Kraina Nawyków - gra automotywacyjna

185,00Cena netto: 150,41 zł
z książką lub bez:
  • wersja z książką
  • wersja podstawowa
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Gra Kraina Nawyków pozwoli Ci w łatwy i przyjemny sposób mierzyć Twoje postępy w rozwijaniu nawyków.
Wcielisz się w rolę Podróżnika, który każdego dnia wędruje przez Krainę Nawyków. Najpierw przemierza piaszczystą wyspę, by następnie przepłynąć na drugą wyspę i wkroczyć do lasu. Później musi stawić czoła ostatniemu etapowi wędrówki – wyspie pełnej niebezpieczeństw. Jednak na szczycie góry na Podróżnika czeka wielka nagroda.

Kraina Nawyków każdego dnia będzie Ci przypominała o Twoich zadaniach i motywowała Cię do działania. Na planszy są 4 niezależne trasy, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać do 4 różnych nawyków równocześnie. W każdym z nich zaprojektujesz wyzwalacz, czyli bodziec, który przypomni Ci o wykonaniu nawykowego zachowania. Dodatkowo określisz także, jaką nagrodę przyznasz sobie za każdym razem po zrealizowaniu nawykowego działania oraz za dojście do premiowanych pól.

Aby ułatwić proces rozwijania nawyków, podzielisz go na 5-dniowe wyzwania. Pierwsze z nich będzie tak proste, jak to tylko możliwe. Dzięki temu z łatwością zaczniesz pracę nad nawykami już w dniu otrzymania gry. Każde kolejne wyzwanie będzie odrobinę trudniejsze. Aż dojdziesz do poziomu, który Cię interesuje.

Zamiast na nowo szukać motywacji do nauki (na studiach, języka obcego), motywacji do treningu (na siłowni), do pracy czy do działania – wykorzystaj z powodzeniem strategię małych kroków! Motywacja jest chimerycznym stworem, na którym ciężko jest polegać. W naturalny sposób działa jak fala – raz jesteś na jej szczycie, a raz na dole. Nie da się cały czas być na "na motywacyjnej fali", dlatego zmiana zachowań powinna być tak zaprojektowana, by zawsze mieć energię do wykonania zadania. 

Zgodnie z badaniami BJ Fogga, amerykańskiego profesora, który od 20 lat studiuje, co wpływa na zachowania ludzi, to prostota i łatwość działania ma decydujące znaczenie w długotrwałej zmianie - a nie motywacja. 
Kraina Nawyków działa właśnie w ten sposób, zgodnie z odkryciami współczesnej nauki. Zachowania, które będziesz rozwijać będą proste i bez względu na to czy Twój poziom motywacji, zawsze będziesz w stanie je wykonać. A wyniki, które uzyskasz dzięki systematycznej pracy, pozytywnie Cię zaskoczą. Nie dziś. Nie jutro. Jednak już po tygodniu zaobserwujesz pierwsze znaczące zmiany. A to dopiero początek!

Kraina Nawyków świetnie sprawdza się w rozwijaniu nawyków zarówno osobistych (zdrowotnych, finansowych, relacyjnych), rodzinnych (zmywanie naczyń, sprzątanie pokojów, wynoszenie śmieci) i zawodowych (sprzedażowych, związanych z zarządzaniem czy efektywnością).

Koleją ciekawą możliwością, którą dostarcza Kraina Nawyków jest rzucanie WYZWAŃ. Znajdź osobę, która chce rozwinąć podobny nawyk do Twojego – biegania, jeżdżenia na rowerze czy regularnej nauki języka obcego. 
Określcie dzień, od którego zaczynacie swoją pracę nad nawykiem i regularnie, co kilka dni, wymieniajcie się informacjami dotyczącymi swojej pozycji na planszy. W ten sposób, wykorzystując mechanizm (g)rywalizacji, możesz zyskać dodatkową motywację do wytrwałej pracy nad nawykiem.

Zobacz:

 

 

O autorze:


Nazywam się Andrzej Bernardyn... tak jak taki duży i sympatyczny pies z beczułką : - )
Moją życiową misją jest wspieranie ludzi. Robię to w różnych rolach: 
a) jako trener biznesu – od 14 lat dostarczam ludziom sprawdzoną wiedzę i praktyczne umiejętności, 
b) jako innowator – tworzę autorskie narzędzia, dzięki którym łatwo można zastosować w praktyce szkolone umiejętności, 
c) jako ekspert od nawyków – pomagam utrwalić pozytywną zmiany: pojedynczym osobom, zespołom i całym firmom.Duża część z naszych codziennych zachowań nie jest wynikiem świadomego wyboru i decyzji, ale właśnie nawyków. Od nas zależy tylko to czy te automatyczne działania będą nas wspierać w osiąganiu ważnych celów związanych ze zdrowiem, relacjami i finansami czy też będą sabotować nasze wysiłki.

“Wszystko to brzmi nieźle, ale jak to teraz zastosować w praktyce?”

Było to nie lada wyzwanie. Sam miałem długą listę nawyków, które planowałem rozwinąć, ale nie wiedziałem, jak się do tego zabrać.

Moim pierwszym pomysłem, było śledzenie postępów w rozwijaniu nawyków przy pomocy tabelki w Excelu. Motywacji do kolorowania kwadracików starczyło mi na 6 dni. Większość mojej pracy odbywa się przy komputerze i myśl o tym, że codziennie mam otwierać kolejny plik i coś w nim wpisywać była wręcz odpychająca. A gdy przestałem śledzić postęp rozwoju nawyków, w naturalny sposób umarła też praca nad ich rozwojem.
Zrozumiałem, że potrzebne jest inne narzędzie. Nie nudna tabelka, ale coś atrakcyjnego. Coś, co przykuje moją uwagę i da przyjemność z samego korzystania. Będzie mnie też skutecznie motywowało poprzez:

  • ciekawą grafikę
  • wizualizację postępów
  • nagrody
  • potrzebę uniknięcia straty
  • mechanizmy grywalizacji

Gdy zgromadziłem te wszystkie elementy razem, w mojej głowie pojawiła się wyraźna wizja tego, co chciałem osiągnąć i czego od początku potrzebowałem. Gra! Gra automotywacyjna – Kraina Nawyków!
 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij