Słówka [pdf]

wartości, stany, emocje, karty
9,90Cena netto: 8,05 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Zestaw słów, rzeczowników takich jak: miłość, tradycja, konkret, akceptacja, intuicja, humor ...  
Ludzie bardzo często mają problem z nazwaniem swoich stanów emocjonalnych, uczuć, tego co jest dla nich ważne lub wartościowe.
Jednym z najprostszych sposobów na to aby im pomóc jest po prostu podsunięcie słów do wyboru. Dlaczego tak jest?
Każdy z nas w dowolnym momencie przeżywa równocześnie wiele stanów emocjonalnych, wiele rzeczy jest dla nas równie ważnych w tej samej sekundzie. Gdy dodatkowo jesteśmy proszeni o to aby dookreślić jak się czujemy, co dominuje w naszym odbiorze sytuacji, którą mamy przywołać dopiero w wyobraźni, naturalnym jest, że doświadczamy całej ferii uczuć. Odnalezienie, a następnie nazwanie tych, które są najważniejsze, dominujące lub związane szczególnie z określoną sytuacją wymaga sporej samoświadomości i tak naprawdę dla nikogo nie jest łatwe.
Jeśli zadając to samo pytanie: Jak się czujesz, gdy rano wchodzisz do pracy? Gdy myślisz o swoim domu rodzinnym, co Ci się z nim kojarzy? - pozwolimy ludziom na wybranie spośród gotowych słów, proces rozpoznawania przebiega w przeciwną stronę. Spoglądam na słowo "miłość" i porównuję moje doświadczenie miłości z tym jak się czuję wchodząc do biura. Łatwo jest teraz odrzucić lub zidentyfikować słowo jako właściwe.
Zwykle uczestników prosimy o wybranie wielu słów, a nawet wszystkich, które w ogóle pasują. W drugim etapie można poprosić o ich uszeregowanie wg ważności lub np. o odrzucenie tych, które nie są kluczowe. Tego rodzaju praca ze słowem pozwala trafniej i precyzyjniej dookreślić nasze odniesienia do świata zewnętrznego i siebie samych.
Słowa, jako domena racjonalizmu stanowią również doskonałe uzupełnienie pracy z obrazem i metaforą. Autorka "Słówek" używa ich wraz z kompletem Kart coachspace >>> zobacz

Kupujesz wersję elektroniczną w pdf, do użycia w trakcie webinarów lub własnego wydruku.
Wersja fizyczna tego produktu znajduje się tu >> kliknij
Procedury pracy ze słówkami w pdf >>> kliknij aby pobrać Słówka - procedury

O autorce:
Agnieszka Marlińska metafora to jej pasja, niespokojna dusza o wszechstronnych kompetencjach. Coach / facylitator / mentor coach  (PCC / ICF ). Magister psychologii oraz absolwentka 4 międzynarodowych szkół coachingowych. Intensywnie pracuję nad rozwojem narzędzi coachingowych oraz etyką w coachingu. Jedna z prekursorek Clean Coachingu w Polsce.
Bierze udział w badaniach naukowych nad efektywnością wykorzystania metafory w coachingu oraz rozwoju kariery i biznesu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Założycielka i pomysłodawczyni platformy coachspace.com.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz inspiracje dot. Twojej pracy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij