KO-KARTKI

90,00Cena netto: 73,17 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

KO-KARTKI – to zbiór infografik, które mają wielorakie zastosowania szkoleniowe.
Infografiki mają funkcję symbolu. Symbol zaś służy do zwięzłego zapisu szerszej treści. Symbol ma nas szybko i krótko o czymś informować. Zegarek to czas, przerwa, zakończenie, przywołanie do przestrzegania harmonogramu. Świeczka może oznaczać coś ważnego, pomysł, zrozumienie. Niektóre infografiki uzyskały w naszym życiu stałe znaczenie i rozumiemy je niezależnie od kontekstu, inne zrozumiałe są lokalnie albo w określonej sytuacji.


Do czego możesz użyć KO-KARTEK?

  • Do zawierania kontraktu z grupą
Jeśli chcesz, aby Twoje szkolenia lub warsztaty przebiegały sprawnie, zadbaj o zawarcie tzw. kontraktu z uczestnikami. Kontrakt to zbiór zasad i norm wspólnie przyjętych przez uczestników, obowiązujących podczas całych zajęć. Dzięki temu uczestnicy czują się bezpieczniej, co przekłada się na ich większą otwartość i zaangażowanie. Tobie z kolei kontrakt umożliwia skupienie się na zadaniach, a nie dyscyplinowaniu grupy. Czasem może też być pomocny w podejmowaniu miękkich interwencji poprzez odwoływanie się do ustalonych wcześniej i przyjętych gremialnie reguł.
Do zbudowania kontraktu przydadzą Ci się Ko-Kartki – zestaw kart zawierających ikony, które pozwalają grupie w twórczy sposób ustalać zestaw własnych reguł.
W załączonej ulotce znajdziesz instrukcję krok po kroku w jaki sposób stworzyć taki kontrakt.
 
  • Do snucia opowieści
Podobnie jak różnego rodzaju kości, znaki, tak grafiki na KO-KARTKACH mogą być kanwą opowieści o sobie, o grupie, o pracy, o życiu. Jak ich użyć?
Rozrzuć kartoniki na stole tak, aby nie było widać obrazków. Zapraszaj uczestników do zabawy "We wróżkę"
> Co o Tobie wiedzą KO-KARTKI? Wylosuj 3 i powiedz, co zgadły na Twój temat.
Rozłóż kartoniki obrazkami do góry. Zaproś uczestników w grupach od 3 do 5 osób, aby wybrali karty, które opowiadają o ich projekcie, pracy, planach... Poproś, aby ułożyli je kolejno i przygotowali w ten sposób opowieść.
  • Jako energetyzer 
Rozłóż kartoniki tak, aby było widać obrazki. Wyjaśnij uczestnikom, że chodzi o to, abyśmy jak najszybciej pozbierali wszystkie karty, ale wziąć kartę można tylko jeśli skojarzy się nam z czymś, co zostało powiedziane wcześniej. Weź jedną z kart i rozpocznij zabawę - np. "Mam nutki, co oznacza, że będziemy śpiewać". Jeśli nikt nie podnosi od razu kolejnej kartki, pomóż grupie, zadając pytanie: która karta kojarzy się Wam z nutkami lub ze śpiewem? 
  • Wsparcie kreatywności 
Ikony na kartach mogą być np. bazą do generowania łańcuchów luźnych skojarzeń, które okazują się bezcenne w procesach kreatywnych.
 

Dla kogo KO-KARTKI:

Karty świetnie się sprawdzają we wszystkich procesach grupowych. Mogą być więc używane przez trenerów, coachów grupowych i coachów zespołów, facylitatorów, nauczycieli i terapeutów.
Poza pracą w grupie karty mogą być stosowane indywidualnie, np. w ćwiczeniach kreatywności (myślenie bisocjacyjne, płynność myślenia) – przykłady takiego zastosowania znajdują się w ulotce.
 

Zawartość zestawu:

  • 35 kart o wymiarach 10X10 cm,
  • ulotka instruktażowa,
  • całość w tekturowym etui.

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 1

Autor opinii: Agata Rajchel

Dodano: 06 września 2021Testowałam Ko-Kartki na kilku grupach podczas szkoleń stacjonarnych. Oto opinie uczestników: odpowiednia, bo prosta grafika; zrozumiałe rysunki; właściwa wielkość poszczególnych kartek; kolorystyka "nie nachalna"; zabawy i ćwiczenia z KO-Kartkami były dobrze odbierane; niektórzy - jak to zwykle bywa - dodali by jeszcze kilka symboli :). Jako Trener zaproponowałam kilka ćwiczeń innych niż proponowane przez autora: 1. Uczestnicy zostali poproszeni o wypisanie wszystkich sugestii dotyczących zachowań po przeżytym stresie w pracy, mieli oprócz słów używać symboli z kartoników - powstała intrygująca lista, bardzo obrazowa, kolorowa i sprzyjająca uczestnikom :) 2. Na ćwiczenia rozgrzewkowe wybrałam poszerzanie własnej kreatywności, dlatego uczestnicy zostali poproszeni o wybranie dwóch dowolnych słów, a potem poprzez losowo wybrane 3 kartki stworzyć "łańcuszek skojarzeń" - przednia zabawa!

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij