Plansza coachingowa do modelu GROW

grow
65,00Cena netto: 52,85 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Plansza pozwala w minimum 24 krokach przejść przez model GROW. Podzielona jest na 4 etapy według kolorystycznego klucza, który odpowiada kolorom kart w zestawie „Fory Dla Metafory”.

UWAGA: Używanie tego narzędzia to trochę taki „freestyle”. Dlaczego? Nie wyobrażamy sobie, żeby karty były ważniejsze od ludzi, którzy ze sobą rozmawiają podczas sesji. Każda taka rozmowa jest jedyna w swoim rodzaju. Scenariusz może być za każdym razem inny. To narzędzie ma inspirować, a nie blokować proces. Karty z pytaniami warto sobie poukładać w stosiki i wcześniej się z nimi zapoznać, żeby można było nimi zarządzać w trakcie pracy z Klientem. Karty nawigacji, służą do przechodzenia miedzy etapami GROW (czasem wracamy, bo np. okazuje się, że cel wymaga przeformułowania)  Pytania można inaczej zadawać, zmieniać (dostosowując sens do sytuacji). Można dodawać z głowy, można dodatkowo zapisać nowe na karteczce post-it (ale nie trzeba). Pytanie można przykryć innym pytaniem. Do każdego pytania Klient losuje fotografię. Działa ona wtedy na zasadzie przypadkowego bodźca. Na taką przypadkowość zdajemy się do końca planszy lub możemy poprosić w pewnym momencie o dobranie karty (rozkładamy i Klient wybiera). Kierujemy się intuicją. Na polach przypominających taśmę filmową można poprosić o ułożenie 3 kart i wymyślenie historii. Taka narracja może pomóc jeżeli poprosimy o znalezienie analogii pomiedzy nią, a problemem Klienta. Warto samemu poeksperymentować, robiąc sobie autocoaching. Narzędzie trzeba wyczuć. Można spacerując po realnym świecie, myśląc i planując - ćwiczyć szukanie analogii pomiedzy otaczającymi nas rzeczami i sytuacjami, a naszymi sprawami. Te analogie i metafory mają nas wspierać i pomagać w szukaniu nowych rozwiązań. Zapraszamy też na stronę Zwrotnicy, gdzie już od ponad 100 dni ćwiczymy wspólnie pracę z kartami, można przyłączyć się do zabawy i nawet coś wygrać. Uczymy tam, jak korzystać z obrazu.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij