Opis produktu
Instytut Pamięci Narodowej opracował grę, która z założenia ma odzwierciedlić życie w PRL a dokładnie w czasie, gdy większość produktów można było kupić na kartki.Z penością jest to znakomita gra dla młodzieży o ile chcemy zapoznać ją w ciekawy sposób z realiami tamtych czasów. My polacamy ją jednak głównie jako grę sprzedażową.
Uczestników czeka trudne zadanie. Cofają się do czasów PRL. Jest zima1983 roku. Żywność i inne dobra są reglamentowane, trzeba powalczyć o dodatkowe kartki na mięso, cukier i inne dobra. Zadaniem uczestników jest zrobienie zakupów przed zapowiedzianą wizytą gości. Niestety towar w sklepie jest reglamentowany, a kartki z przydziału często nie odpowiadają temu co trzeba kupić. Potrzebne kupony reglamentacyjne mają za to inni. Sukces w tej grze zależy głównie od umiejętności negocjacyjnych uczestników. Muszą się jednak śpieszyć, bo sklepowa zaraz dopije herbatę i zacznie sprzedawać.
W tej emocjonującej grze negocjacyjnej handel odbywa się jedynie w ciągu minuty. Karol Madaj, twórca Reglamentacji. Gry na kartki, stworzył niezwykle dynamiczną grę planszową w której do zwycięstwa będziecie potrzebować trochę szczęścia, nieco zręczności oraz żyłki do handlu.
Gra, tak jak wszystkie wcześniejsze publikacje IPN, ma także zadania edukacyjne – przypomina o jednym z najbardziej wymownych symboli upadku peerelowskiej gospodarki. Do gry dołączone jest bogato ilustrowane opracowanie historyczne dr. Andrzeja Zawistowskiego, przybliżające dzieje reglamentacji kartkowej. Dzięki niemu starsi z was będą mogli sobie przypomnieć, a młodsi poznać „uroki PRL-owskiego dobrobytu”.
Zastosowanie na szkoleniach z:
- negocjacji
- sprzedaży
- a dla młodzieży jako dodatkowe zajęcia z histrii
Czas rozgrywki: 30 minut
Liczba graczy: 3-5 osób (w przypadku większych grup, należy kupić więcej egzemplarzy)
Zawartość:
- 35 kart kartek na 7 towarów
- 20 kart zakupów
- 6 kart zapowiedzianych wizyt
- 1 plansza
- 6 drewnianych figurek
- 5 drewnianych domków
- 1 drewniany bączek do odmierzania czasu gry
- 1 kostka
Dodatkowe informacje:
- Autor: Karol Madaj
- Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej
- Wydanie: polskie