Świat się uśmiecha

275,00Cena netto: 223,58 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Uśmiech to wyraz twarzy powstający przez napięcie mięśni znajdujących się po obu stronach ust. W pełniejszym uśmiechu napinają się również mięśnie wokół oczu, podnosząc policzki i tworząc charakterystyczne zmarszczki. Uśmiech jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście i radość. Badania antropologów pokazują, że nieco inaczej śmieją się przedstawiciele odrębnych kultur i społeczności. Badacze pozostają jednak zgodni co do tego, że wszędzie uśmiech stosowany jest do podtrzymania kontaktów, wskazując na pokojowe i serdeczne zamiary wobec innych osób.

„Świat się uśmiecha” to zbiór kart ze zdjęciami uśmiechniętych ludzi. Autorem fotografii jest Artur Anuszewski, który pokazuje nam portrety ludzi przypadkowo spotkanych w czasie 50 lat podróżowania po całym świecie. To nie zdjęcia modelek czy modeli, zrobione podczas sesji zdjęciowych, a twarze zwykłych ludzi, bez makijażu, w codziennym ubiorze, spotkanych na ulicach miast. Osoby te zaufały fotografującemu i obdarzyły go uśmiechem. Czasem jest to otwarty uśmiech, innym razem bardzo subtelny, delikatny. Wszystkie one świadczą o tym, że świat nie musi być smutny, może być uśmiechnięty.

Artur Anuszewski jest geografem, podróżnikiem, fotografikiem, autorem tekstów do swych albumów i wydawcą. Odwiedził ponad 200 niepodległych państw i terytoriów zależnych oraz 840 regionów świata na wszystkich kontynentach. Trzykrotnie odbył samotną podróż w 80 dni dookoła świata. Jest autorem 19 albumów i wielu wystaw fotograficznych. Kilka tysięcy zrobionych w czasie wyjazdów zdjęć opublikował w ponad 250 książkach.


Rekomendacje:

"Kiedy dostałem karty, zastanawiałem się, czy nie lepiej byłoby, gdyby na zdjęciach były różne emocje. Ale nie, świat pełen uśmiechu jest dobry i kieruje energię w dobrą stronę... Polecam"
Rafał Szewczak - Twój Nauczyciel Coachingu
"Jak uśmiechają się ludzie w różnych kulturach? Uśmiech nie zawsze oznacza radość i szczęście. Czasem oznacza przeprosiny. Bywa, że uśmiechem maskuje się trudne emocje... Wykorzystałam "Świat się uśmiecha" na treningu multikulturowości. Dziękuję Zwrotnicy za piękne narzędzie"
dr Maria Ochwat trener komunikacji międzykulturowej


Zastosowanie kart:

 • trening interpersonalny
 • coaching zespołowy
 • coaching relacji
 • trening multikulturowości
 • warsztaty uczące komunikacji
 • trening inteligencji emocjonalnej
 • warsztaty zarządzania emocjami
 • trening antystresowy
 • oraz wszelkie treningi, na których ważne jest, aby zbudować atmosferę tolerancji, otwartości i wzajemnej sympatii


Zestaw zawiera:

 • 60 kart z uśmiechniętymi ludźmi z całego świata
 • 60 kartoników z sentencjami i cytatami o uśmiechu

 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij