gra Winnica - kompetencje menadżerskie

7257,00Cena netto: 5900,00 zł
Licencja:
 • indywidualna
 • firmowa
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Winnica - kompetencje menadżerskie


Winnica to gra przeznaczona dla pracowników różnego typu organizacji, gdyż pokazuje uniwersalne zasady i mechanizmy występujące w rzeczywistości biznesowej. Szczególnie przydatna dla działów sprzedaży i kadry zarządzającej ze względu na tematykę gry nastawioną na sprzedaż oraz możliwość doskonalenia umiejętności sprawnego zarządzania zespołem i delegowania zadań.


Przebieg rozgrywki:

 

Gra Winnica jest szkoleniową grą planszową o zarządzaniu zespołem. Gracze wcielają się w menadżerów winnic. Ich zadaniem jest osiągnąć jak najlepszy wynik finansowy i rozwinąć swój zespół. Pracownicy i ich rozwój jest centralnym punktem rozgrywki. Gra  promuje inwestowanie w rozwój pracowników i delegowanie prac. Uczestnicy podejmując decyzje menadżerskie muszą rozstrzygnąć  dylemat osiągnięcia szybkiego zysku lub długotrwałej inwestycji w rozwój kompetencji i motywacji pracowników. Uczestnicy mogą grać w „Winnicę” wielokrotnie, dzięki czemu gra może być wykorzystana na początku szkolenia oraz na koniec, jako podsumowanie nabytej wiedzy i umiejętności oraz utrwalenie pozytywnych zachowań z zakresu zarządzania zespołem.


Na grę WINNICA składa się:

 • Plansza
 • 6 zasłonek mangerów z nazwami winnic i informacjami o przebiegu gry
 • Talia zadań - 60 sztuk
 • Talia wydarzeń - 30 sztuk
 • Talia kart pracowników - 2 rodzaje dwustronne: Debiutant/Adept i Praktyk/Ekspert
 • Talia kredytów - 20 sztuk
 • Pionki - baryłki z winem
 • Kolorowe znaczniki graczy - 18 szt
 • Znaczniki awansu - 20 szt
 • Znaczniki wspierania - 20 szt
 • Znacznik rund - baryłka 1 szt
 • Pakiet papierowych pieniędzy Euro
 • Instrukcja dla trenera

Przykładowe obszary tematyczne, które możesz realizować z pomocą gry:

 • Przywództwo i zarządzanie– dostosowywanie decyzji do poziomu gotowości pracownika (chcę / umiem) oraz używanie odpowiednich narzędzi (wspieranie / instruowanie) w celu rozwoju pracowników;
 • Zarządzanie zmianą – adekwatne reagowanie na pojawiające się zadania oraz zdarzenia losowe, wprowadzanie koniecznych korekt w planie działania;
 • Myślenie strategiczne – inwestowanie w rozwój firmy (pracowników) w celu osiągnięcia długotrwałych efektów
 • Radzenie sobie z niejednoznacznością – podejmowanie decyzji mimo braku wszystkich potrzebnych informacji oraz dylematu osiągnięcia szybkiego zysku lub długotrwałej inwestycji w rozwój kompetencji i motywacji pracowników.
 • budowanie skutecznego zespołu negocjatorów
 • rodzaje podejść do negocjacji, np. problemowe, pozycyjne, win-win, i in.

Uczestnicy gry:

 

Gra jest przeznaczona dla pracowników różnego typu organizacji, gdyż pokazuje uniwersalne zasady i mechanizmy występujące w rzeczywistości biznesowej. Szczególnie przydatna dla działów sprzedaży i kadry zarządzającej ze względu na tematykę gry nastawiona na sprzedaż oraz możliwość doskonalenia umiejętności sprawnego zarządzania zespołem i delegowania zadań.

Ciekawym uzupełnieniem gry może być zestaw: W otwarte karty. Jest to komplet 36 dobrze opisanych technik negocjacyjnych w postaci kart do samodzielnego wydruku. Szczegółowy opis znajdziesz klikając w link


Sprawdzenie gry w praktyce:

 

Zachęcamy, aby przed zakupem gry Winnica dobrze ją przetestować :) Jak to zrobić?

1. Możesz nas odwiedzić lub zaprosić nas do siebie na próbna rozgrywkę. Zagramy. Wspólnie omówimy, jak najlepiej wykorzystać ten zestaw. W trakcie takiego spotkania możemy przetestowac i porównac kilka rónych gier i narzędzi. 

2. Możesz też grę wypożyczyć -  zasady wypożyczenia gry są następujące:

 • Wypożyczenie na jeden dzień szkoleniowy - 25% ceny licencji, nie mniej niż 500 zł netto.
 • Wypożyczenie na tydzień - 50% ceny licencji, nie mniej niż 500 zł netto.
 • W obydwu przypadkach, jeśli podejmiesz decyzję o zakupie gry szkoleniowej w ciągu 30 dni od wypożyczenia, całość kosztu wypożyczenia jest odliczana od kwoty zakupu. 

Masz inny pomysł na testy? Skontaktuj się z nami! biuro@gadzetytrenera.pl 

Dodatkowe informacje:

 • Liczba graczy: 3-18 osób (6 zespołów 1-3 osób)
 • Czas rozgrywki: 120 minut
 • Dostępne wersje językowe: polska, angielska
 • Dostępne wersje licencji: indywidualna komercyjna (jeden komplet), firmowa komercyjna (zawiera dwa komplety w oddzielnych torbach!)
Czas realizacji zamówienia: 5 dni

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 3,86
Ilość opinii: 7

Autor opinii: Aga Leśny

Dodano: 17 marca 2021Wraz ze liderami swojej organizacji pozarządowej, miałam okazję uczestniczyć w warsztatach z grą "Winnica" w 2019 roku. Oceniam to jako niezwykle rozwojowe doświadczenie dla naszej organizacji. Gra w sposób dynamiczny i angażujący pozwoliła uczestnikom na zrozumienie wielu złożonych kwestii takich jak delegowanie zadań, dobieranie form komunikacji i rozwoju dla osób z różnym stażem i poziomem kompetencji, podejmowanie ryzka w zarządzaniu zespołem. Sama rozgrywka dostarczyła "wsadu" do kilkugodzinnego warsztatu i zapoczątkowała proces zmiany onboardingu i wsparcia uczestników naszej organizacji. Fakt, że grafika wydaje się być nieco "retro", niemniej ma swój klimat, który koresponduje z narracją i fabułą w grze. W końcu toskańskie winnice też zapewne są nieco retro :) Polecam serdecznie tę grę w kontekście namysłu, nauki i rozwoju osób zarządzających zespołami.

Autor opinii: Agnieszka Karolak Akademia Gier

Dodano: 12 marca 2021Szanowni Państwo Już od ponad 5 lat warsztaty z grą szkoleniową Winnica cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród naszych Klientów. Najczęściej pojawiające się komentarze osób odpowiedzialnych za rozwój, które pracują z Winnicą to: "świetnie zaimplementowany cykl Kolba", "warsztat z grą długo pracował w naszej organizacji", "doskonała gra do pracy w programie rozwoju talentów/ menedżerów". Opinie potwierdzają wartość dodaną jaką daje włączenie gry szkoleniowej Winnica w programy rozwojowe w organizacjach. Głos naszych klientów jest dla nas bardzo cenny. Gra została zaprojektowana w taki sposób, aby z tą samą grupą można przeprowadzić rozgrywki wielokrotnie. Często po jej rozegraniu jedno z pierwszych pytań uczestników to: "kiedy kolejna rozgrywka?" . Chętnie opowiemy więcej o grze lub zaprosimy osoby zainteresowane jej zastosowaniem na warsztaty demonstracyjne przed zakupem. Podzielimy się również doświadczeniem z naszych wieloletnich realizacji. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane rozgrywką demonstracyjną.

Autor opinii: ja

Dodano: 12 marca 2021Czy to jakiś nieśmieszny żart?

Autor opinii: Beata Jakubowska

Dodano: 11 marca 2021Jako przedstawiciel sklepu przede wszystkim apeluję o zachowanie kultury osobistej oraz o komentarze merytoryczne, które mogą pomóc podjąć decyzję o zakupię. Komentarze emocjonalne nie dają takiej możliwości. Odnośnie zastrzeżeń, zanim wypowiedzą się Twórcy tego narzędzia. "Gry planszowe są tańsze" - tak. Jednak to nie jest gra planszowa. Jest to gra szkoleniowa i jej celem jest edukacja, zabawa to jedynie forma. "Kołcze koszą monety" - środowisko coachingu na skutek braku regulacji zawodu faktycznie wśród osób niezorientowanych ma czasem złą opinię. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ gra przeznaczona jest do pracy dla trenerów biznesu. Coaching i szkolenia biznesowe to dwie całkowicie inne usługi, inne zawody. "Kartonowe gry planszowe" - jakość wykonania tego narzędzia nie wzbudza wątpliwości, porównanie dot, kartonu, czy też lat 90-tych skłania mnie do sądzenia iż osoba, która się wypowiedziała nigdy nie korzystała z tej gry.

Autor opinii: Żartowniś

Dodano: 11 marca 2021I tak jakość wykonania...przypominają mi się kartonowe gry planszowe z lat 90-tych :o

Autor opinii: Planszmen

Dodano: 11 marca 2021To jakiś żart? 😂😂 Ale IToday, spójrz na to inaczej na biednych nie trafi, potencjalni nabywcy - kołcze tak samo koszą monety niewspółmiernie do przekazywanych treści 😂

Autor opinii: IToday

Dodano: 11 marca 2021Gra w okolicach conajmniej 20-stokrotnosci ceny rynkowej gier planszowych o podobnym poziomie spomplikowania i zawartosci pudelka. Dosc nietypowe rozwiazanie, szczegolnie jak na tytul ktory z definicji powinien przyblizac "zasady i mechanizmy występujące w rzeczywistości biznesowej."

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij