Morskie karty - karty zasobów

184,50225,00Cena netto: 150,00 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Morskie karty - karty zasobów to narzędzie wielofunkcyjne, dzięki któremu można tworzyć opowieści, wyruszać w podróż lub bawić się w skojarzenia.
Na kartach znajdziesz malowane, symboliczne, metaforyczne zasoby ludzkiego życia. Jest tam list w butelce, fragment nieznanego lądu, perła... Jest tam wszystko czego potrzebujesz do życia i przeżycia. Ale czy o wszystkim pamiętasz? Czy wszystko masz, czy potrzebujesz to dopiero zdobyć?

Morskie karty do pracy z metaforą sprawdzą się podczas szkoleń jako icebrakrer lub mogą posłużyć do podsumowania szkolenia.

Obrazy namalowane na kartach sprzyjają tworzeniu własnych znaczeń konkretnych kart. Dzięki indywidualnemu podejściu artystyczne karty stanowią doskonałe wyjście do pracy z metaforą. Sama praca z metaforą to idealne narzędzie przydatne w procesach coachingach. Dzięki niedosłownym obrazom praca staje się źródłem poznania. Dzięki metaforze możemy z łatwością przyswoić to, co trudne lub nieznane w całkowicie zrozumiały i bezpieczny sposób.

W coachingu Morskie karty do pracy z metaforą to nie tylko punkt wyjścia sesji, kiedy coach zadaje pytania z zakresu: co najlepiej reprezentuje Twój cel? Są także narzędziem do prowadzenia całej sesji. Szczególnie przydatne mogą być podczas pracy z wartościami. Właśnie dzięki nieoczywistym obrazom i skojarzeniom zdecydowanie łatwej pracuje się na niesprecyzowanych do tej pory przez klienta obszarach.
Na kartach nie zostały umieszone żadne napisy (oprócz numerów na odwrocie), dzięki czemu możliwa jest praca bez ukierunkowania na konkretne, z góry przypisane pojęcie. Ręcznie malowane obrazy sprzyjają uruchomieniu zarówno prawej, jak i lewej półkuli.

Morskie karty do pracy z metaforą to doskonałe narzędzie do coachingu systemowego, podczas którego śledzimy powiązania pomiędzy poszczególnymi elementami złożonego systemu relacji zarówno podczas pracy z zespołami, jak i w pracy indywidualnej.

Karty namalowane są przez artystę plastyka, dzięki czemu podczas pracy wprowadzony jest dodatkowy element kontaktu ze światem sztuki.

Karty zaprojektowane są tak, żeby można było na nich pisać suchościeralnymi mazakami, dzięki czemu zarówno coach, trener, jak i uczestnicy mogą robić na bieżąco przydatne notatki. Można więc pisać i rysować bezpośrednio na kartach bez ryzyka ich zniszczenia.
Morskie karty do pracy z metaforą to jeden z elementów gry Ocean Możliwości©. Karty stanowią odrębny element i mogą być wykorzystywane samodzielnie.
 
Karty do pracy z metaforą to doskonałe narzędzie dla:
  •  coachów,
  •  psychologów,
  •  trenerów.
W zestawie znajdują się
  • 24 karty z ręcznie malowanymi obrazkami, uwalniające wyobraźnię i kreatywność,
  • 1 karta mydełko – pusta przestrzeń do zapełnienia słowem lub obrazem przez coacha, trenera lub uczestnika
  • bawełniany woreczek umożliwiający łatwy transport kart,
  • przykładowa instrukcja do pracy z uczestnikami >>> pobierz>>>

Autorki: 

Katarzyna Samosiej: absolwentka Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, ilustratorka zajmująca się sztuką książki, scenografka, autorka materiałów edukacyjnych dotyczących stymulowania aktywności twórczej. Jej prace są nagradzane i prezentowane na wielu ekspozycjach zbiorowych i indywidualnych, w kraju i za granicami, między innymi w kolekcji: Polska Książka Artystyczna Przełomu XX i XXI wieku.

Agata Staszewska: trener biznesu specjalizujący się w zarządzaniu zmianą, wieloletni HR Manager, bajkopisarka, współtwórca programu rozwojowego Psycho Spa, przedsiębiorca. Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Humanistyczny umysł z technicznym wykształceniem.

Do tego produktu polecamy

Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz inspiracje dot. Twojej pracy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij