Gra Takie Życie - Detektywi

34,95Cena netto: 28,42 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Takie Życie - Detektywi powstało jako towarzyska gra rozrywkowa. Od dawna cieszy się powodzeniem, więc korzystając z niej, mamy gwarancję, że uczestnicy będą dobrze się bawić, a gra ich zaangażuje.

W celach edukacyjnych daje szereg możliwości połączenia nauki treści merytoryczych i umiejętności zawodowych z dobrą zabawą.


Polecamy do szkoleń z:

  • badania potrzeb,
  • sprzedaży,
  • obsługi klienta,
  • komunikacji.

Jak w to grać?

  • Osoba prowadząca (trener lub uczestnik w przypadku pracy w podgrupach) dobiera losową kartę.
  • Czyta krótką, acz niezwykłą historię, ale uczestnikom ujawnia tylko wskazany fragment.
  • Uczestnicy zadają pytania. Ich zadaniem jest odkrycie, co tak naprawdę się wydarzyło. Oczywiście nie jest to proste, bo historie, mimo że wydarzyły się naprawdę, są czasami po prostu niewiarygodne!

W zależności od indywidualnych celów warsztatu można wprowadzać modyfikacje i dodatkowe zasady. Jeśli np. osoba prowadząca na pytania uczestników odpowiada tylko "tak", "nie", "nie ma to znaczenia", wówczas położymy nacisk na umiejętność precyzowania pytań, konkretyzacji wypowiedzi, jasności wypowiedzi. Jeśli zaś zdecydujemy, że uczestnicy mogą zadawać dowolne pytania dotyczące historii, szybko pokażemy im, jaka jest jakościowa różnica między uzyskiwanymi odpowiedziami na pytania otwarte i zamknięte.
Na karcie każdej historii zaznaczono kilka kluczowych pytań. Jeśli zostaną zadane przez odgadujących, znacząco wpłyną na odkrycie rozwiązania. W celach edukacyjnych można wykorzystać to w dwojaki sposób. Można uczestnikom przydzielać punkty, co pobudzi osoby lubiące konkurować oraz podniesie dynamikę rozgrywki.Można też wykorzystać te kluczowe pytania w omówieniu, np. prosząc uczestników o refleksję nad tym, które z nich i dlaczego były najbardziej pomocne w odgadnięciu rozwiązania. Z dyskusji można łatwo i w naturalny sposób przejść do tworzenia wskazówek dotyczących budowy treści pytań np. w sytuacji handlowej lub pracy z trudnym klientem.

Udział w grze nie wymaga doświadczeinia ani żadnej wiedzy. Liczy się pomysłowość, szalone idee, umiejętność słuchania, zapamiętywania i wyciągania wniosków.


Zawartość:


W grze jest aż 65 kart z niesamowitymi historiami. Są one podzielone na wprowadzenie i rozwiązanie.

 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij