Rycerze mocy

179,00Cena netto: 145,53 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Rycerze MOCy są grą edukacyjno-terapeutyczną, kooperacyjną, stworzoną dla rodzin i grup młodych poszukiwaczy przygód. W rozgrywce może brać udział od 2 do 6 osób. Dołączcie do Drużyny Rycerzy MOCy i uratujcie Krainę przed Królem Ciemności i jego sługami! W trakcie gry poznacie swoje mocne strony i nauczycie się je nazywać. Przekonacie się, że ludzie są wyjątkowi i mogą na siebie wpływać słowami. 

Słowa mają moc tworzenia rzeczywistości. Miły komplement może ukoić, a słowa pełne nienawiści mogą wręcz fizycznie zaboleć. Dzięki tej grze będziecie mieli szansę poznać moc informacji zwrotnych, które mają potencjał zmieniania świata. To doskonały trening kompetencji emocjonalno-społecznych, które stanowią fundament odporności psychicznej i sukcesów w różnych obszarach życia. 

Zapraszamy do oglądania filmów animowanych, dzięki którym będzie można poznać historię wprowadzającą do gry.
 
 
 
 

Rycerze MOCy to nieszablonowa gra edukacyjno-terapeutyczna, która powstała z myślą o dzieciach i ich rozwoju w obszarze społeczno-emocjonalnym. Wypełnia ona lukę w znikomej ilości dostępnych gier kooperacyjnych. Od początku w jej tworzenie zaangażowani byli mali miłośnicy planszówek. Rygorystycznie weryfikowali oni proponowane przez autorki rozwiązania, udoskonalając kolejne wersje prototypowe tak, by możliwie najlepiej odpowiadały na potrzeby uczestników i motywowały ich do działania. Wcielając się w Rycerzy i Rycerki MOCy gracze angażują się w misję ratowania Krainy, którą zmieniło przybycie Króla Ciemności i jego armii Emocjonalnych Wampirów. Każda rozgrywka wygląda inaczej, a dzięki sile Ogni MOCy, odpowiednim rozwiązaniom strategicznym i przede wszystkim wzajemnemu wsparciu, jest szansa by naprawić to, co zostało zepsute przez najeźdźców. Gra edukacyjno-terapeutyczna Rycerze MOCy jest okazją do wspaniałej zabawy dla dzieci, a dla rodziców, pedagogów, psychologów, logopedów i innych specjalistów stanowi doskonałe narzędzie do pracy. Pomaga rozwijać umiejętność współpracy w grupie. Stwarza możliwość dostrzegania i nazywania MOCnych stron swoich i innych. Pozwala ćwiczyć kontrolę reakcji w sytuacjach silnie naładowanych emocjonalnie, a także koncentrację uwagi i strategiczne myślenie. By ułatwić wykorzystywanie gry Rycerze MOCy w celach edukacyjnych i terapeutycznych przygotowane zostały filmiki animowane prezentujące historię wprowadzającą do gry i wyjaśniającą znaczenie poszczególnych elementów pojawiających się w grze.

Gra 'Rycerze MOCy" powstawała z udziałem dzieci, dlatego doskonale odpowiada na ich potrzeby i motywuje do działania. Któż by nie chciał dołączyć do Drużyny Rycerzy MOCy, wyruszającej z misją uwolnienia Krainy spod władania Emocjonalnych Wampirów z Królem Ciemności na czele?
Wyruszają drużyny szkolne ale i  też całe rodziny - gdyż gra doskonale sprawdza się w domowym zaciszu!!!


Uczestnicy w czasie gry mają okazję poćwiczyć tak istotne umiejętności, jak:

  • współpracę w grupie – wygrają wszyscy albo nikt;
  • udzielanie wsparcia innym uczestnikom gry;
  • nazywanie swoich MOCnych stron, których świadomość jest bezcenna;
  • formułowanie pozytywnych informacji zwrotnych do innych uczestników;
  • kontrolę reakcji w sytuacjach silnie naładowanych emocjonalnie;
  • koncentrację uwagi i myślenie strategiczne.

"Rycerze MOCy" to kooperacyjna gra planszowa, to gra  która ułatwi pracę wszystkim pedagogom, psychologom, socjoterapeutom, logopedom i innym specjalistom, którym zależy na stworzeniu jak najlepszych warunków do rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych swoich podopiecznych, ze szczególnym uwzględnieniem budowania adekwatnego poczucia własnej wartości.

Grę z powodzeniem można wykorzystać w pracy z dziećmi od 6 roku życia. 
 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij