ZAUFAJ - gra budująca zaufanie

430,00Cena netto: 349,59 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Według Patricka Lencioniego zaufanie oparte jest na otwartości. Bazuje na podstawowym założeniu, że ludzie, którzy nie obawiają się powiedzieć o sobie prawdy, nie będą angażować się w niepotrzebne rozgrywki. Zaoszczędzony czas i energia zostaną wykorzystane do osiągnięcia wspólnych celów. Budowanie zaufania najlepiej rozpocząć od małych kroków. W grze chodzi o to, żeby ludzie nieco się otworzyli i zrobili to bez poczucia dyskomfortu.
6 talii kart to 6 kategorii pytań i poleceń. Nazwy tych kategorii tworzą akronim ZAUFAJ.


Gra zawiera 6 Talii Kart:
W tym zestawie wspólnym elementem jest liczba 3. Trójkę znamy z różnych kontekstów − radiowa Trójka, trójkąt w geometrii, trójkąt dramatyczny, trójkąt małżeński, trójca jako grupa trzech bóstw.
Trójka w retoryce organizuje wypowiedź. Po pierwsze... , po drugie... , po trzecie...
Zestaw zawiera 30 pytań i poleceń, które zachęcają do wymienienia 3 elementów połączonych wspólnym mianownikiem, np. 3 nawyków, 3 miejsc, 3 kolorów.W tym zestawie wszystkie karty stawiają przed jakimś wyborem. Filozofowie już dawno uznali znaczenie dylematów moralnych, a pisarze przez stulecia opisywali je w swoich dziełach. Dylematy są dla nas trudne. Co decyduje o tym, że ostatecznie opowiadamy się za jedną z opcji? Impuls czy przemyślana decyzja? Strategie bywają, jak zwykle, różne.
Zestaw zawiera 30 dylematów, od najprostszych do takich, które wymagają głębszego zastanowienia.W tym zestawie pytania dotyczą tego, co czujemy w różnych sytuacjach. Uczucia mogą wskazywać na rzeczy, których nie ogarniamy rozumem.
Radość, smutek, strach, złość… Lista emocji jest bardzo długa.
Niełatwo jest mówić o swoich odczuciach, ale ten zestaw pozwala za pomocą 30 pytań zachęcić do wyrażania uczuć towarzyszących nam w życiu.Ta kategoria pytań daje możliwość puszczenia wodzy fantazji. Marzenia to nasze cele z odroczonym terminem realizacji.  Często wskazują na to, czego najbardziej pragniemy w naszym życiu. Marzenia możemy wykorzystać do myślenia lateralnego. Spoglądamy na sytuację i badamy ją z różnych punktów widzenia. Hipotetyczne scenariusze pozwalają rozważać różne pomysły bez jakichkolwiekW tej kategorii karty przywołują różne wspomnienia. Dzięki 30 pytaniom dowiemy się, jak staliśmy się tymi osobami, którymi jesteśmy dzisiaj. W tej kategorii karty przywołują różne wspomnienia. Możemy opowiedzieć o tym, jakie strategie przyniosły sukces w działaniu. Każde doświadczenie życiowe, to dobre i to złe, było źródłem jakiejś nauki. Pytania dadzą również okazję do przemyślenia, jacy ludzie odegrali w naszym życiu kluczową rolę. Skłonią do refleksji i, być może, wzruszą. Dzięki 30 pytaniom dowiemy się, jak staliśmy się tymi osobami, którymi jesteśmy dzisiaj.W tej kategorii wszystkie pytania zaczynają się od zaimków, używanych w pytaniach o sposób, cechę, podobieństwo, reakcję czy stan. Dobre pytania mają moc zmieniania życia. Zmuszają do przemyśleń, ale mogą też zmobilizować do działania.
Dzięki pytaniom stajemy się bardziej otwarci i zaczynamy rozumieć siebie na głębszym poziomie.
30 pytań z tego zestawu daje możliwość opowiedzenia o sobie. Poznajemy swoje upodobania         i sposoby funkcjonowania.


PROPONOWANE WARIANTY GRY:

  • Losowanie karty z wybranej talii — odpowiada losujący lub wskazana przez niego osoba.
  • Losowanie tematu do dyskusji — wszyscy odpowiadają na to samo pytanie.
  • „Szybkie randki” — ludzie stoją w 2 rzędach naprzeciwko siebie. Wszyscy odpowiadają w parach na odczytane przez prowadzącego grę pytanie. Następnie przesuwają się o jedno miejsce. W ten sposób mają przed sobą nowego rozmówcę. Pada następne pytanie, na które znowu odpowiadają w parach. W przypadku nieparzystej ilości graczy — pytanie zadaje ten, który zostaje bez pary.
Zaufaj sprawdza się jako doskonała gra towarzyska

W grę można grać na wiele innych sposobów.


Autorka:


Gra zostało stworzone przez Annę Łozę-Dzidowską, doświadczonego trenera i coacha oraz projektantkę cenionych narzędzi rozwojowych pod marką Zwrotnica.Sprawdź inne narzędzia stworzone przez Anię! 
Narzędzia Zwrotnica

 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij