Mecz - gra terapeutyczna

198,00Cena netto: 160,98 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Myśli
Emocje
Ciało
Zachowania


Nazwa pomocy nie jest przypadkowa. Wyraz MECZ jest akronimem pochodzącym od pierwszych liter czterech najważniejszych składników interakcyjnego modelu funkcjonowania psychiki (w terapii poznawczo-behawioralnej potocznie nazywanego „kajzerką”), który opiera się na wzajemnej interakcji Myśli, Emocji, Ciała/sygnałów z ciała i Zachowania.

W modelu kajzerki za element kluczowy uważa się najczęściej nasz sposób interpretowania wydarzeń/sytuacji, który pociąga za sobą pozostałe części (inaczej: od naszych myśli będzie zależało, jakie emocje i odczucia z ciała się pojawią oraz co zrobimy). Wszystkie te elementy pozostają ze sobą we wzajemnych zależnościach – co oznacza, że każdy element będzie miał znaczenie dla lepszego rozumienia naszego świata wewnętrznego oraz nawigowania w nim.

MECZ nie tylko pomaga lepiej zrozumieć poszczególnych "zawodników", których możemy spotkać na naszym wewnętrznym boisku ( Myśli, Emocje, sygnały Ciała i Zachowanie), ale również odkryć, jak na siebie wpływają. 

MECZ to kompleksowa pomoc psychologiczna, którą można wykorzystywać na różnych etapach pracy terapeutycznej. Ilustrowane karty świetnie sprawdzą się na etapie psychoedukacji- pomagając młodemu człowiekowi lepiej zrozumieć, jak działa świat jego psychiki. Sama gra MECZ, wykorzystana na końcowym etapie może również być dobrym podsumowaniem i uporządkowaniem zdobytych przez niego umiejętności.

MECZ to najlepszy sposób na zaciekawienie młodego człowieka tym, co dzieje się w świecie jego myśli, emocji, odczuć z ciała i zachowania.


Gdzie wykorzystać?

 • W psychoedukacji
 • Treningu rozwijania umiejętności psychologicznych
 • Jako wsparcie procesu terapeutycznego
 • Do pracy indywidualnej i grupowej

Gra odpowiednia dla osób w wieku 8-16 lat

Co znajdziesz w środku:

 • Planszę
 • loteryjkę
 • Ponad 200 kart psychoedukacyjnych
 • 4 pionki
 • Kostkę
 • 80 żetonów
 • Książeczkę z propozycjami wykorzystania kart psychoedukacyjnych i gry


Oprawa graficzna: Hanna Siata
Korekta i redakcja: Magdalena Wołoszyn-Cępa
 

Autorka: 

Joanna Steinke-Kalembka - psycholożka i psychoterapeutka. Popularyzatorka wiedzy z zakresu psychologii. Prowadzi gabineg specjalizujący się w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Tworzy narzędzia psychoedukacyjne w oparciu o praktykę pracy z emocjami aby na szerszą skalę dbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij