Karty + Słówka + ćwiczenia

242,00Cena netto: 196,75 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

W jednym zestawie otrzymujesz: karty metaforyczne, słówka o wartościach i emocjach oraz książeczkę z ćwiczeniami.


Karty


Karty Coachspace ułatwią pracę każdego trenera, psychoterapeuty, coacha. To uniwersalne narzędzie wykorzystasz w pracy z dorosłym i z dzieckiem. Metaforyczne obrazy pozwalają uruchomić pracę, prowokują dyskusję, wspierają rozmowę nie tylko na wczesnym etapie relacji z klientem.


Książeczka z ćwiczeniami


Do zestawut jest dołączona książeczka z 50 scenariuszami pracy zarówno z grupami jak i indywidualnie. Opisy zastosowań kart, inspiracje działań i procedury działań i pracy z klientem stanowią wyjątkową wartość tego zestawu, ponieważ nie spotyka się aż tak rozległych opracowań.
Zobacz wśród zdjęć galerii jedno z ćwiczeń.


Słówka


Zestaw słów, rzeczowników takich jak: miłość, tradycja, konkret, akceptacja, intuicja, humor ...  
Ludzie bardzo często mają problem z nazwaniem swoich stanów emocjonalnych, uczuć, tego co jest dla nich ważne lub wartościowe. Jednym z najprostszych sposobów na to aby im pomóc jest po prostu podsunięcie słów do wyboru. Dlaczego tak jest?

Każdy z nas w dowolnym momencie przeżywa równocześnie wiele stanów emocjonalnych, wiele rzeczy jest dla nas równie ważnych w tej samej sekundzie. Gdy dodatkowo jesteśmy proszeni o to aby dookreślić jak się czujemy, co dominuje w naszym odbiorze sytuacji, którą mamy przywołać dopiero w wyobraźni, naturalnym jest, że doświadczamy całej ferii uczuć. Odnalezienie, a następnie nazwanie tych, które są najważniejsze, dominujące lub związane szczególnie z określoną sytuacją wymaga sporej samoświadomości i tak naprawdę dla nikogo nie jest łatwe.

Jeśli zadając to samo pytanie: Jak się czujesz, gdy rano wchodzisz do pracy? Gdy myślisz o swoim domu rodzinnym, co Ci się z nim kojarzy? - pozwolimy ludziom na wybranie spośród gotowych słów, proces rozpoznawania przebiega w przeciwną stronę. Spoglądam na słowo "miłość" i porównuję moje doświadczenie miłości z tym jak się czuję wchodząc do biura. Łatwo jest teraz odrzucić lub zidentyfikować słowo jako właściwe.
Zwykle uczestników prosimy o wybranie wielu słów, a nawet wszystkich, które w ogóle pasują. W drugim etapie można poprosić o ich uszeregowanie wg ważności lub np. o odrzucenie tych, które nie są kluczowe. Tego rodzaju praca ze słowem pozwala trafniej i precyzyjniej dookreślić nasze odniesienia do świata zewnętrznego i siebie samych.

Słowa, jako domena racjonalizmu stanowią również doskonałe uzupełnienie pracy z obrazem i metaforą.


Zestaw zawiera:

  • 54 karty z obrazami (wielkość 15x10cm, papier gramatura 350)
  • książeczka z 50 ćwiczeniami (wielkości kart)
  • 115 słów na osobnych foliowanych kartonikach o wymiarze 3cm x 9cm
  • materiałowy woreczek do przechowywania i transportu

 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij