FutureS Thinking Cards – Legacy edition

199,00549,00Cena netto: 161,79 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

FutureS Thinking to unikalne podejście do projektowania przyszłości i procesów wypracowane na bazie wieloletniego doświadczenia na arenie polskiej i międzynarodowej. Jest to metoda wspierania organizacji w zakresie projektowania strategii, modeli biznesowych, produktów czy usług, która pozwala przekształcić szereg możliwości w konkretne wyniki. Łączy signals of change ze świadomością i potrzebami klientów, tworząc dobre podstawy dla rozwoju i innowacji.

FutureS Thinking Cards – Legacy edition to narzędzie do pracy ułatwiające projektowanie możliwych przyszłości, które są odpowiedzią na zachodzące i przyszłe zmiany. Są inspiracją zarówno dla biznesu, jak i środowiska designu, a także osób poszukujących kreatywnych metod w codziennej pracy. Pozwalają nakreślić i zaprojektować możliwe przyszłe scenariusze rozwoju dla biznesu, organizacji czy zespołów. 
Karty są w języku angielskim.

FutureS Thinking jest metodą na pracę z przyszłością, która przygotowuje zespoły i organizacje na możliwe scenariusze i minimalizuje ryzyko. Projektowanie z perspektywy przyszłości polega na poszerzeniu horyzontu myślenia przez proaktywne poszukiwanie możliwych rozwiązań rozwojowych na dzisiaj.

W obserwowaniu, zauważaniu zmian, które mogą być szansą rozwoju (np. te zachodzące w innych branżach), nazywaniu ich i określeniu możliwych przyszłości pomagają karty FutureS Thinking.


Karty:
 • pomagają w projektowaniu biznesu, strategii, innowacji czy modeli biznesowych z perspektywy przyszłości,
 • rozszerzają myślenie i kreatywne wizjonerskie spojrzenie w przyszłość z perspektywy potrzeb klienta i kluczowych zmian na rynku,
 • są praktycznym narzędziem do projektowania scenariuszy przyszłości,
 • wspierają proces projektowy na różnych etapach w zależności od wyboru talii i sposobu jej użycia,
 • osadzają w szerszym kontekście zmian społecznych, rynkowych i biznesowych,
 • są katalizatorem do dyskusji o implikacjach i następstwach zmian,
 • pozwalają na pracę z czarnymi łabędziami i wspierają przygotowanie organizacji na nieprzewidziane zjawiska.


Zestaw kart składa się z 3 talii – 180 elementów:

 • 80 kart areas of change - to hasła, które pełnią funkcję triggerów myślenia – pobudzają wyobraźnię, rozszerzają perspektywę i zachęcają do szerszej interpretacji zjawiska
 • 70 kart signals of change - są wskazówkami informującymi nas o tym, jak może wyglądać przyszłość. Każda karta to nazwany signal of change zawierający dwa przykłady z różnych branż, które pomagają w interpretacji danego zjawiska
 • 30 kart disruption - to karty-wstrząsy, które inspirują do myślenia o wizjach dystopijnych. Pozwalają przygotować się na wiele różnych fluktuacji i pomagają zbudować antykruche scenariusze i organizacje praktycznej instrukcji, która opisuje metodę FutureS Thinking, sposoby używania kart oraz zawiera formatki narzędzi do pracy z nimi.
 • Karty spakowane są w eleganckie etui
 • Narzędzie jest w języku angielskim

Autorki: Zuzanna Skalska, Jadwiga Krym, Paula Fogt i Karolina Michałkowska
Ilustracje do kart wykonała: Zuzanna Bukała
Karty przetłumaczyła: Natalia Urbańska
 

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij