Karty o emocjach

139,00Cena netto: 113,01 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

To zestaw 50 dwustronnych kart wspierających świadomość i rozwój emocjonalny. Stworzone z myślą o dorosłych i młodzieży, nasze karty to doskonały sposób na naukę rozpoznawania, nazywania i zarządzania emocjami w codziennym życiu. Na jednej stronie znajduje się nazwa emocji wraz z wyrazami bliskoznacznymi, skojarzeniami oraz formami potocznymi. Druga strona zawiera psychoedukacyjny opis danej emocji, jej etiologię i sposób wyrażania.
Narzędzie ma wszechstronne zastosowanie, stworzone do tego, aby mogli z niego korzystać psycholodzy, terapeuci, coachowie, nauczyciele, wychowawcy – indywidualnie, grupowo, ale także do samodzielnej eksploracji swojego życia emocjonalnego.
Forma kart sprawia, że istnieje mnóstwo sposobów na ich wykorzystanie. Poniżej znajdują się przykładowe inspiracje:
  • Gra w parach lub grupie w zakazane słowa: W określonym czasie, np. 30 sekund, jedna osoba przekazuje informacje o danej emocji bez używania jej nazwy oraz wypisanych na karcie wyrazów w taki sposób, aby druga osoba odgadła, o jaką emocję chodzi.
  • Refleksja nad emocjami: Można losować karty i reflektować nad daną emocją, jej występowaniem w życiu, konkretnymi sytuacjami oraz sposobami na poradzenie sobie z nią.
  • Nazywanie uczuć: Opisy emocji na kartach mogą być pomocne do nazwania danego uczucia, a w dalszej kolejności do zgłębienia psychologicznej wiedzy na jej temat, zwiększając świadomość swojego życia emocjonalnego. Nazwanie emocji zwłaszcza
  • Dyskusje w grupach: uczestnicy grupy losują karty, a następnie omawiają, jak przeżywają daną emocję, w jakich sytuacjach, jak ją wyrażają, co je wyzwala i jak sobie radzą
  • Zbliżające rozmowy w parze: Karty mogą stać się inspiracją do rozmowy na temat emocji z drugą osobą zwiększając ich świadomość, zbliżając i umacniając relację.
  • Mapa emocji: Można stworzyć mapę emocji, na których umieszcza się karty w kontekście różnych obszarów życia (praca, rodzina, przyjaciele) co pozwala na analizę , dostrzeżenie związków i zależności, zwiększa świadomość własnego życia emocjonalnego.
  • Arteterapia: Losowanie karty, a następnie przedstawienie emocji za pomocą sztuki; rysunku, rzeźby z gliny, tańca, muzyki itp.
  • Zabawa w kalambury: Przedstawienie emocji bez słów, za pomocą gestów, ruchów ciała, rysunku.

Karty psychoedukacyjne o emocjach oferują szeroki wachlarz możliwości i mogą być adaptowane do wielu różnych kontekstów edukacyjnych i terapeutycznych, wspierając rozwój emocjonalny na każdym etapie życia.

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 1

Autor opinii: Anna

Dodano: 15 czerwca 2024polecam

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij