Emocje, uczucia, potrzeby

359,00Cena netto: 291,87 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Narzędzie EMOCJE, UCZUCIA I POTRZEBY doskonale sprawdzi się w pracy z  młodzieżą i dorosłymi w obszarach ich emocji, potrzeb i komunikacji. Jego zaletą jest m.in. intuicyjność i praktyczność w stosowaniu. Przeznaczone jest m.in. dla: psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, trenerów, coachów i nauczycieli.
Praca z nim ma na celu wzmocnienie kompetencji emocjonalno-społecznych i umiejętności radzenia sobie w wielu sytuacjach życia codziennego. Narzędzie wzbogacają różnorodne ćwiczenia, które pomagają rozpoznawać i nazywać swoje emocje i uczucia. To nie tylko ćwiczenia, to również niedokończone zdania, np. Kiedy jestem… (uczucie), to przychodzi mi do głowy…

EMOCJE, UCZUCIA I POTRZEBY to doskonałe narzędzie, dzięki któremu  wzmocnisz inteligencję emocjonalną i umiejętności komunikacyjne swoich klientów/pacjentów. Zrealizujesz różne ćwiczenia wspierające i pogłębiające ich wgląd w siebie. Poszerzysz ich świadomość emocjonalną i zbudujesz ich sprawczość Dzięki prostym i aktywnym ćwiczeniom lepiej poznają swoje uczucia i emocje, co może się przełożyć na ich wyższą samoocenę.
Kolory wybieranych podczas pracy z narzędziem emocji i uczuć pozwalają na odkrycie, czy potrzeby są zaspokojone czy nie. Im więcej kart o kolorach żółtych, tym więcej zaspokojonych potrzeb. Ciemny kolor kart (granat) świadczy o tym, że potrzeby nie są zaspokojone. Jeśli tak jest, to warto pracować dalej nad strategiami i sposobami ich zaspokajania. Im więcej potrzeb jest zaspokojonych, tym bardziej stabilny nastrój.
Narzędzie jest użyteczne w poszukiwaniu własnych emocji, nazywaniu ich i analizie własnych reakcji. W pracy indywidualnej wspiera rozważania nad własnymi wyborami i zachowaniami, pomagając lepiej zrozumieć samego siebie. To oznacza, że możesz pracować z nim, korzystając z instrukcji, ale także na podstawie własnych pomysłów  i inspiracji tworzyć kolejne ćwiczenia. Każdy, kto korzysta z tych kart, znajdzie z pewnością jeszcze wiele innych ciekawych zastosowań.

Narzedzie wzbogacone jest 30 kartami metaforycznymi. Do których załaczono instrukcje . Karty metaforyczne są użyteczne w nazywaniu wanych dla klienta emocji , uczuć  czy potrzeb. Pozwalają opisać aktualną rzeczywistość klienta jednoczesnie wzbogacając jego siłę i moc sprawczą. Karty te pozwolą rozwinąć u klientów /pacjentów intuicję i kreatywność. Jednocześnie wspierajac   pracę specjalisty z młodzieżą i dorosłymi. Karty metaforyczne można wykorzystać m.in.do przeprowadzenia rundy otwierajacej czy zamykajacej spotkanie. 


Co zawiera narzędzie:

  • 38  żółtych i 57 granatowych  karteczek  z uczuciami i emocjami (rozmiar: 70 mm × 30 mm)
  • 30 kart metaforycznych obrazujących sytuacje pobudzające ecmocje
  • 2 karteczki  żółta i granatowa  do wykreowania emocji czy uczuć nie uwzględnionych na wcześniejszych karteczkach
  • Spis najistotniejszych  potrzeb (dwustronny)
  • Dwie Instrukcje dla prowadzącego proces z 20 ćwiczeniami
  • Drewniane pudełko służące do przechowywania narzędzia.


Autorka:

dr Małgorzata Karolczuk - psychoterapeuta, coach, trener rozwoju osobistego, wykładowca akademicki z zakresu psychologii rozwojowej, pedagog autorka licznych publikacji, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Tytuł doktora nauk humanistycznych wg. klasyfikacji Komitetu Badań Naukowych (pedagogika i psychologia) uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę doktorską pisała na temat Efektywnego Przywództwa. Autorka ksiżaki Dbaj  o udany związek. Pułapki - zagrożenia- porady - propozycje.

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 3

Autor opinii: Michalina I

Dodano: 12 października 2023Często używane narządzie terapeutyczne w gabinecie z moimi klientami. Polecam psychologom, psychoterapeutą pracującym z dorosłymi i parami !

Autor opinii: Marta Podolecka

Dodano: 02 kwietnia 2023Bardzo pomocne narzędzie, również w pracy z dziećmi i młodzieżą, polecam gorąco. Klienci chętnie opisują jak widzą siebie z pomocą obrazów i emocji, również dla terapeuty bardzo przydatne instrukcje.

Autor opinii: Justyna Janiec

Dodano: 27 marca 2023Bardzo przydatne narzędzie do pracy z klientami. Prowadzi do wielu wglądów i poszerzenia perspektywy klienta a także psychoterapeuty. Polecam serdecznie!

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij