Clean Dynamics Insight Cards - karty metaforyczne

196,00Cena netto: 159,35 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu


Zestaw 67 kart metaforycznych ze zdjęciami nawiązujących do 6 domen źródłowych metafor wg typologii Kovecsesa.


Dlaczego metafora?


Nasz umysł porządkuje rzeczywistość za pomocą metafor. A to, jakich metafor używamy wpływa na to, w jaki sposób działamy. Przykład? Dokończ zdanie: „Idealny zespół jest jak...”. Jakie słowo pojawiło się w Twoich myślach? Drużyna piłkarska? Rodzina? Para w tańcu? Jakkolwiek skończyłeś/aś to zdanie – wpływa to na sposób, w jaki będziesz współpracować z zespołem i wskazuje to „coś”, przez pryzmat czego będziesz dokonywać wyborów.


Siła metafory


Metafory mogą być naszą siłą, ponieważ porządkują świat i ukierunkowują działania oraz motywację. Mogą być też naszą słabością, ponieważ czasem ograniczają nasz sposób myślenia przesłaniając inne sposoby patrzenia na sytuację. Eksplorowanie metafory może otworzyć przed nami drogi, których wcześniej nie dostrzegaliśmy.


Wykorzystanie Insight Cards


Insight Cards są jednym ze sposobów uruchamiania myślenia metaforycznego. Przydatne mogą być w pracy coachingowej (indywidualnej, grupowej, zespołowej), jako wsparcie dla procesów facylitacji i moderowania spotkań (także w ramach działań doradczych czy w pracy projektowej z zespołem, cross-zespołowo i z interesariuszami) a także na sali szkoleniowej czy w gabinecie psychologicznym.

Karty możesz wykorzystać także, jako narzędzie w ramach techniki Random Entry Edwarda De Bono – wszędzie tam, gdzie chcesz zachęcić umysły do tworzenia nowych ścieżek myślenia i nowych połączeń.
 
Zresztą… pewnie pracowałeś/aś już z kartami 😊 Mam nadzieję, że Insight Cards oraz załączone do nich ćwiczenia dotyczące trzech obszarów (ja, inni, struktura) będą dla Ciebie i dla Uczestników Twoich spotkań inspiracją do odkrywania… Czego? To będziecie wiedzieć tylko Wy 😊 (no… chyba, że podzielisz się tym w recenzji kart).


Zastosowanie:

 • Praca coachingowa (coaching indywidualny, grupowy i zespołowy)
 • Praca z grupami na sali szkoleniowej
 • Wsparcie facylitacji i moderowania spotkań oraz procesów "1 na 1" (w tym w ramach doradztwa lub pracy projektowej z zespołem, cross-zespołowo i z interesariuszami)
 • Praca terapeutyczna

Polecane dla:

 • Coachów
 • Trenerów
 • Facylitatorów, moderatorów
 • Psychologów
 • Doradców, konsultantów
 • Project managerów, scrum masterów
... i każdego, kto chce pomóc innym zmienić perspektywę :)


Zawartość:

 • 66 laminowanych kart-fotografii (bez napisów i oznaczeń na obrazie) zawierających starannie wyselekcjonowane autorskie zdjęcia członków społeczności Clean Coaching Polska
 • 1 karta biała
 • Karty należące do 6 domen źródłowych metafor wg typologii Zoltana Kovecsesa: ciało ludzkie, działania, fizyka, wytwory, środowisko i istoty żywe
 • Rozmiar: 98mm x 135mm
 • Karty laminowane, z zaokrąglonymi rogami
 • Opakowane w wygodne aluminiowe pudełko
Karty powstały dzięki osobom ze społeczności Clean Coaching Polska, które włożyły w nie swoje serce, rękę i spostrzegawcze oko: Bogenie Pieskiewicz, Beacie Marciniak, Magdalenie Robak i Bartoszowi Tymińskiemu. 


Dodatki:

 • Materiał PDF z 11 fiszkami pytań do pracy z Uczestnikiem / Uczestnikami w trzech obszarach: Ja – Inni – Struktura (fiszki mniej więcej A5), planszą do zapisywania odpowiedzi dla Uczestników oraz arkuszem podsumowującym "Reflekcja i Plan Działań"; wersja PL i ENG
 • Materiał PDF z 11 planszami A4 uzupełnionych pytaniami (w obszarach: Ja – Inni – Struktura), prowadzących przez proces autorefleksji w ramach pracy własnej bądź wspierających poprowadzenie innych podczas ćwiczeń w grupach / zespołach; z arkuszem podsumowującym "Reflekcja i Plan Działań"; wersja PL i ENG
 • Konsultacje z Twórcą: 30 min. e-konsultacje dotyczące pracy z kartami i zastosowania ich w pracy indywidualnej, z grupami i zespołami LUB przeprowadzenie przykładowej sesji w oparciu o jeden z arkuszy ćwiczeń
Arkusze / fiszki zawierają pytania pomagające eksplorować następujące tematy:
 • JA: rola (zawodowa i nie tylko), cel / rezultat, droga
 • INNI: komunikacja, wspólpraca, sytuacja konfliktowa, ja w sytuacji konfliktowej
 • STTRUKTURA: sytuacja, planowanie działań, przegląd działań, podsumowanie działań 

Próbka:

Bonus:


Przy zakupie 3 kompletów otrzymasz indywidualną sesję coachingową poprowadzoną Metodą Clean, która powstała po to, by pomóc Ci lepiej poznać Twoje metafory i znaleźć w nich odpowiedź. Sesja realizowana jest zdalnie i trwa ok. 30-40 minut. Możesz wykorzystać ją dla siebie lub komuś podarować (kilka razy sesja ze mną była już prezentem 😊).
Więcej o podejściu Clean: https://yourcleandynamics.pl/ oraz https://cleancoaching.eu/pl/


O autorce:


Magdalena Robak. Jestem na rynku działań rozwojowych od 1997 roku. Specjalizuję się w pracy z grupami (szkolenia, warsztaty), jednak kilka lat temu dzięki poznaniu Metody Clean zaczęłam także silniej pracować „jeden na jeden” (głównie doradczo-superwizyjnie, ale także coachingowo). Przez większość czasu poruszam się po sferze biznesu: rozwoju firm, zespołów i ludzi w firmach oraz projektach. Tam też wprowadzam pracę z metaforą.
Tworzę własne modele pracy, które zazwyczaj są kompilacją wielu technik i narzędzi, które poznałam na swojej drodze zawodowej, połączonych z doświadczeniem i intuicją. Na potrzeby konkretnych procesów tworzę także namacalne produkty, które je wspierają. Jednym z nich są Insights Cards, które powstały z mojej fascynacji z jednej strony grafiką i obrazem, zaś z drugiej pracą z metaforą z wykorzystaniem Metody Clean.
Więcej o mnie: magdalenarobak.pl, cleandynamics.pl, quickwin-zone.eu

Dodaj opinię o produkcie

(5/5)
Zapraszamy do naszego newsletteraaby otrzymywać wiadomości o nowościach, promocjach oraz pomocne informacje

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Kliknij, by dowiedzieć się więcej.

Zamknij