STO - karty coachingowe

310,00Cena netto: 252,03 zł
Sto:
  • Okno
  • Drzewo
  • Kolor
  • Droga
  • Zestaw 4 talii
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Zestaw kart coachingowych STO są to 4 wyjątkowe talie tematyczne. Możesz kupić cały zestaw lub pojedyncze talie. Każda talia składa się ze 100 kart, każda talia skoncentowana jest na innej tematyce.


1. OKNO

OKNO może być nośnikiem wielu metafor. Oddziela nas od świata zewnętrznego – może chronić przed ciepłem albo chłodem lub też trzymać w ukryciu przed innymi nasze osobiste sprawy i tajemnice. OKNO przybliża nam to, co jest na zewnątrz. Jest źródłem światła i powietrza, ale też informacji o tym, co jest z drugiej strony. Bo OKNO daje nam wiedzę o życiu, ludziach, skłania nas do refleksji na temat naszego funkcjonowania. Czasem, gdy odbijamy się w szybie, działa jak lustro, w którym możemy dostrzec własne odbicie lub odkryć nieznane światy po jego drugiej stronie.

OKNO może opowiadać o przywiązaniu do naszego miejsca na ziemi lub tęsknocie za wolnością i ciągłym odkrywaniem czegoś nowego.

Nie sposób wymienić tu wszystkich odczuć i emocji, które możemy odnaleźć w sobie, patrząc na karty z tego zestawu. Tym bardziej, że OKNO pokazane jest w sposób niejednoznaczny, uwzględniający różne perspektywy, konteksty i nastroje.


2. DRZEWO

Opowieść o świecie i ludziach można oprzeć na metaforze DRZEWA, która ułatwia opisanie wielu rzeczy i zjawisk np. przemijania, tradycji, czasu, siły i mądrości. Drzewa towarzyszą nam od tysięcy lat i wzbudzają naszą ciekawość. Nasłuchując szumu liści lub skrzypienia poruszanych wiatrem gałęzi, doszukujemy się w tych dźwiękach tajemniczych znaków i próbujemy zrozumieć język przyrody.

DRZEWO to również symbol łącznika między tym, co ziemskie, a tym, co nieziemskie. Odbicie drzewa w stawie wywołuje złudzenie, że gdzieś po drugiej stronie tafli wody istnieje inna rzeczywistość. Widzimy dwa światy – realny oraz nierealny, które płynnie łączą się i przenikają. Korzenie drzewa, czyli jego niewidoczne części, stają się ukrytą, odwróconą koroną.

Pod korą DRZEWA, w jego słojach, zatrzymany jest czas. Powalony pień drzewa pozwala zajrzeć w głąb jego historii, a pocięte bale i deski budzą refleksję nad bezbronnością drzew wobec działań człowieka

DRZEWO to nie tylko element krajobrazu, ale też pośrednik w dialogu z samym sobą. Jedno ze słynnych poetyckich zdań R. M. Rilkego brzmi Ale ty jesteś drzewem. Spróbujmy wyobrazić sobie, co DRZEWO ma nam do powiedzenia.

Wybierz swoje drzewo na karcie i spróbuj nawiązać z nim więź.
Które drzewo dzisiaj wybierasz?
Jakie jest Twoje drzewo?
Co mówi o Tobie ten wybór?
Jak opiszesz swoją rozmowę z tym drzewem?


3. DROGA

DROGA jako metafora jest nam bliska, ponieważ doznajemy rzeczywistości w sposób przestrzenny. Obraz kroczącego po prostej drodze człowieka budzi w nas pozytywne skojarzenia. Przeważnie uważa się, że właściwa droga to taka, która prowadzi prosto do celu. Wszelkie odstępstwa – zgubienie DROGI, kluczenie, utrata równowagi, potknięcia, upadki są postrzegane jako przeciwności i utrudnienia. A jednak wybieranie drogi innej niż prosta, podążanie krętą, wyboistą ścieżką może okazać się bardzo odkrywcze i cenne. Czasem dobrze jest się powłóczyć bez specjalnego celu, złapać zadyszkę, dać się zaskoczyć i przeżyć coś nieoczekiwanego, zdobyć wyjątkowe doświadczenia. Nieraz warto zawrócić lub pójść pod prąd.

Bywa, że samo chodzenie jest naszym celem. Gdy poruszamy się, umysł staje się bardziej gotowy do działania. Spacerowanie znacznie podnosi poziom kreatywności, ułatwiając odkrywanie analogii pomiędzy rzeczami i zjawiskami, które na pierwszy rzut oka wydają nam się nie powiązane ze sobą. Patrząc na krajobrazy, niebo, chmury, kałuże, ślady na piasku, drzewa odnajdujemy w nich podobieństwo do naszego wewnętrznego świata. Bo Droga i podróż to często używane metafory naszego życia.

Idąc tym tropem, można zastanowić się nad pytaniem – czy można się do tej DROGI przygotować? Każda długa wyprawa wymaga przecież odpowiedniego ekwipunku. Karty coachingowe z motywem DROGI stanowią bogate źródło inspiracji i pozwalają poszukać jakiejś podpowiedzi. Jak przygotować się do przebycia tej DROGI? Jakie umiejętności okażą się przydatne? Jak postawić pierwszy krok? Z czego czerpać siły? Na kogo można liczyć? Jakie pułapki mogą na nas czychać? Gdzie szukać znaków i drogowskazów? Czego możemy oczekiwać na naszej DRODZE?


4. KOLOR

Czy percepcja KOLORU jest tylko subiektywnym wrażeniem konstruowanym przez nasz umysł? Co wpływa na to, jak widzimy KOLOR? Czy możemy użyć własnego klucza do interpretowania KOLORU?
Na widzenie KOLORU ma wpływ wiele czynników – oświetlenie, towarzystwo innych barw i osobiste predyspozycje patrzącego, czyli jego możliwości rozpoznawania fal odbijających się od różnych przedmiotów.

Nowy zestaw kart coachingowych zaprasza do spotkania ze światem KOLORU. Na wybranych fotografiach znalazło się aż sto odcieni barw. Różne niuanse bieli, ciepłe, energetyzujące żółcie oraz pomarańcze, porywająca gama różów, czerwieni, fioletów, chłodne i relaksujące błękity, soczyste lub kojące zielenie, stonowane brązy i szarości oraz nieoczywiste, zaskakujące odcienie czerni. Przeglądając karty KOLOR, poruszamy się w pełnym spektrum barw. Odnajdujemy kolory spotykane w naturze oraz te stworzone przez człowieka. Kolorowe postacie i przedmioty oraz barwne zjawiska pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Budzą skojarzenia i pozwalają wyjść poza stereotypowe podejście do KOLORU i jego symboliki.

KOLOR jest również kojarzony z ciekawymi koncepcjami psychologicznymi. Edward de Bono – autor metody lateralnego myślenia – posłużył się metaforą kolorowych nakryć głowy. Zmiana KOLORU kapelusza pozwala na otwarcie umysłu na inny tok myślenia i jego uporządkowanie. Innym przykładem użycia KOLORU w psychologii są znane modele, które służą rozpoznawaniu stylów zachowania. Teorie KOLORÓW ułatwiają zrozumienie naszego sposobu funkcjonowania w świecie.


Zdjęcia do kart z zestawu STO zostały poddane obróbce komputerowej naśladującej dotknięcia pędzla, przez co stały się przyjemne dla oka, malarskie i bardziej magiczne.  Fotografie użyte do stworzenia tych talii kart robione były na przestrzeni wielu lat i czasem wiązały się z dalekimi podróżami, nawet na inny kontynent. Ale wiele kadrów zostało uchwyconych podczas uważnych spacerów po najbliższej okolicy, a niektóre z nich nie wymagały nawet wyjścia z domu.


Wielkość karty w zestawie STO:

90 mm x 120 mm
Talie OKNO, DRZEWO, DROGA - 100 kart metaforycznych
Talia KOLOR - 100 kart metaforycznych + 7 kart z kapeluszami mentalnymi + 4 karty opisujące kolory
 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij