem. Szeroki wachlarz możliwości pozwala na to, żeby każdy mógł dobrać idealną dla siebie technikę radzenia sobie z lękiem. Świetna grafika i opracowanie. Wszystko jest na najwyższym poziomie. POLECAM!

Autor opinii: Kasia

Dodano: 25 sierpnia 2023Karty są świetnym narzędziem wspomagającym pracę w gabinecie psychologicznym. Zawierają kompleksową wiedzę na temat zaburzeń lękowych i ataków paniki. Sporo tam treści dotyczących rezyliencji. Świetne narzędzie. Polecam, dawno takiego nie miałam, zawiera spory kawałek praktycznych zastosowań dla osób po traumie i będących w stresie.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij