Otwarte Karty

369,00Cena netto: 300,00 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Otwarte karty – Proste i niezwykle efektywne narzędzie, które pomaga ludziom w zespołach, działach, departamentach, firmach lepiej się ze sobą dogadywać.

Otwarte Karty „pracują” na emocjach, postawach, zachowaniach w komunikowaniu się z innymi.

Ich siłą jest wywoływanie refleksji nad tym w jaki sposób ze sobą rozmawiamy, jaki komunikat wysyłamy, co kryje się pod pozornie niewinnymi hasłami, których używamy na co dzień. I co najważniejsze – w jaki sposób działa to na innych.

Celem Otwartych Kart jest zainicjowanie zmiany już na poziomie słów, którymi się posługujemy. Cała mechanika tego narzędzia oparta jest na przekonaniu, że język, jakim do siebie mówimy, ma wpływ na atmosferę pracy i efektywność.

Otwarte Karty są idealnym pierwszym krokiem, aby zająć się komunikacją w firmie w przyjemny oraz angażujący pracowników sposób.

Dla kogo?
Karty mogą być stosowane przez trenerów zewnętrznych i wewnętrznych, HR, facylitatorów procesów, moderatorów zespołów, szefów i samych pracowników.

W jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają?
Otwarte Karty są idealnym narzędziem wspierającym w:
 • w rozwiązywaniu konfliktów (m.in.: na linii pracownik-pracownik, szef-pracownik),
 • w ułatwianiu komunikacji międzypokoleniowej (Generacje X, Y, Z),
 • we wprowadzaniu nowych pracowników do zespołów (rekrutacja, onboarding)
 • w budowaniu innowacyjnych zespołów (m.in.: design thinking, agile)
 • we wprowadzaniu turkusowych modeli zarządzania,
 • świetnie sprawdzają się w pracy warsztatowej, jako element programów rozwoju talentów, podczas szkoleń kompetencji miękkich, czy procesów budowania kultury organizacji.
Zobacz jak używać Otwartych Kart


Zawartość opakowania:
 • 86 kart z hasłami,
 • 14 kart pustych do zapisania haseł specyficznych dla danej organizacji,
 • Instrukcje do rozgrywek, w których wyjaśniamy, jak używać Otwartych Kart, by działały,
 • Wyjaśnienia do kart – książeczkę, z której dowiesz się bardzo dużo o tym, jak różnie można interpretować wypowiadane słowa i na co je zamienić, żeby było lepiej!
 • Plansze do poszczególnych rozgrywek pobiewrz tu: http://otwartekarty.pl/do-pobrania/

AUTORZY, a raczej co się stało, że powstały Otwarte Karty?
Otwarte Karty zostały zaprojektowane na bazie prawdziwej historii
W 2013 roku grupa przyjaciół założyła studio ilustratorsko-projektowe DINKSY, z dala od dużych centrów gospodarczych, w sercu przyrodniczego raju, na polsko-czeskiej granicy. Studio miało być miejscem, w którym będzie można pracować inaczej: bez zbędnych struktur, nadmiernie rozdmuchanych procedur oraz przerostu zarządzania nad realizacją ciekawych projektów.
Przez pierwsze dwa lata przeżywaliśmy koszmar niedogadywania się. Przełożenie założeń teoretycznych na praktykę okazało się bardzo trudne. Konflikt narastał i doprowadził nas do momentu, w którym sięgnęliśmy po pomoc z zewnątrz.
Przez kolejne dwa lata byliśmy w procesie superwizji prowadzonej przez Izabelę Butniewicz–Folusiak (certyfikowaną psychoterapeutką Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt). Dopiero wtedy zaczęliśmy się słyszeć i rozumieć, a nie tylko słuchać i denerwować.
Odkryliśmy, gdzie leżał problem naszych kłopotów z komunikacją – w braku zaufania oraz różnym rozumieniu słów, które do siebie wypowiadaliśmy. Inaczej rozumieliśmy nawet podstawowe komunikaty. Ujawnienie przed sobą, co dla nas znaczą dane zwroty, było początkiem zmiany w sposobie funkcjonowania naszego zespołu.
Staliśmy się płynnie współpracującą ze sobą grupą. Miało to bardzo duże przełożenie nie tylko na komfort i tempo pracy, ale też na wyniki finansowe. Nasze doświadczenie postanowiliśmy zamienić na uniwersalne narzędzie, które może pomóc także innym zespołom się lepiej ze sobą porozumiewać. Tak powstały Otwarte Karty.
Do procesu projektowego zaprosiliśmy agencję strategiczno–badawczą Very Human Services oraz Mirelę Pawlikowską z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM.
Dinksy.com.pl
Otwartekarty.pl
Veryhuman.pl
 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz inspiracje dot. Twojej pracy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij