Game thinking w praktyce

Game thinking w praktyce
89,00Cena netto: 84,76 zł
Wydanie papierowe lub e-book:
 • Wydanie papierowe
 • Tylko e-book
 • Wydanie papierowe + e-book
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Stwórz własną grę i wykorzystaj filozofię Game Thinking w życiu i w biznesie.
 • Jak skutecznie zachęcić kierowców do przepisowej jazdy?
 • Czy popularność Call of Duty wpłynęła na liczbę rekrutów do amerykańskiej armii?
 • Za którymi odkryciami naukowymi stoi tłum zapalonych graczy?
 • I jak to się dzieje, że najwięcej uczymy się na szkoleniach, którym towarzyszy gra edukacyjna?
Gry mają wielką moc. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale także uczą nas nowych rzeczy, przekazują wartości i rozwijają naszą kreatywność. Czasem wciągają nas tak bardzo, że trudno oderwać się od planszy. Na pierwszy rzut oka gry wydają się bardzo skomplikowane, ale uwierz – wystarczy odrobina zaangażowania, abyś i ty mógł zaprojektować własną grę. Pomożemy ci w tym! 

GAME THINKING W PRAKTYCE przeprowadzi cię przez wszystkie etapy tworzenia gry serio – od pierwszego „Eureka!” wykrzykniętego podczas mycia zębów aż do chwili, w której drżącymi z emocji dłońmi zerwiesz folię z finalnego egzemplarza twojego dzieła. Dowiesz się, jak stworzyć draft gry, dlaczego warto przeprowadzać testy i jakie elementy powinna zawierać naprawdę wciągająca fabuła. Ale to nie wszystko – przekonasz się, że elementy filozofii game thinking możesz z powodzeniem wykorzystywać w codziennym życiu i w biznesie – dzięki nim zaczniesz się skuteczniej komunikować, efektywniej zarządzać projektami i myśleć systemowo, a nawet zaplanujesz randkę idealną. Sprawdź, czego możesz nauczyć się od projektantów gier!


Spis treści:

 1. Gra w 15 minut
 2. Wstęp
 3. Ja, projektant
 4. Draft gry
 5. Warunki brzegowe
 6. Emaptyzacja
 7. Koncepcja
 8. System
 9. Decyzje
 10. Elementy gier
 11. Świat gier
 12. Prototypowanie
 13. Balansowanie
 14. Testowanie
 15. Omawianie gier
 16. Co dalej?
 17. Zakończenie


Co kupujesz?

 • Książka, oprawa miękka, papier o podniesionej gramaturze.
 • 240 stron
 • dodatkowe plansze do projektowania w pdf


O autorach:

Marek Janigacz - trener, projektant, konsultant, więcej https://www.erdad.pl/
Radek Czhajda - trener, mówca, autor, więcej https://czahajda.pl/

 

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 1

Autor opinii: Rafał Cupiał

Dodano: 09 lutego 2024Fantastyczne wprowadzenie do fundamentów projektowania gier, które obejmują przecież tak ogromnie dużo kluczowych z perspektywy bycia istotą ludzką aspektów: zabawę, kreatywność, budowanie relacji, rozwiązywanie złożonych problemów, pokonywanie wyzwań, narrację! Jestem zapalonym graczem od dziecka, zafascynowanym teoriami projektowania gier, większość wolnych momentów poświęcając na projektowanie i prowadzenie i analizowanie narracyjnych gier fabularnych, a większość czasu profesjonalnego na projektowanie i prowadzenie i analizowanie treningów kompetencji, facylitacji na procesie społecznym czy zmian w kulturze organizacyjnej. I z czystym sumieniem mogę oznajmić, że Game Thinking Radka i Marka to świetne wprowadzenie dla wszystkich, które nie wiedzą od czego zacząć tę dziedzinę zgłębiać i jak do niej podejść ale również i dla starych wyjadaczy, którzy chcieliby sobie jasno i zrozumiale usystematyzować fundamenty :) Na marginesie tylko wspomnę, że układ graficzny książki emuluje świetny podręcznik do gry analogowej, a całość wiedzy jest zgrywalizowana, angażuje czytających w przeróżne, analogowe i cyfrowe eksperymenty oraz wyzwania, a całość doświadczenia z książką jest jednym dużym dobrym "graniem".

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij