Kraina Nawyków - wersja rozszerzona

158,00Cena netto: 128,46 zł
z książką lub bez:
  • wersja z książką
  • wersja podstawowa
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Kraina Nawyków

Kraina Nawyków to gra dzieki której możemy rozwijać swoje nawyki i śledzić postępy działania.

Na planszy są 4 niezależne trasy, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać na raz do 4 różnych nawyków. W każdym z nich zaprojektujesz wyzwalacz, czyli bodziec, który przypomni Ci o wykonaniu zachowania. Określisz także, jaką nagrodę przyznasz sobie za każdym razem po zrealizowaniu działania oraz za dojście do premiowanych pól.

Dla ułatwienia procesu kształtowania nawyków, dzielimy go na 5-dniowe wyzwania. Dzięki strategii małych kroków możemy osiągnąć cel bez poszukiwania nowej motywacji.

Zgodnie z badaniami BJ Fogga, amerykańskiego profesora, który od 20 lat studiuje, co wpływa na zachowania ludzi, to prostota i łatwość działania ma decydujące znaczenie w długotrwałej zmianie, a nie motywacja, która jest najbardziej przereklamowaną rzeczą we współczesnym świecie. Kraina Nawyków działa właśnie w ten sposób, zgodnie z odkryciami współczesnej nauki.

Zachowania, które będziesz rozwijać będą proste i bez względu na to czy Twój poziom motywacji jest wysoki, średni czy niski, zawsze będziesz w stanie je wykonać. A wyniki, które uzyskasz dzięki systematycznej pracy, bardzo pozytywnie Cię zaskoczą. Nie dziś. Nie jutro. Jednak już po tygodniu zaobserwujesz pierwsze znaczące zmiany. A to dopiero początek : – )

Koleją ciekawą możliwością, którą dostarcza Kraina Nawyków jest rzucanie WYZWAŃ. Znajdź osobę, która chce rozwinąć podobny nawyk do Twojego – biegania, jeżdżenia na rowerze czy regularnej nauki języka obcego. Określcie dzień, od którego zaczynacie swoją pracę nad nawykiem i regularnie, co kilka dni, wymieniajcie się informacjami dotyczącymi swojej pozycji na planszy. W ten sposób, wykorzystując mechanizm (g)rywalizacji, możesz zyskać dodatkową motywację do wytrwałej pracy nad nawykiem. Jak widzisz, Kraina Nawyków mimo swojej prostoty dostarcza wielu różnorodnych korzyści.

Gra jest łatwa w obsłudze i praktyczna.

Kraina Nawyków - wersja rozszerzona

Kraina Nawyków wersja rozszerzona koncentruje się na działaniu: wykonywaniu zachowań, które mają stać się nawykami i na bieżąco monitorowaniu postępów. Pozwala szybko i skutecznie wprowadzić nasze pomysły na wartościowe działania w czyn. Co jednak jeśli zautomatyzowanie innego zachowania byłoby dla nas bardziej korzystne? Albo moglibyśmy rozwinąć nawyk szybciej, dobierając trafniejszy wyzwalacz czy nagrodę? Ten i wiele innych dylematów rozwiązuje Architekt Nawyków – pierwsze rozszerzenie do Krainy Nawyków.

W pudełku znajdziesz:

1. talię 12 wyzwalaczy -sprawdzonych sposobów na aktywowanie pożądanego zachowania, które ma stać się nawykiem.

2. talię 18 zachowań – które polecam do rozwinięcia jako nawyki. Jest też oczywiście możliwość zaproponowania własnych zachowań.

3. talię 6 nagród – praktycznych sposobów na docenienie swoich wysiłków i wzmocnienie procesu automatyzacji zachowań.

4. talię 24 losów – które wniosą dodatkowy dreszczyk emocji i świetnie sprawdzą się w przypadku zachowań wykonywanych wielokrotnie jednego dnia.

5. 3 kostek do gry – które ułatwią podejmowanie decyzji.

6. instrukcji – która pomoże Ci znaleźć takie zachowania, która faktycznie pomogą Ci w realizacji Twoich celów.

Grę można kupić również w wersji z książką - Przewodnik po Krainie Nawyków - A. Bernardyn
Książka, która pomoże dokonać zmian w naszym życiu.
Andrzej Bernardyn autor książki i twórca gry, w prosty i zrozumiały sposób pisze o nawykach - tych korzystnych i tych niekorzystnych.
Tłumaczy, dlaczego nawyki są tak ważne i jak się kształtują. Opisuje, jak wybrać nawyki, które warto rozwijać - np. kprzystając z arkuszy do rozwijania nawyków zawartych w książce - i jakie przeszkody możemy napotkać na tej drodze.

Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz inspiracje dot. Twojej pracy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij