Karty Mindfulness – Uważność na co dzień

169,00Cena netto: 137,40 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Bez uważności trudno jest osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Liczne badania potwierdzają związek między poziomem koncentracji jaki potrafi osiągnąć osoba, a rezultatam osiąganymi przez nią zarówno w pracy jak i życiu osobistym. Niktórzy z nas są uważni z natury, inni mają w mniejszym stopniu taką zdolność. Jednak uważności można uczyć się dzięki praktyce.
 
Relacje międzyludzkie zawiązują się na fali uwagi

Uważność na co dzień, Mindfulness, uważność, sati, trening umysłu … to tylko część określeń dla praktyki, która przez ostatnie lata zdobywa coraz więcej zwolenników. Jeden z jej głównych propagatorów (prof. Jon Kabat Zinn) określa Mindfulness jako „szczególny rodzaj uwagi: świadomej, nieosądzającej i skierowanej na chwilę bieżącą”. Brzmi bardzo zwyczajnie, a jednak to właśnie tej zwykłej uwagi brakuje nam najbardziej w życiu codziennym. Nawet w swoim najbliższym otoczeniu, coraz częściej spotykamy się ze: spadkiem koncentracji, zwiększoną podatnością na stres, trudnymi emocjami, natłokiem myśli czy osłabieniem relacji i więzi z bliskimi.

Przeprowadzono już mnóstwo badań klinicznych, które udowodniły, że regularny trening uważności może pomóc ograniczyć wymienione wyżej problemy. Dzieje się to właśnie poprzez praktyki, które uczą:
 • redukcji stresu,
 • poprawiają koncentrację,
 • a nawet rozwijają kreatywność.


Dla kogo?

 • dla osób, które chcą podnieść jakość swojego życia 
Ćwiczenia z zestawu można swobodnie używać do samodzielnej praktyki. Można też zaprosić do wspólnego ćwiczenia rodzinę lub przyjaciół. Instrukcje są dokładne, wystarczy się nimi kierować. 
 • dla osób specjalizujących się w szkoleniach z zakresu:
 • mindfulness,
 • komunikacji,
 • pracy ze stresem,
 • inteligencji emocjonalnej
Do zajęć grupowych czy indywidualnych można wykorzystywać większość z proponowanych ćwiczeń. Mogą stanowić sedno warsztatów jak i ich uzupełnienie. Niektóre z proponowanych ćwiczeń wymagają wcześniejszego przygotowania przez prowadzącego rekwizytów jak i zadbania o odpowiednią przestrzeń. 


Co kupujesz?

 • 30 ćwiczeń praktyki uważności opisanych na kartach o wymiarze 12x18cm,
 • kary opakowane w tekturowe pudełko.


O autorce:

Natalia Kaleta - Jestem świadomą Kobietą, szczęśliwą Żoną, a także świeżo upieczoną Mamą. Na co dzień pracuję w dużej firmie produkcyjnej. Z wykształcenia jestem logistykiem i w większej części mojego życia, to właśnie ścisłe przedmioty uczyły mnie stąpać twardo po ziemi. Poza etatem, uczę jak pracować z ciałem i sama chętnie oddaję się najróżniejszym fizycznym aktywnościom. Gdy tylko zdarza się okazja, podróżuję wraz z mężem, zwiedzając odległe (Indie, Afryka) i bliższe zakątki świata. Obserwowanie i poznawanie życia ludzi z innych szerokości geograficznych, jest tym co pozwala mi rozwijać swoje wartości i uczyć, jak doceniać każdy dzień życia.

Wszystkie wymienione wyżej zajęcia, pasje i doświadczenia skierowały mnie kilka lat temu na drogę medytacji i uważności. I to właśnie praca z umysłem, emocjami i stresem porwała moje serce na dobre…

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij