Ego - emocje

64,95Cena netto: 52,80 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Empatia
Inteligencja emocjonalna
Uważność
Wrażliwość
Jakość Relacji

Dzięki wykorzystaniu gry Ego - emocje z powodzeniem możesz pracować warsztatowo nad rozwojem powyższych kompetencji.
Gra powstała i jest wykorzystywana jako zabawa, rozrywka towarzyska. Gwarantuje to jej atrakcyjność dla uczestników. Tutaj możesz pobrać instrukcję do wersji rozrywkowej - Instrukcja Ego - emocje

Na potrzeby warsztatu warto w instrukcji wprowadzić zmiany. Wersja rozwywkowa jest związana z przyznawaniem punktów, a więc z konkurowaniem. Nie zawsze będzie to odpowiednie w przypadku pracy nad tematami delikatnymi i trudnymi dla uczestników.
Proponujemy przyznawanie punktów zamienić np. na rozmowę dotyczącą powodów określonych wyborów. Dobrym pomysłem będzie również połączenie gry z elementami improwizacji, które pomogą uczestnikom właściwie odczytać stosunek osoby do niektórych spraw lub zagadnień.


Jak grać?

  • Zaproś jedną z osób w grupie do wylosowania karty. Po obejrzeniiu karty osoba ta wykłada żeton emocji rewersem do góry, tak, by inni na tym etapie jeszcze jej nie widzieli. Do dyspozycji są żetony pozytywne, neutralne lub negatywne.
  • Zależnie od wybranej wersji pracy możesz poprosić osobę losującą, aby coś opowiedziała lub pokazała, ale nie zdradzała wprost, czy ma skojarzenia pozytywne, negatywne, czy też neutralne.
  • Pozostali uczestnicy również wykładają rewersem żetony emocji, starając się odgadnąć stosunek tej osoby do określonej sytuacji.
  • Wszyscy odkrywają żetony emocji. Można teraz wykorzystać żetony punktów, aby przydzielić je osobom, które odgadły prawidłowo. Można też zaprosić osoby odgadujące do uzasadnienia swojej decyzji. Uczestnik losujący karty może np. przyznać punkty tym, którzy najtrafniej zinterpretowali jego stosunek emocjonalny.
  • Po kilku lub kilkunastu rundach, w których będą zmieniali się uczestnicy losujący karty, można, odnosząc się do wypowiedzi i rozmów w trakcie rozgrywki, przedstawić teorie dotyczące empatii, inteligencji emocjonalnej lub tematów pokrewnych związanych z rolą emocji w relacjach międzyludzkich.

Zestaw zawiera:

  • 156 dwustronnych kart,
  • 18 dużych żetonów emocji,
  • 120 małych żetonów punktów,
  • planszę,
  • instrukcję.

Zobacz też:

 


 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij