Wschód Dzikiego Zachodu 2.0 - symulacja biznesowa

9225,00Cena netto: 7500,00 zł
Licencje i wersje językowe:
 • indywidualna PL
 • firmowa PL
 • firmowa ENG
Zapytaj o produkt

Opis produktu

 
Wschód Dzikiego Zachodu to symulacja biznesowa. Została ona uhonorowana I miejscem oraz nagrodą publiczności w konkursie Innowacja Edukacyjna Roku 2023. Gracze wcielają się w przedsiębiorców, których celem jest zbudowanie swojego biznesu. Dzięki temu kształcą umiejętności negocjacji, zarządzania zespołem, współpracy, komunikacji, tworzenia strategii. Doświadczają wyzwań związanych z budowaniem relacji oraz zaufania w środowisku konkurencyjnym. Symulacja pozwala w pełni doświadczyć proces dochodzenia do efektów biznesowych i daje możliwość sprawdzenia i treningu kompetencji. 


Jak grać?

Do gry dołączona jest obszerna i czytelna instrukcja. Zawiera nie tylko zasady gry, ale również wskazówki dotyczące przygotowania i omówienia rozgrywki. Dzięki temu gra staje się narzędziem, które może realizować różne cele edukacyjne w obszarze przedsiębiorczości.
 
Teoretycznie wystarczy zapoznać uczestników z wprowadzeniem i zasadami oraz rozdać materiały, które zawierają niezbędne informacje. Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał edukacyjny gry, warto uczestnikom towarzyszyć w roli czuwającego mentora oraz obserwatora. Jak postępować w tej roli i na co zwracać uwagę dowiesz się w praktyce. W pierwszej rozgrywce na szkoleniu w cenie gry towarzyszy Ci trener wspierający. Wraz z licencją otrzymujesz kontakt do Twojego opiekuna, który przygotuje i przeprowadzi z Tobą rozgrywkę w uzgodnionym terminie i miejscu.
 

Fabuła

Wyobraźcie sobie, że opuściliście swoje rodzinne strony i po wielu trudach podróży dotarliście wraz ze swoją rodziną na Dziki Zachód. Ten, który znamy z filmów i opowieści. Jest druga połowa XIX w. Wasze wozy dojechały do miasteczka Kairoscity. Tutaj osiądziecie. Za chwilę stworzycie cztery rodziny, które współpracując i rywalizując ze współmieszkańcami, budują i rozwijają swoje rodzinne biznesy. 
 
Będziecie sprzedawać, kupować, negocjować, a wszystko po to, aby umocnić i rozwinąć swój biznes rodzinny. Spotkają Was też liczne przygody, tak typowe dla szalonego Dzikiego Zachodu ...
 
Uczestnicy tworzą 4 drużyny. Ich zadania dotyczą nie tylko rywalizacji z innymi rodzinami, ale również zarządzania własną firmą. Każdy w rodzinie ma swoje funkcje i odpowiedzialność. 
 
Gra jest rozbudowana. Dzięki jej konstrukcji i pomocom, jakie dostają uczestnicy, łatwo opanować zasady.


Dodatki do gry

Gra zawiera dodatki, która wzbogacają realizowane cele merytoryczne gry oraz zwiększają jej grywalność.
Biznes na boku: up-crosselling; praca z alternatywą w biznesie.
Złotodajna żyła: poszerzanie obszaru rozmów i wymiany; budowanie przewagi w rozmowach z adwersarzami.
Ślepy los: element losowy obecny w prowadzeniu biznesu; analiza ryzyka i potrzeba budowania bezpieczeństwa w biznesie.
Rewolwerowiec (mini-gra rywalizacyjna): praca z licytacją w targowaniu; „czytanie” gry przeciwnika; element hazardu w biznesie.
Tarcza kompetencji: służy pogłębieniu refleksji uczestników szkolenia na temat własnego potencjału w obszarze negocjacji.
 

Czas i liczba graczy

 • Sama rozgrywka – 2 do 4 godz.
 • Scenariusz przedstawiony w instrukcji wraz ze wstępem i podsumowaniami, do których są dodatkowe materiały - 6 godz. 45 min.
 • Rozbudowana wersja przewidująca uzupełnienie teoretyczne doświadczeń uczestników może być realizowana w formule dwudniowego warsztatu.
 • Liczba graczy: 4 (jedna osoba reprezentuje całą rodzinę) do 20 (każda rodzina liczy 5 osób) 

 

Zastosowanie szkoleniowe:

 • przedsiębiorczość
 • budowanie relacji biznesowych
 • planowanie i priorytetyzacja w biznesie
 • negocjacje
 • wartości i etyka biznesowa
 • zarządzanie biznesem, zarządzanie zasobami 


Co kupujesz?

 • Komplet pomocy do realizacji gry (karty, banknoty, plansze, i inne elementy). Wszystko zapakowane w drewnianą skrzynię.
 • Podręcznik dla prowadzącego – zawiera szczegółowy opis „krok po kroku” obejmujący przygotowanie, realizację oraz omówienie rozgrywki – 42 strony.
 • Licencję osobistą lub firmową*
 • Kontakt do opiekuna – osoby, która odpowie na każde Twoje pytanie, pomoże Ci przygotować się do szkolenia, a pierwsze szkolenie przeprowadzi wraz z Tobą jako kotrener wspierający.UWAGA: Gra objęta jest licencją producenta. Należy wybrać odpowiedni rodzaj licencji przy zakupie.
Licencja osobista - właścicielem gry staje się konkretna osoba z imienia i nazwiska i to ona może używać gry jako prowadzący. Wersja polecana dla freelancerów.
Licencja firmowa - właścicielem gry staje się firma, organizacja lub instytucja. Korzystać z gry może każda osoba zatrudniana bez względu na formę zatrudnienia. W przypadku zakupu licencji firmowej możliwe jest wcześniejsze spotkanie osobiste lub online grupy trenerskiej z opiekunem w celu przedstawienia zasad oraz wyjaśnienia wątpliwości.


Po zakupie zapewniamy:

 • szkolenie dla osoby/osób prowadzących,
 • udział kotrenera wspomagającego w pierwszej rozgrywce.


Zobacz:

 


 

Do tego produktu polecamy

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 14

Autor opinii: Grzegorz Szyszkowski

Dodano: 18 maja 2022Mam przyjemność prowadzić warsztaty z wykorzystaniem tej gry i każdy warsztat dostarcza mi niezwykłej satysfakcji z dobrze przepracowanego czasu. Mnogość wątków, która dostarcza gra jeszcze bardziej odzwierciedlają warunki, które występują podczas prawdziwego procesu negocjacji. Dodatkowo gra bardzo obnaża ( w dobrym tego słowa znaczeniu ) proces grupowy. Niezwykłe jest również to, że każda rozgrywka jest zupełnie inna, bo ludzie są wielowymiarowi! To wszystko dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno uczestnikom jak i trenerowi :) Ogromnie polecam!

Autor opinii: Pat Stępień

Dodano: 28 kwietnia 2022Wspaniałe narzędzie, przemyślane w każdym detalu. Świat gry wciąga odbiorcę już od momentu fazy przygotowania do rozgrywki. Uczestnictwo w grze dostarcza mnóstwo materiału do omówienia, procesów do dostrzeżenia i wyciągnięcia na grupę i wiele więcej. Udział w rozgrywce to była czysta przyjemność! Na pewno trafi do mojej walizki trenerskiej! Polecam!

Autor opinii: Katarzyna Muzyczyszyn

Dodano: 04 marca 2021Gra zapewnia niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim ma dużą wartość edukacyjną. Trenerowi pozwala zaobserwować zachowania uczestników na różnych etapach negocjacji, a samym uczestnikom daje wgląd we własny styl komunikowania się i zachowania. Z mojego punktu widzenia jest świetnym i angażującym wprowadzeniem do tematu negocjacji, ale można też wykorzystać ją w innych obszarach, np. w budowaniu zespołu czy współpracy zespołowej.

Autor opinii: Julita Urbaniuk

Dodano: 04 grudnia 2020Prowadziłam szkolenie, podczas którego wspólnie z Wojtkiem Grzybowskim, współautorem gry, uczestnicy grali w Wschód Dzikiego `Zachodu. Fajnie zrobiona gra. Przydatna. Można pokazać dzięki niej nie tylko negocjacje, ale też znaczenie komunikacji, wcześniejszych założeń. Duże pole do analiz nie tylko wyniku, ale samego procesu dochodzenia do rozwiązania. Widziałam 4 grupy zaangażowanych uczestników, 4 rodzin biorących udział rozgrywcę. Serdecznie polecam!!!!

Autor opinii: Sylwia Dębowska - Lenart

Dodano: 29 października 2020Polecam Grę biznesową Wschód Dzikiego Zachodu. Pozwala na wysoki poziom zaangażowania uczestników gry. Rozwija takie obszary jak współpraca, negocjacje , wyznaczanie priorytetów. Testuje w bezpiecznym środowisku emocje. A do tego jest skonstruowana atrakcyjnie i daje dużo radości grupie. Biznesowo pozwala wyróżnić swój warsztat. Szczerze polecam

Autor opinii: Katarzyna Wardzała

Dodano: 26 października 2020GRA bardzo przypadła mi do gustu. Jako doświadczony trener sprzedaży i zarządzania dostrzegłam w niej nowy sposób dotarcia do zasobów uczestników. Dzięki zaangażowaniu w grę, uczestnicy określają poziom swoich kompetencji i sami wyznaczają obszary do rozwoju. Czy nie o to właśnie chodzi w naszej pracy? Z całą odpowiedzialnością polecam każdemu trenerowi tę GRĘ jako narzędzie pracy.

Autor opinii: Maciej

Dodano: 30 września 2020Byłem przekonany, że będzie to gra negocjacyjna, jednak ku mojemu bardzo pozytywnemu zaskoczeniu rozwija również wiele innych kompetencji. Budowanie zespołu, strategiczne myślenie, współpracę, negocjacje to wszystko można rozwinąć podczas rozgrywki. Super narzędzie do wykorzystania podczas wielu szkoleń w najróżniejszych zespołach.

Autor opinii: Emilia

Dodano: 30 września 2020To nie jest zwykła gra, to niezwykła gra! :) Zachwyci wzrokowców sposobem wykonania każdego elementu (karty kostki, mapy, rewelacyjne opisy), jak i samym pomysłem. Zastosować ją można nie tylko w szkoleniach z negocjacji, ale też teambuildingu, wyłapywania "perełek" w zespole. Na szkoleniu, jeśli czas pozwoli, można ją "przegrać" kilka razy, np. na początku i na końcu, żeby sprawdzić czego się uczestnicy nauczyli. Gwarantuje dosłownie naukę przez zabawę - choć zwykle jestem daleka od takich górnolotnych stwierdzeń, to tutaj jestem tego pewna. W czasie gry pojawiają się prawdziwe emocje, stres, zwątpienie, satysfakcja i radość. Jestem przekonana, że inwestycja zwróci się bardzo szybko, tak jak szybko rozchodzą się opinie o tej grze :)

Autor opinii: Maciej Kowalski

Dodano: 29 września 2020Dzięki starannemu wykonaniu, perfekcyjnie przenosi w czasy Dzikiego Zachodu. Gra do kilkukrotnego "przegrania" w trakcie jednych warsztatów - możliwość omawiania różnych zagrywek. Wzbudza emocje, pojawia się współzawodnictwo = zabawa. Ale przede wszystkim doskonały poligon na przećwiczenie i analizę sytuacji występujących w rzeczywistości zawodowej.

Autor opinii: Paweł Muzyczyszyn

Dodano: 11 września 2020Miałem przyjemność uczestniczyć w tej grze jako uczestnik, ale teraz pracuję z nią jako prowadzący. Jako uczestnik doświadczyłem fenomenalnego procesu uczenia się przez zabawę. Jest to gra negocjacyjna, jednak z powodzeniem możemy z niej korzystać w sprzedaży, zarządzaniu oraz szkoleniach outdoor ukierunkowanych na teambuilding. Jako trener tak zamierzam ją wykorzystywać. Uwaga: nie znam nikogo, co uczestniczył i by się grą nie zachwycił. Rekomendacja w skali 1-10. 10+

Autor opinii: Patryk Jasiński

Dodano: 11 września 2020Miałem przyjemność brać udział w rozgrywce. Gra jest fenomenalna, choć nazywa się „gra negocjacyjna” ja widze cała masę innych zastosowań takich jak sprzedaż czy team building. Z przyjemnością rekomenduje- to nie jest zwykła gra ;)

Autor opinii: Zbyszek

Dodano: 10 września 2020Miałem przyjemność grać w tą grę z znakomitymi trenerami różnych umiejętności. Ta gra nie tylko wywołuje emocje wśród uczestników. Z mojego punktu widzenia trenera i eksperta negocjacyjnego gra pozwala na stopniowe uczenie uczestników odpowiednich zachowań przy stole negocjacyjnym. Pod odpowiednim okiem trenera można przećwiczyć różne zachowania, strukturę negocjacji jak również metody obrony przed manipulacją. Odpowiednie przygotowanie strategii przed i odpowiednie jej "przepakowanie" w trakcie pozwalają na osiągniecie celu. Co ciekawe ta gra obnaża również ludzkie słabości nawet u wytrawnych trenerów a co dopiero mówić o trenujących ( uczących się negocjacji. To w warstwie merytorycznej. Dodatkowym atutem gry jest mnóstow zabawy i humorystycznych sytuacji jakie prowokuje. Przy okazji gry przećwiczyłem kilka rozwiązań negocjacyjnych , świetnie się bawiąc i uśmiech nie schodził mi z ust nawet po skoczeniu rozgrywki :-) Polecam trenerom - zastosowań całkiem sporo. Powodzenia !

Autor opinii: Natalia

Dodano: 09 września 2020Ta gra zabierze Cię nie tylko w świat wielostronnych negocjacji! Doświadczysz dzięki niej prawdziwych EMOCJI i będziesz rozwijać swoje kompetencje perswazyjne i negocjacyjne w warunkach bardzo zbliżonych do klimatu prawdziwych pertraktacji biznesowych. Przyda się w kuferku nie tylko trenera negocjacji. Doskonale pokazuje mechanizmy i zachowania grupowe, obnaża kompetencje potrzebne do pracy zespołowej, pozwala ćwiczyć opracowywanie i wdrażanie strategii. Zapewni uczestnikom zajęć zarówno przeżycia, jak i materiał do refleksji i samorozwoju.

Autor opinii: Kamila

Dodano: 08 września 2020To gra, w której uczestnicy muszą przejść przez wszystki istotne elementy negocjacji, jak zrozumienie celu, analiza lub jakosc komunikacji. Ale zeby wygrać, muszą zrobić dobry biznes ze wszystkimi jego atrybutami: szybkością podejmowania decyzji, umiejetnoscia budowania relacji, koncentracją na absolutnych priorytetach i szczęściem. Integruje graczy, odsłania osobowości i daje bardzo fajne, realne doświadczenie. Polecam! PS Acha, wspomniałam, że przy okazji to kupa zabawy?

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij