KAD - Karty Aktywności Dzieci

KAD - Karty Aktywności Dzieci
68,00Cena netto: 55,28 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Karty KAD przeznaczone są dla:
  • psychologów
  • pedagogów
  • psychoterapeutów
  • rodziców dzieci w wieku szkolnym

Karty aktywności dziecięcej znajdują zastosowanie w terapii psychologicznej dziecka i jego rodziny oraz w treningu umiejętności społecznych w przedszkolu i szkole podstawowej. Ich uniwersalny charakter daje okazję do wielu zastosowań.

Podczas treningu umiejętności społecznych przy pomocy kart, dzieci uczą się rozumienia charakteru codziennych aktywności (umysłowe, ruchowe, relaksujące itd.) i zarządzania własnym czasem. Karty pomagają w treningu komunikacji rówieśniczej, autoprezentacji, rozpoznawaniu własnych potrzeb oraz stanów emocjonalnych.

W terapii indywidualnej karty służą do nawiązywania relacji dziecko-terapeuta, określaniu obszarów problemowych w życiu dziecka, umożliwiają zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych oraz funkcje różnych czynności podejmowanych w ciągu dnia. Karty umożliwiają rzetelne przyjrzenie się aktywnościom, na które kładzie się nacisk w rodzinie, a których brakuje, co w konsekwencji może powodować frustrację, trudne emocje i niepożądane zachowania dziecka.

Zestaw zawiera: 32 dwustronne karty aktywności i potrzeb, obszerną instrukcję podzieloną na część dlaprofesjonalistów i część dla rodziców.

Z tej samej serii ukazały się KAN - Karty Aktywności Nastolatków.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij