Multitool 1

359,00Cena netto: 291,87 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Opis:

Teamwork Card Games© Multitool 1 to funkcjonalny i wygodny w użyciu zestaw karcianych gier szkoleniowych przeznaczonych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych trenerów. Jedną z ich zalet jest możliwość wszechstronnego zastosowania. Poszczególne gry różnią się poziomem skomplikowania, liczbą uczestników oraz fabułą. Ponadto w podręczniku przedstawione są dodatkowe zasady, które w połączeniu z konkretną grą, czynią ją narzędziem dopasowanym do danej grupy i tematyki szkolenia.

Przebieg rozgrywki:

Po dokonaniu wyboru konkretnej gry (lub gier) oraz dodatkowych zasad, trener rozdaje karty uczestnikom. Karty można rozdawać co najmniej na trzy sposoby: całkowicie losowy, wymuszający jak największą komunikację lub precyzyjny.

Każdy uczestnik powinien otrzymać minimum jedną kartę. Zalecana jest równa lub zbliżona liczba kart dla każdej osoby, chyba, że trener zdecyduje inaczej ze względu na założony cel (np. przy precyzyjnym rozdaniu kart). Maksymalna liczba osób grających wyznaczona jest przez liczbę kart w danej grze.

Minimalna liczba grających zależy od tego, ilu osobom można rozdać karty tak, żeby informacje, które dostanie jedna osoba nie łączyły się ze sobą.

Optymalna wielkość grupy to taka, gdy każdy ma w ręku przynajmniej dwie karty, ale zawarte na nich informacje nie łączą się i wymagają komunikacji z innymi (prowadzenie równoległych rozgrywek umożliwia wzięcie udziału większej liczby uczestników).

Następnie rozpoczyna się rozgrywka, podczas której uczestnicy mają znaleźć rozwiązanie danej gry (odpowiedź na pytanie). Muszą się ze sobą komunikować przestrzegając narzuconych przez trenera zasad. Gdy skończy się limit czasu, grupa powinna udzielić odpowiedzi. Wtedy następuje omówienie rozgrywki.


Zestaw Multitool 1 zawiera:

 • mini-poradnik trenera,
 • 6 karcianych gier szkoleniowych [119 kart o wymiarach 9 cm x 9 cm]:
 1. Przygody Czerwonego Kapturka (liczba graczy: 4-14, optymalnie 4-7; 14 kart)
 2. Czy warto handlować z Mufinami? (liczba graczy: 5-20, optymalnie 5-10; 20 kart)
 3. Ministerstwo Zdrowia, Szczęścia i Pomyślności (liczba graczy: 4-15, optymalnie 4-7;15 kart)
 4. Kajakowa wycieczka (liczba graczy: 4-18, optymalnie 4-9; 18 kart)
 5. Bardzo tajny kod (liczba graczy: 2-22, optymalnie 15-22; 22 karty)
 6. Tajemnica Arbhagarkd (liczba graczy: 5-30, optymalnie 5-15; 30 kart)

Gry można ze sobą łączyć oraz korzystać z kilku pomysłów na to, by móc je rozegrać także w większej grupie. Cały zestaw mieści się w wygodnym materiałowym woreczku, a każda gra jest spięta gumką. 


Zastosowanie:

Teamwork Card Games© to gry zaprojektowane do różnorodnego zastosowania.

Rozgrywka opiera się na interakcji między uczestnikami, więc gry mogą być użyte w trakcie szkoleń dotyczących wielu aspektów relacji międzyludzkich, np:

 • komunikacja interpersonalna
 • teambuilding
 • zarządzanie zespołem
 • podejmowanie decyzji
 • diagnoza potrzeb szkoleniowych
 • Assessment and Development Centre
 • integracja Możliwości wykorzystania zestawu Multitool 1:
 • pojedyncza gra może stanowić wprowadzenie do tematu szkolenia, ćwiczenie intergrujące grupę, pomagające skupić się po przerwie,
 • może także stanowić elastyczne ćwiczenie zapasowe;
 • kilka gier pozwala na prowadzenie rozgrywek równoległych lub zaplanowanie procesu szkolenia tak, aby w każdej kolejnej rozgrywce grupa mogła modyfikować swoje zachowania.  

Dla jakich grup przeznaczona jest gra:

 

Gry z zestawu Multitool 1 mogą być wykorzystywane w pracy z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.  


Liczba graczy: 

 • w zależności od gry (od 2-4 do 30 osób)

Czas rozgrywki: 

 • w zależności od gry 5-30 minut (plus omówienie)

Zobacz co zawiera:

Zobacz instrukcję: 
 

Opinie o produkcie

Średnia ocena: 5
Ilość opinii: 2

Autor opinii: Anna

Dodano: 29 listopada 2022Bardzo dobrze mi się pracowało z grami. Spełniły moje potrzeby, a co ważniejsze realizowały potrzeby szkoleniowe uczestników. No i była doskonała zabawa! :-)

Autor opinii: Euro-Szkolenia

Dodano: 14 czerwca 2021Świetne narzędzie do pracy z grupą starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Daje też możliwość osobie prowadzącej grę/trenerowi duże pole manewru zasadami w zależności od tego, jaki cel chce osiągnąć. Świetne na integrację i pracę zespołową - uczestnicy bardzo się angażują i jest dużo śmiechu. Polecam każdemu wychowawcy, psychologowi, terapeucie.

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij