Nasze emocje - ćwiczenia

17,00Cena netto: 13,82 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

NASZE EMOCJE

Celem książeczki jest przybliżenie zagadnienia emocji i stanów emocjonalnych w atrakcyjnej, interaktywnej formie.

W książce znajdziesz rymowanki i powiązane z nimi ilustracje na temat emocji. Niedokończone rysunki twarzy pokazują, w jaki sposób można zaproponować pracę nad lepszym rozumieniem i wyrażaniem własnych emocji oraz rozpoznawaniem emocji innych. 

Książeczka składa się z trzech części:

  • W pierwszej dla porównania podano przykłady sposobów wyrażania kilku podstawowych stanów emocjonalnych na uproszczonych rysunkach różnych autorów. Wybrane emocje opisane zostały krótkimi rymowankami, pod którymi umieszczono krótkie komentarze oraz rysunki nieodkończonych twarzy.  
  • W drugiej części w formie rymowanek podano wskazówki na temat możliwych sposobów interpretowania wyglądu poszczególnych elementów twarzy: ust, brwi i oczu oraz znów propozycje niedokończonych rysunków twarzy do uzupełnienia.  
  • Trzecia część zawiera krótkie rymowane historyjki nawiązujące do stanów emocjonalnych, uczuć i nastrojów dwóch postaci: Minki i Zuzi. Historyjki ilustrowane są odpowiednimi ikonkami.

 

Książka skierowana jest głownie do pracy z dziećmi, ale może także stanowić inspirację do tworzenia metod pracy i materiałów rozjowoych do pracy z odobami dorosłymi.

Autorzy: Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Format książki: A4
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64

Obejrzyj fragment książeczki: 
https://issuu.com/wydawnictwoharmonia/docs/nasze_emocje?backgroundColor=

Przeczytaj recenzję na czytajmyrazem.pl:
http://www.czytamyrazem.pl/dla-dzieci/dla-przedszkolakow/elzbieta-szwajkowska-witold-szwajkowski-emocje/

Zapraszamy do naszego newsletteraaby raz z miesiącu otrzymać nowe pomysły i inspiracje oraz informacje o nowościach

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij